La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Уште неможам да си поверувам дека го земавме Паулињо.. ПАУЛИЊО БЕ!!
Според мене требаше да се направи еден мал ремонт на тимот, и старите и истрошени играчи да се продадат... Маскерано да се сменеше со Мартинез од Сосиедат, Ракитич ако може да се убаци во трансферот на Кутињо, да се продадат и Туран и Рафиња, а да се земат Вајгл/Сери/ВЕРАТИ.. плус Дембеле.
Гомес, Пако и Денис би ги оставил пошо се млади и ова им беше прва сезона, Иниеста, Пиќе и Бускетс се веќе истрошени ама знаеме дека нивното искуство секојпат е добредојдено.
И за крај, не утепа заминувањето на Нејмар, он праеше разлика.

Средина со Роберто, Бускетс и Кутињо каде каде ќе е покреативна од умрениот Ракитич и Гомес. Исто напред Дембеле место Делофеу.

Има уште надеж ама не верувам да ги потпишат и двајцата.
 
C

Castiel

Гостин
Можеби лажна 9ка ко Цеск.. Та тројката во средина никој во историјата не би ја растурил.. Можеби имало појјаки играчи на хартија но таква кохезија никој немал


Сум гледал и Галактикос ерата и Пеп ерата и можам да ти кажам Зидан ја немаше константноста на Чави/Иниеста.. Луѓето го памтат по големи утамици како финалињата светско 98, ЛШ 02, 2006 против бразил итн..


За младите шо не го памтат би го опишал ко Алжирски Погба со 'cojones'.. Директен, вешт, знаел гол да клај, но незнаел да стапни на топка ко Чави/Иниеста.. Затоа и останале само на 1 Ла лига трофеј Реал во тој период..Премногу брливо играле.. Прво Аимар му ја криел топката, па после Деко ;)
Ти да имаш изгледано барем еден натпревар од Зидан немаше да истресеш волку глупости. И дебелиот Роналдо беше во тој тим сеа ќе кажеш дека и он не бил толку добар.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нормално дека така ќе изјавуваат додека не е постигнат договор, да не треба случајно да кажат '' Готово го дадовме Дембеле само неможиме да се договориме за бонусите'', сите клубови се водат по истиот принцип, или пак агентите ми се најсмешни со изјавите за нивните фудбалери '' Мојот фудбалер го бараа ПСЖ, Сити, Јунајтед, Реал, Барселона ама од преголемата љубов кон Милан/Интер решивме таму да оди'' приказни за мали деца
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
,Коке,Жо Марио,Лемар,Сери..ниту еден од овие нема квалитет да игра во Барса реално..освен Фабињо можеби тој како најкреативен
:)

Мада у продужение видов погоре дека Зидан сте го начнале па ова на Џони ми е мелем за очи. Чави со Пирло можете да го споредувате, Зидан е друга галаксија за него.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Јесте да :) Не ми се бараше друга песна, оваа ми дојде прва напамет. Take five, give one :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Чави и Зидан се сосема различен тип на играчи и не можат да се споредуваат. Чави можеш споредби со Пирло, Сколс, Крос да му правиш, додека Зидан со играчи каки Лампард, Погба. Едниве се тенори а другиве знаат да решат меч со еден потег.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Исто така Зидан е единствениот играч на кого Меси му го имал побарано дресот :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.123
Поени од реакции
20.988
Исто така Зидан е единствениот играч на кого Меси му го имал побарано дресот :)
Не верувам дека е единствен, иако не тврдам ни дека не е така, можно е. :D
Ама мислам дека и на Аимар му го побара кога играа против Бенфика.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Валенсија игра у 10:15 против Лас Палмас,планирам да излегувам кај 11 па си викам дај да видам шо тим игра,едно-друго. Отварам,прва постава игра извесен Начо Видал шо не ми е познат искрено. Отварам клубскиот сајт не пишува,отварам wikipedia нема информации за него. Ај си викам чичко гугл знае нешто сигурно. Си пишам Nacho Vidal и резултатите се СЛЕДНИВЕ
Прегледај го приврзокот 175933
Ма немој да ме јебеш бре као незнаел кој е Начо Видал пак и уште отвора со инкогнито да не му го зачува во историја пребарувањето хахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom