KREDITI-Za site onie koi zaglavile so krediti

Член од
14 јануари 2011
Мислења
74
Поени од реакции
0
Bi sakal da spodelime iskustva i mislenja ,eve konkretno jas sum zaglaven so krediti ,bez rabota ostanav pred nekolku meseci.
Bi sakal da cujam vasite predlozi,mislenja STO KOGA NEMA DA MOZEME DA SI GI PLAKAME KREDITITE,kade da se bara pomos,kako itn....
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
па затоа работат банките за да те зезнат да те закопаат, тоа ти е како жива песок ако нагазиш готов си , Нема друг начин освен ако не ти позајми некој пари или ако работеш.... Не гледам друг излез освен во негатива да ти шибаат тие Пенали (казнени камати)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Bi sakal da spodelime iskustva i mislenja ,eve konkretno jas sum zaglaven so krediti ,bez rabota ostanav pred nekolku meseci.
Bi sakal da cujam vasite predlozi,mislenja STO KOGA NEMA DA MOZEME DA SI GI PLAKAME KREDITITE,kade da se bara pomos,kako itn....
Барај на заем..роднини,пријатели од блиски друго чаре ја не гледам.. подобро тоа него да ти дојде извршител дома или пак да ти активираат хипотека ако имаш.. Многу заебана работа се кредитите
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Брат, не сакам да бидам лош ама без пари а со кредити само едно...



Немој озбилно да ме сватиш ама не си баш во добра ситуација, се надевам дека среќата ќе те послужи и бргу ќе се раздолжиш?
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
poslednite pari daj gi za !!!!

upalta karta i pravec irak na pecalba ke se razduzis za 3 meseca rabota a kaj nas ke ti trebaat 10 godini
 
V

Vollstandig

Гостин
TeШко на тој шо зел кредит многу се за враќање парите, големи каматни стапки, слаби услуги, а што е најтрафгично со просечна плата од 100 евра (во скопје 200) тешко да излезиш на крај со кредитот, така да кажи му на банката услов да ти напрај да те почека за некео време (ќе лупа камата за ова) и спечали некако од странство како шо спомна погоре да заминиш негде на печалба
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Знам дека постои случај во Сад, каде човек успеал да ја кутни банката на суд заради хипотеката, бидејќи во договорот му стои дека тие разменуваат две добра, т.е он ја дава куќата, а банката парите, е сега знаејќи како се прават парите, т.е дека банката треба да поседува барем 10% од парите(барем во Сад), значи за да дава кредити до 1000 долари, потребно е да има само 100 долари покритие, што значи кога банката ги давала парите на човекот таа всушност имала само 10% од нив, додека човекот си ја имал целата куќа. Ама тоа е Сад, за кај нас незнам како е односот ама и договорите, ама сигурно може да се најде некоја дупка.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Знам дека постои случај во Сад, каде човек успеал да ја кутни банката на суд заради хипотеката, бидејќи во договорот му стои дека тие разменуваат две добра, т.е он ја дава куќата, а банката парите, е сега знаејќи како се прават парите, т.е дека банката треба да поседува барем 10% од парите(барем во Сад), значи за да дава кредити до 1000 долари, потребно е да има само 100 долари покритие, што значи кога банката ги давала парите на човекот таа всушност имала само 10% од нив, додека човекот си ја имал целата куќа. Ама тоа е Сад, за кај нас незнам како е односот ама и договорите, ама сигурно може да се најде некоја дупка.
ова што го пиша го имаше како пример во зетгеист, ама кај нас не би фунционирало нити пак во америка после тој случај функционира, така да... во секој случај тешко е да се најдеш во ситуација на презадолженост, ако имаш начин и можност да земеш кредит од друга банка и да ги префрлаш или вртиш парите од сметка на сметка додека да подмириш нешто ок ама ако неможеш, е тука си го наебал. има луѓе кои земаат кредити од банки на ваше име со одредена провизија за нив, ама, иако во моментот тоа се гледа како излез, само поголемо заглавување е.
најголема веројатност е лото или луда среќа на спортска, за жал...
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
ова што го пиша го имаше како пример во зетгеист, ама кај нас не би фунционирало нити пак во америка после тој случај функционира, така да... во секој случај тешко е да се најдеш во ситуација на презадолженост, ако имаш начин и можност да земеш кредит од друга банка и да ги префрлаш или вртиш парите од сметка на сметка додека да подмириш нешто ок ама ако неможеш, е тука си го наебал. има луѓе кои земаат кредити од банки на ваше име со одредена провизија за нив, ама, иако во моментот тоа се гледа како излез, само поголемо заглавување е.
најголема веројатност е лото или луда среќа на спортска, за жал...
или hard work ти е решењето... ирак, авганистан,словенија, грција....
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Bi sakal da spodelime iskustva i mislenja ,eve konkretno jas sum zaglaven so krediti ,bez rabota ostanav pred nekolku meseci.
Bi sakal da cujam vasite predlozi,mislenja STO KOGA NEMA DA MOZEME DA SI GI PLAKAME KREDITITE,kade da se bara pomos,kako itn....
Едноставен предлог ти е да работиш физичка работа,на градилишта и сл....бидејќи имаат потреба од работници,искуството не е толку битно а плус не се замараат со тоа дека треба да те пријават или сл...значи на краток рок тоа ти е излезот ако се работи за помала сума...а доколку е поголема,тогаш нека ти оди курбан колата,или нешто сл...битно ќе избегнеш секакви психички проблеми,кој може да ти ја уништат и фамилијата!!!
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
74
Поени од реакции
0
E brat Irak go brkam veke godina i poveke ama nikako da vlezam.

--- надополнето ---

upalta karta i pravec irak na pecalba ke se razduzis za 3 meseca rabota a kaj nas ke ti trebaat 10 godini
A kako?apliciram veke predolgo i seuste nisto...

--- надополнето ---

Da , gledav malku po internet i naidov na poveke slucai vo USA pretezno, kade vakvi luge pravat web strani kade moze sekoj da donira pomos, intenzivno razmisluvam za toa vo posledno vreme, ama sram mi e da prosam, a i ne znam dali ke funkcionira.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ke mi kazes li kako?
Побарај по пријатели кои се од Куманово да те упатат во тие води, стварно е комплицирано но се исплати.
Јас неможам повеќе да ти помогнам освен овие информации да ти ги дадам.
Само пријател од Куманово да бараш, кумановци се по тие работи за во Авганистан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom