KREDITI-Za site onie koi zaglavile so krediti

Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
не земајте кредити. Живеат со она што имате. Нема ништо полошо од финансиска зависност.
 
С

сашенко

Гостин
Побарај по пријатели кои се од Куманово да те упатат во тие води, стварно е комплицирано но се исплати.
Јас неможам повеќе да ти помогнам освен овие информации да ти ги дадам.
Само пријател од Куманово да бараш, кумановци се по тие работи за во Авганистан.
Добро плаќаат? Аи ако плаќаат што се работи таму?Безбедно е?
 
V

Vollstandig

Гостин
Добро плаќаат? Аи ако плаќаат што се работи таму?Безбедно е?
Тикви безбедно, ако одиш на планина во некоја база, побезбедно е ама сепак не е баш безбедно, таму се најдуват талибанците, кои се радикални исламисти и мразат се живо и диво шо е од европа.
 
С

сашенко

Гостин
Тикви безбедно, ако одиш на планина во некоја база, побезбедно е ама сепак не е баш безбедно, таму се најдуват талибанците, кои се радикални исламисти и мразат се живо и диво шо е од европа.
Па се враќа жив народ од таму, не се ваљда толку големи шансите да те кикнат таму.Да не заглаи човек со кредит брееееееееееееееееееј
 
V

Vollstandig

Гостин
Па се враќа жив народ од таму, не се ваљда толку големи шансите да те кикнат таму.Да не заглаи човек со кредит брееееееееееееееееееј
Како сакаш речи се враќа, ама зезнато е:)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Добро плаќаат? Аи ако плаќаат што се работи таму?Безбедно е?
Имам другар од војска работи во база, цивил, но полни резервоарите со горива на сите хеликоптери што слетуваат во таа база.
Платата му е 70.000 долари годишно.

Зависи како ќе отиднеш таму.
Доколку заминеш преку агенцијата од владата на Обама, порано на Буш, сигурен си и платен.
Одмор имаш на секои 3 месеци по 4 дена.
Во кујна земаат 54.000 долари годишно.
Парите ги гледаш кога ќе помине година дена,
ама сигурно ќе ги добиеш.

Сето ова е за таа аганција од владата на САД!!!

Имам другари што заминаја од АРМ за да работат приватно таму или како и да е, да бидат платеници,
не навлагам во тоа.
 
С

сашенко

Гостин
Не верувам дека толку ке платат ако идеш од овде ама ако си заглавил со кредити и ни кеш ни работа ке идеш што ке правиш.Сигурно не му е прв избор на никого ама ако плаќаат јбг.
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
74
Поени од реакции
0
A za idejata da napravam web strana i da baram donacii a?
Duri se otide za Afganistan ke projde vreme a izvrsitelite ne cekaat...
 
Член од
13 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
0
KE VE MOLAM IMAM RATA OD KREDIT NO NE STIGNUVAM DA JA NAPLAKAM NATRUPAN SUM I BRZI krediti... KADE STO GO ZEDIV KREDITOT IMAM TRAEN NALOG NO PLATATA JA PREFRLIV VO DRUGA BANKA KOJ SE POSLEDICITE?? NA MOE IME NEMAM NISTO ZIVEAM SO RODITELI...
 
Член од
20 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
Луѓе се беше супер додека не си го ебав живото од коцки зедов 10 000 евра кредит башка брзи е тука е проблемо нашата државичка не не штити никако т.е 17 000 земам плата месечни трошоци 17 и 900 имам и кредитна ... 101% задолжен во банка 65 % ресто во банка да не заштити од аспект што треба законски да ги ликвидира брзите кредити и законски до една третина задолженост да има .... Како и да е веќе две рати не платив кредит кредитна и брзиве успеав татко ми има кредит во оваа иста банка но во друга банка кај што му легнува платата има кредит со траен налог дали на него ке влијае нешто сево ова на мое име немам ништо. . . А и како разбрав може со решение за резервирање 1/5 плата без притоа заплени и слично. .. прашањево мие што ке биде понатаму ...... И дали ако сум блокиран би можел со пари готови да уплаќам брзиве белким се башка ... И ако ми замрзне плати колку би замрзнале дур дојди до договор со извршител и дали тие замрзнати приливи по основ на плата дур ми е блокирана сметката би ги зел потоа ? .
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
Луѓе се беше супер додека не си го ебав живото од коцки зедов 10 000 евра кредит башка брзи е тука е проблемо нашата државичка не не штити никако т.е 17 000 земам плата месечни трошоци 17 и 900 имам и кредитна ... 101% задолжен во банка 65 % ресто во банка да не заштити од аспект што треба законски да ги ликвидира брзите кредити и законски до една третина задолженост да има .... Како и да е веќе две рати не платив кредит кредитна и брзиве успеав татко ми има кредит во оваа иста банка но во друга банка кај што му легнува платата има кредит со траен налог дали на него ке влијае нешто сево ова на мое име немам ништо. . . А и како разбрав може со решение за резервирање 1/5 плата без притоа заплени и слично. .. прашањево мие што ке биде понатаму ...... И дали ако сум блокиран би можел со пари готови да уплаќам брзиве белким се башка ... И ако ми замрзне плати колку би замрзнале дур дојди до договор со извршител и дали тие замрзнати приливи по основ на плата дур ми е блокирана сметката би ги зел потоа ? .

cekaj ti si zaduzil do gusa, i sega drzavata ti e kriva i ne treba da funkcioniraat brzite krediti? dali si ti normalen?

lazese li na aplikaciite koga gi poplnuvase, pogotovo kolku si zadolzen?

zosto da se ukinat brzite krediti? tie ne se za kockari tie se nameneti ako ti se rasipi frizider ili tv doma da si kupis ili da go popravis bez mnogu zamaranje. da te pokrijat na kus rok... si imaat uloga, ima i pazar za niv sekade niz svetot koga pravilno se koristat
 
Член од
20 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
cekaj ti si zaduzil do gusa, i sega drzavata ti e kriva i ne treba da funkcioniraat brzite krediti? dali si ti normalen?

lazese li na aplikaciite koga gi poplnuvase, pogotovo kolku si zadolzen?

zosto da se ukinat brzite krediti? tie ne se za kockari tie se nameneti ako ti se rasipi frizider ili tv doma da si kupis ili da go popravis bez mnogu zamaranje. da te pokrijat na kus rok... si imaat uloga, ima i pazar za niv sekade niz svetot koga pravilno se koristat
Nigde vo sveto nema vaka 18 godini dete ke gi zemi bez da znaj za posledicite i posle soprajme do edna tretina max poke da ne davat momentalno 101 posto sum ne velam tie mi se krivi ama izvini drzavata poinaku treba da gi zastiti lugeto
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
Nigde vo sveto nema vaka 18 godini dete ke gi zemi bez da znaj za posledicite i posle soprajme do edna tretina max poke da ne davat momentalno 101 posto sum ne velam tie mi se krivi ama izvini drzavata poinaku treba da gi zastiti lugeto
Ne brat, sekade vo svetot e taka. Znaci sto si napolinil 18 ti si polnoleten i mozes da se zadolzis. Toa 1/3 ti e uglavno samo vo evropa i samo banki go primenuvaat za kuki koga pozajmuvaat pari. Vo AUS, vo USA i red drugi zemji ni toa ne vazi. Druga rabota sekade imas banki i finansiski kompanii koj ne mora da se vodat po tie stavki. Si teraat svoja politika, procenuvaat rizik spored nivni perametri. Sto da ti kazam, ti se zalis a ustvari oni se za zalenje. Ti sega se custvuvas glupo ali ustvari si gi zaebal i oni ke IZGUBAT ne ti. Izlegle glupaci, amateri sto ti dale kredit bez pokritie. Sega ako ti go izvadat od nos OK, ako ne toa e...

Jas da sum na tvoe mesto bi se zaduzil do kraj. Sve sto mozam sve bi zel. Isti kurac e dali ke bankrotiras so 10 000 e dolg ili so 100 000e. Bi si baral care u stranstvo, bi gi dali site pari na tvojte da ti gi cuvaat, razduzi se so niv i toa e toa. Ne gi znam zakonite vo MKD, vo AUS na primer imas moznost da proglasis licen bankrot i togas narednite 3 godini te tretiraat ko detence, nemas nikakvi prava, duri i vo stranstvo mora da dobies dozvola od sud da ides, plus sekoj cent nad odredena suma ti go zimaat. Posle 3 god dobivas nekoj prava ali ti stoi u kreditno dosie narednive 8 god i prakticno nema krediti poveke za tebe nitu mozes da otvoris biznis itn... Zaebano ali ete toa e izlezot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom