La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.933
Поени од реакции
16.011
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.712
Поени од реакции
6.667
Се фатија и нашите во орото на Мендеш :D :D
Автоматски споено мислење:

Ќе видиме што ќе испадне, премногу добро звучи за да е вистина ова. Позајмица на Родриго во замена за позајмица на Бруно, па на лето да си се врати секој во својот клуб ќе е идеално сценарио, ама тешко е да се верува дека нашиве ќе успеат некого да надитрат :D замисли Бруно и Лаутаро како дел од летните засилувања, нах, ту гуд :)
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.140
Поени од реакции
6.348

Флоренци доаѓа во Валенсија!
позајмица со облигаторна куповина(12-15), желбата на играчот пресудила во трансферот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
4.816
Поени од реакции
3.751
Сабота derbi madrileno а :D
Во одличен момент одиме на бернабе, пред една недела не исфрли од купот второлигаш, 0:0 со комшиите Леганес, капак на се имаме само две победи во гости на 12 натпревари чинам (y)
Ете му шанса на Џек да му се оствари желбата Симеоне да се опрости од клубот, ќе не усрамат за сите пари, поарно нека не излегуваат на терен, нека измислат нешто, дека имаат отровање добиено играчите во хотелот пред натпреварот.
Не сакам ни да помислам Ливерпул шо ќе ни напрај, па ако се опраи Мане до тогаш ...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.712
Поени од реакции
6.667
или Мендес му набива цена за Манчестер да искешира
Тоа и се случи :)
Преговорите за Родриго се прекинати, Мендеш ги искористи нашите бараби ко мали деца.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.933
Поени од реакции
16.011
Сабота derbi madrileno а :D
Во одличен момент одиме на бернабе, пред една недела не исфрли од купот второлигаш, 0:0 со комшиите Леганес, капак на се имаме само две победи во гости на 12 натпревари чинам (y)
Ете му шанса на Џек да му се оствари желбата Симеоне да се опрости од клубот, ќе не усрамат за сите пари, поарно нека не излегуваат на терен, нека измислат нешто, дека имаат отровање добиено играчите во хотелот пред натпреварот.
Не сакам ни да помислам Ливерпул шо ќе ни напрај, па ако се опраи Мане до тогаш ...
Да, сигурно дека отказ ќе му дадат на Симеоне после поразот на Бернабеу.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.186
Поени од реакции
12.201
Сабота derbi madrileno а :D
Во одличен момент одиме на бернабе, пред една недела не исфрли од купот второлигаш, 0:0 со комшиите Леганес, капак на се имаме само две победи во гости на 12 натпревари чинам (y)
Ете му шанса на Џек да му се оствари желбата Симеоне да се опрости од клубот, ќе не усрамат за сите пари, поарно нека не излегуваат на терен, нека измислат нешто, дека имаат отровање добиено играчите во хотелот пред натпреварот.
Не сакам ни да помислам Ливерпул шо ќе ни напрај, па ако се опраи Мане до тогаш ...
Ништо од ова не значи, дерби е, екстра мотивирани ќе бидат Атлетико.
Башка што немаат Копа Дел Реј утакмица утре и ќе имаат плус денови за одмор и тренинг.
Повредени кои имате? Хазард 99% изгледа нема да игра, не им се ризикува, сакаат да биде спремен за дуелот против Сити.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
4.816
Поени од реакции
3.751
Ништо од ова не значи, дерби е, екстра мотивирани ќе бидат Атлетико.
Башка што немаат Копа Дел Реј утакмица утре и ќе имаат плус денови за одмор и тренинг.
Повредени кои имате? Хазард 99% изгледа нема да игра, не им се ризикува, сакаат да биде спремен за дуелот против Сити.
Се тешам и јас дека е дерби и се надевам на нерешен резултат да извадат барем ама во ептен лошо време доаѓа дербито, никогаш не се знае па ќе видиме.
Шо се однесува на составот, Коста, Хименез, Трипие, Ариас и Коке се повредени ама капитенот и Трипие имаат шанса да бидат спремни, Жоао исто така не тренирал денеска мислам дека за нешто ситно се работи и мерка на претпазливост.
Денес Чоло пробал со нешто поофанзивна формација, назад Врсаљко и Лоди бекови, стопери Хермосо на местото на Савич заедно со Фелипе, пивотот на средина Томас и Саул и по крилата Кореа и Витоло, во нападот се најдоја Мората со Лемар ама најверојатно на местото на Лемар ќе игра Феликс и тоа е тоа.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.140
Поени од реакции
6.348
Атлетико многу мускулни повреди последниве две сезони
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.968
Поени од реакции
67.606
Brej Saragosa-Real igrale vcera, gleam lagano dobil Real, a koga ke mi tekne kolku zezok teren bese ovoj za Barsa i Real vo minatoto. Standard koska ekipa Saragosa, Milito u napad i ako ne se lazam na kraj na kariera i Aimar im igrase osven ako ne sum se zdrkal nesto, mrtvi dolgi mrezi koi otsekogas me nervirale i bucna publika, recept za kiks na golemite ekipi.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.933
Поени од реакции
16.011
Brej Saragosa-Real igrale vcera, gleam lagano dobil Real, a koga ke mi tekne kolku zezok teren bese ovoj za Barsa i Real vo minatoto. Standard koska ekipa Saragosa, Milito u napad i ako ne se lazam na kraj na kariera i Aimar im igrase osven ako ne sum se zdrkal nesto, mrtvi dolgi mrezi koi otsekogas me nervirale i bucna publika, recept za kiks na golemite ekipi.
Screenshot_20200130_163550_eu.livesport.Rezultati_com.jpg Screenshot_20200130_163604_eu.livesport.Rezultati_com.jpg
 
На врв Bottom