KREDITI-Za site onie koi zaglavile so krediti

Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Да си ми жив но за жал до 610 000 ден е без жиранти во шпаркасе и мислам дека неможе месечната рата да изнесува повеќе од 1/3 или 30 проценти таа месечната рата
Тоа е најголемата сума без жирант? Да не знае некој колку најмногу може да се земе од банка и кој без жирант потрошувачки кредит?
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Луѓе 18 000 денари земам плата кредит кредитна и брзи кредити плаќам вкупно 21000 имам и траен налог во банка нестигам да го плаќам ексик глава чади што да правам?? Да земам кредит до на лето неможам ново вработен сум ....
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.292
Поени од реакции
22.541
Zdravo sakam da prasam dokolku te blokira izvristel ti gi blokira smetkite dali primer posle moze izvrsiteot vo stranstvo da ti go naplati dolgot ako izlezam od drzavav so bg pasosh dali ponataka moze i vo stranstvo da mi naplati dolg
ako imas stranska smetka i tamu ti stigaat pari togas ne
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Ајде некој нека кажи шо се префрлиле од финансискиве друштва и ги затвориле таму преку кредит од банка. Која банка има најдобри услови? Дали одобруваат иако имаш кредити од ФД? Јас лично ги плаќам редовно, иако ми се има случено да задоцнам поради некои недоразбирања со ФД за сумата, една од причините поради кои сакам да затворам таму и да не се расправам со некомпетентни идиоти.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
Imeno imam kredit rata na sekoj 10ti vo mesecot e sega ovaj mesec ne ostaviv pari za ratata tek na 5ti nareden mesec ke zemam pa bi povlekle za ovaj mesec naredniov no sto bidnuva ne se poklopuvaat za 5 dena ratite no se docni izleguva okolu 25 26 dena . Sto bi mozelo da se desi sem nekoja kamata?
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
Imeno imam kredit rata na sekoj 10ti vo mesecot e sega ovaj mesec ne ostaviv pari za ratata tek na 5ti nareden mesec ke zemam pa bi povlekle za ovaj mesec naredniov no sto bidnuva ne se poklopuvaat za 5 dena ratite no se docni izleguva okolu 25 26 dena . Sto bi mozelo da se desi sem nekoja kamata?
де бе човек, стегни малку ременот минимизирај непотребни трошоци (цигари, кафиња, алхохол, гориво, кладилници...) одреден период, дополнително пробај да работиш нешто плус некој месец додека да исплатиш дел од парите,

по непишано правило се враќа најпрво најскапиот долг потоа следниот и по тој редослед до комлетно расчистување со долговите и памет во глава за натаму во животот.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
де бе човек, стегни малку ременот минимизирај непотребни трошоци (цигари, кафиња, алхохол, гориво, кладилници...) одреден период, дополнително пробај да работиш нешто плус некој месец додека да исплатиш дел од парите,

по непишано правило се враќа најпрво најскапиот долг потоа следниот и по тој редослед до комлетно расчистување со долговите и памет во глава за натаму во животот.
Прво нека го врати краткорочните после долгорочните долгови. И да не зема ништо краткорочно ама може нека рефинансира краткорочни со замена на долгорочни. Прво кеш заеми и картички после потрошувачки и хипотеки
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
14
де бе човек, стегни малку ременот минимизирај непотребни трошоци (цигари, кафиња, алхохол, гориво, кладилници...) одреден период, дополнително пробај да работиш нешто плус некој месец додека да исплатиш дел од парите,

по непишано правило се враќа најпрво најскапиот долг потоа следниот и по тој редослед до комлетно расчистување со долговите и памет во глава за натаму во животот.
Знам така е во право си ... кажими со жирант една неплатена рата кредит се борам оставам секој месец на три пати да покријам пошто имам траен налог и неплатени брзи што правиме... со ова кредито се нервирам имам жирант белким три месеци по некој денар на 3 пати ке почекаат. Нема да замараат жирант.
 
Член од
24 септември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ako ste za rabota delivery pisete mi inbox, dobro se zarabotuva samo treba sopstveno vozilo, a moze i kako honorarno
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
23
Поени од реакции
4
Zdravo, edno prašanje... Maz mi koga zema kredit i jas se potpišav na notar, ama ne zaveriv nikakvi dokumenti u firma, dali sega bi mi dale kredit na mene? fmp
 
Член од
23 август 2022
Мислења
8
Поени од реакции
9
Zdravo na site, Imam edno prasanje i ve molam ne so glupi komentari. Momentalno dolzam 200,000 denari na banka i okolu 250,000 na finansikite drustva. Imam 19 godini mi stigaat zakani so izvrsiteli, moeto prasanje e
Dali mozat nesto da mi zemat ako nemam na moe ime nisto, i ako otidam vo stranstvo moze da mi se desi nesto?
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
23
Поени од реакции
4
Zdravo na site, Imam edno prasanje i ve molam ne so glupi komentari. Momentalno dolzam 200,000 denari na banka i okolu 250,000 na finansikite drustva. Imam 19 godini mi stigaat zakani so izvrsiteli, moeto prasanje e
Dali mozat nesto da mi zemat ako nemam na moe ime nisto, i ako otidam vo stranstvo moze da mi se desi nesto?
ke ti ja blokiraat smetkata, i pri prv priliv na sredstva ke ti gi zemat, a da ti napravat nesto ...mozat da ti se fatat samo brat mi e tuka ,dolzen e 5000€ ne raboti nikade, pa nisto ne mu napravija do sega,ama koga ke saka da raboti osiguran da e, ke si vrati sve sto zemal jbg
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.292
Поени од реакции
22.541
ke ti ja blokiraat smetkata, i pri prv priliv na sredstva ke ti gi zemat, a da ti napravat nesto ...mozat da ti se fatat samo brat mi e tuka ,dolzen e 5000€ ne raboti nikade, pa nisto ne mu napravija do sega,ama koga ke saka da raboti osiguran da e, ke si vrati sve sto zemal jbg
sigurno nekogas ke saka da raboti godina dena bez plata... ahhh be... napravija parazit od brat ti
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Zdravo na site, Imam edno prasanje i ve molam ne so glupi komentari. Momentalno dolzam 200,000 denari na banka i okolu 250,000 na finansikite drustva. Imam 19 godini mi stigaat zakani so izvrsiteli, moeto prasanje e
Dali mozat nesto da mi zemat ako nemam na moe ime nisto, i ako otidam vo stranstvo moze da mi se desi nesto?
На 19 години 8000 евра долг
На 20 години избегал во странство од рекетари
На 21 си ја продал куќата
На 22 си го продал бубрегот
Тоа ти е планот?
Автоматски споено мислење:

На што ги преба парите? Дрога, курви, црвено црно, на бурек со месо?
 
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2022
Мислења
120
Поени од реакции
156
На што ги преба парите? Дрога, курви, црвено црно, на бурек со месо?
На денарски штеден депозит орочен на 5 години со 8% годишна камата во Еуростандард Банка А.Д. Скопје. Подобра инвестиција ќе била курви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom