Koj e Георги Прванов, бугарскиот претседател?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Прванов ти е последниот во низата антимакедонски агенти, слушнав дека со каракачанов биле многу блиски:back:
Хехехе, шпионска работа, за нас лаат се што ќе им текне и како ќе им текне, а гробот на Ботев, нели, нивен најголем револуционер, не го знаат кај се наоѓа.
А другар им Божо се прави паметен наоколу...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Стумикс,гроба на Ботев се знае-вр'х Околчица в Стара Планина-Балкан.Баркаш Левски и Ботев.Левски е един от нај-големите револјуционери на Б'лгарија,Ботев с'што е бил.
Левски казва-См'рт или Свобода!Ако спечелја,печели цјал народ,ако изгубја,губја само себе си.
 
N

n/a

Гостин
do zevs, momce odgovoriv na specijalcite pred da go procitam ova poslednovo lool momce ti si imas problem definitivno. Detektor na mrezi covece u koj film zivees ??? Ne se ni zamaram veke so tebe na ignore si, vremeto ke gi dotepa pionerite od tvoj kov :P P.S Znam dvajca so takvi evtini mantilcinja so zadocnet pubertet i po nekoe cevce kako zamena za nivnata malka maskost.. aj se mi se cini deka veke sme sedele na astal.. ako ne se lazam.. pod ruka ke te zemam pa ke ideme prvo kaj mandarot pa vo biblioteka :P
Sega ke ti kazam se...`drugar`
Ne be ne...ti go galis...on prdi...
Stvarno i ne mislam da ti objasnuvam nitu pak da se dokazuvam pred tebe... ama ti imas otsustvo za takt vo zaednicki pesni...
Znaci...neznaes da `pees` vo oktet ili nonet i taka natamu...sto mene strasno me zivcira zosto za nekoi raboti od nacionalen i zaednicki interes mora da ima sekogas KONSENZUS i site mora da znaat da odigraat zaedno.... Na ustrb na svojata gordost,pa i interesi...za opshtoto dobro koe sto ke dade uslovi ti kako edinka da moze da napravis povise za samiot sebe! Inace...nema opsto...nema i za tebe...:toe:
Razbra del od ova sto ti kazav?
Jas ne ziveam film be backo...pardon...ne filmam!
Ama sum na Ti so lugje sto mi trebaat i so koi sto moze i imam zaednicki interes....a za tebe i oni i jas sme Bog i batina... So toa sto ...sega za sega...niv gi `postuvas` a mene javno me preziras...
I bezrazlika...sekogas sum sakal i se nadevam sum uspeal da bidam nazemen i obicen...eden od site nas! Dur ti si apsolutno slep za se sto se desava okolu tebe...(pa jas od `iskustvo` pocnuvam da se prasuvam dali i kolku e toa slucajno)...pa uste me prasas u koj film igras ti???LOL...vo Makedonija...2000-ti...zustro-zaeban film.
Jas pioner...:nenene: ???hehe...luda rabota... I nemam zakasnet pubertet...U pubertetot...nie pravevme takvi kombinacii od koi sto na tebe bi ti se vrtelo u glavata.:nesum: Ama i ne e za na forum... Bas pravevme muabet pred nekoe vreme koga se sobravme so `ekipata` zaedno doma,vo Makedonija...deka ako stavime se sto sme pravele na hartija...hehe...ke prodademe bestseller...ali ke ne otkazat semejstvata preku vesnik i onie sto se zeneti ke ostanat bez zeni... I da...sum go zaokruzil toa vreme kako minato svrseno....ali `sluckite` i `lekciite` koi sto tebe nikogas nikoj nema da ti gi iznese i predade...nitu pak ke te nauci...kako i poznatstvata bas od tie godini...mi se plus koj sto ti nikogas nema da go imas...nitu pak ke go razberes... I da...barem vaka kako sto pisuvas...pocnuvam da si pravam tvoj profil... Tesko deka sme sedele nie na ista masa...ne gledam za sto bi zboruvale??? :back:
Kakov zaednicki interes imam jas so tebe? Ti si bil od `finite` decki...sto iskacaat so 500-ki sto mama i tato ke im gi dadat...(ako im gi dadat) vecito isfrustrirani od faktot kade ke odat da ligavat edna pijacka i od toa u koj lokal sedat....
 
N

n/a

Гостин
Nie??? :pos2:
Sosema druga prikazna... Bez mama i tato...toj del...priznavam...ni pomogna vo nekolku slucai kade sto silno naebavme..ali uste ednas da priznaam...pa nie bevme svesni deka porano ili pokasno i toa ke se sluci i deka ke ne izvadat...(pa zatoa tolku sigurni vo sebe i igravme) ali nie imavme drugi problemi od tie tvoite...kako da najdam 200-ki za da idam na caffe?
Nasite bea od tipot pa dobro be...majka ti ti nasla vo djeb od farmerkite toa i toa!(..... - bukvi od ime) od kade be tolku pari imas u djep koga od nas si pod sankcii i nema djeparac posto si pod kazna?Sto pravite be vie deca...???
Cefcinja???
Pistoli...bombi...edno vreme nie ne iskacavme bez odelo i pistol...ama u period od 17-22god.(togas da...stvarno bevme vo James Bond film)...dobra kosula...masna...odelo...konduri...cvikeri...pistol pod rame...mantil ili kaput zimno vreme...pa vidis...ni pomina i toj del...
Dojde vreme da se molime da `stavime` nesto specialno na sebe... Pak ke ti povtoram...ne smeam da zboram za `anegdotite` od toa vreme...ama ti bi posakal da zivees 1% od toa.... I toj mantilot kako prvo...(`eftinoto mantilce e Boss`...ama e poklon i go postirav ne zaradi cenata...nego zaradi simbolikata...ama od kade ti bi znael...jas sum kriv...samo edni lugje na Balkanov opsto imaa takva boja i takva marka na mantili...zaedno so dobro odelo pod nego)...pa sepak...nie vo celata taa igra bevme nasmeani momci sto castat masi ,kafani i konobari...:pos2:
 
N

n/a

Гостин
I da ne prodolzuvam da objasnuvam...vise sam na sebe si stanav dosaden:
1.Ti si ligus!Potrosna roba koja sto (nowdays)se lize na sefovite posto taka mora...so stesnet vidik ...i nikakvi licni ingerencii...gord na svoeto primerno detstvo vo koe sto mozebi dva pati si se resil da `otkacis`:pos2: i si probal treva...
(koja sto eve javno da priznaam...nie na golemo ja nosevme i prodavavme-t.e im davavme peeski na lokalnite dileri-ke si go griznam ako i sega znaes sto zboram),si sakal ama nikogas ne si sobral kinta da probas koka(koja sto nie NE ja `nosevme` posto jasno se znae potrosnjata i sekoj gram plus e evidentiran i odma sankcioniran od MVR) ili si se napravil drvo pijan...si imal 5 zenski u cela kariera i edna `tepacka` u koja sto ti udrile tri boksa posto drugar ti nesto kenjal...i edvaj cekas da zemes plata od 18.000-(opasen uspeh :baeh: )...imas zena na koja sto si i napravil dete predvreme...t.e pred da gi osigurish site negovi potrebi odnapred(a si i go napravil radi licna sigurnost deka nema da te ostavi)... i od tvojata licna nezadovolnost od samiot tebe i tempoto so koe sto plovis po moreto na zivotot,igras tabla i sah so prjatelite isto taka ligusi i i piete gajba pivo sekoj vikend so niv...dur vashite zeni ve preziraat i vekje mislat na fuck...beyond the limits of merridge...toa si ti...:toe:
 
N

n/a

Гостин
2.Jas i tie sto gi znam...(tie so koi sto igram)... Prifakjam deka e drsko od moja strana sto vaka jasno ti `iznesuvam` lekcija sto
profesor ever nema da ti ja dade...
Ovaka... Postoi varijabila koja sto vika deka moze da si platime za site nasi `grevovi`-spored tebe...i zakonot...hehehe
Ama taa ima do 10% moznost... Site nowdays imame fakultetsko obrazovanie(i toa od univerziteti...priznati...za razlika od
tvojata skopska diploma..)...firmi i kesh...i vrabotuvame po potreba...
(posto uste e poisplatlivo da napravis firma i investiras recimo u Bugarija)
...(koga e pravenje pari u prasanje...NEMA PATRIOTIZAM...patriotizmot se sostoi vo toa kako ke gi potrosis zaraboteni pari)...takvi ptici kako tebe...koj sto ne nerviraat koga ke pocnat da
ligusat...
I ve prezirame...i mislime na varijant...ufff da ti ebam...uste eden komandirovchik u
firma...da go ebam...
Del od nas propadnaa...nemaat za leb nowdays sir...ama toa samo po sebe znaci deka ne bile za ovaa igra...i taa pretnja sekogas e otvorena i za mene `drugar`...nekolku greshni potezi...i jas otidov beyond...a ne znam da se ligusham...(a sega)...ali toa zavisi OD SAMIOT SEBE...i od potezite koi sto gi vleces! I sepak...ligushite kako tebe(koi sto pak nie gi vrabotuvame)...ne mrazat i ne preziraat ...namesto...da ne blagosinjaat koga sme vo Makedonija...i toj del go osekjame sekogas i sekade... I pravi inat...koj sto jas go `preogjam`...neznam za drugite kako e!
Zasto?Zatoa sto so nasata naglost i hrabrost...investirame i kreirame rabotni mesta! Nema natamu da gi `falam` tie sto gi znam...Neka Gospod Bog sekogas bide so niv...posto oni i takvite kako niv...ke donesat eventualno progres vo MKD...a ne takvi kako tebe...
Kako se osmeluvam vaka...(toa e narednoto tvoe prasanje...kardashim)
Pa ti neznaes nitu da igras...nitu imas hrabrost za toa be drugar...ti (da ne se lazeme) za nisto na ovoj svet ne bi ja menjal tvojata plata od 18.000!!!
Znaci...jas SAKAV da te uvredam i da ti pokazam koj i sto si!Posto zasluzuvas!Ali toa ne mi bese nitu primarna nitu posledna cel!
Preku ovoj muabet...sakav da gi opravdam moite 2h deneska na Kajgana i da izlozam lekcija koja sto vika deka:
1.Ili igras i se nadevas na prosek cel zivot (i treba da bides predodreden za nea)
2.Ili posluvas dobro...i malku ti se ljubomorni tie sto te poznavaat(posebno tipovite bez greska) ili jebes mater na sve zivo i divo...i propagjas i nemas za leb...i nikoj nema da ti pomogne...


I posle se...mislis li deka ti...mr Brainbug...mozes da me nosis mene za ushi(pazi naglost)...kaj Mandar...ili u biblioteka???
Mandar ke se zbuni ako ne vidi nas dvajca zaedno...what a fuck???
A u biblioteka...pa nema da najdeme nikogas isti knigi sto podednakvo ke ne zaintrigiraat!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе овде вриело од кодоши,да му се невиди,а јас мислев сето лесна категорија,или мува се викаше!:):):)
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
hahah oki ne si vekje na ignore :)

Do najmala crta go pogodi mojot profil na likot sto e vo ogledaloto, daleku si od toa deka si me uvredil. Ama od druga strana barem si ja otvori dusata, se iznaplaka si gi kaza svoite maki frustracii i kompleksi od mladosta pa se nadevam deka sega ti e polesno, barem nesto pozitivno izleze od diskusijava.

Sepak ima eden moment od tvoeto pisano sto vredi da se proanalizira pa i da se prodiskutira (na drug del od forumov ama veke koga pocnavme tuka neka ide).

Prosecnosta. Dali istata e blagoslov ili prokletstvo???
Ima lugje sto go ziveat zivotot i lugjesto ednostavno istoto ne mozat da go storat, nemaat kapacitet da ja najdat ubavinata vo malite nesta dodeka golemite gi zloupotrebuvaaat lazejki se samite sebesi deka go nadopolnuvaat izgubenoto vo nesreknoto detstvo ili mladost whatever.

Jas mojot zivot si go proziveav kako sto jas smetav deka e najdobro, na nacin denes koga ke oglednam nazad se cuvstvuvam ispolneto, i DA za nisto na svetov ne bi gi menuval moite 18.000 (+/- :) ), mojot krug na prijateli sto ete seuste ne e stesnat, najmalku pak familijata.
Moite 18.000 den se mnogu poveke od necii 1800 eur, sto ete za zal namesto da gi uzivaat nivnite 1800 eura do den denes go imaat toj odvraten pogled na zvist i jubomora kako, kade i so kogo gi trosam moite 18.000 den.
Vremeto tece i ne se vraka, nikogas nema prostor za kaenje, no sekogas ima prostor za nadgradba. Koga ke go svatis poslednovo ke znaes deka brainbug i nemozes da go uzvregjas, nema teoretska osnova za istoto, jas sum tuka na forumov da razmenam mislenja, stavovi, da dobijam nekoe xktra info, ti si ovde (za zal od pisanovo) da lizes rani i da ne informiras koloku u stvari si ti golem bidejki glupiov IRL svet ete od za tebe nepoznati pricini istoto nemoze da go uvidi.
Site gi ucime lekciite na zivotot na polesniot ili poteskiot nacin, ne sum jas dosteon da gradiram koj e polesen koj e potezok nacin, no go znam naravoucenieto i prodolzuvam ispraveno napred.. mene senkite prijatele ne me macat, ama sekoj so svoite grevovi i stravovi, iako najiskreno bi sakal da ti pomognam, ednostavno jas niti bilo koj istoto nemoze da go stori so toa moras sam da se spravis ali eve ja imas mojata moralna podrska.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе овде вриело од кодоши,да му се невиди,а јас мислев сето лесна категорија,или мува се викаше!:):):)
ABC a da odsetame nie na po nekoja pijacka prigodna za vrukinive...dodeka nekoj so soodvetna Vienska diplomai ne gi spastri slucaive :):)!!
 
Член од
17 март 2007
Мислења
702
Поени од реакции
26
Тошо Тошев и Монитор?, ехооо, мај искаш да кажеш Труд, или Петьо Бл'сков... ?
Да бе, прав си... Петьо Бл'сков.... Ама то и двамата... хвани единија, удари другија...

Хихихихиихи, а знаете ли историjата на Петьо Бл'сков?

През 1990-та когато започва да издава вестник "168 часа", имали в редакцијата четири пишешти машини. Били толкова много бедни, че едва издавали вестника... Докато една вечер вратата на редакцијата се отворила и влезнал Илиjа Павлов облjан сус светлина :)
Тогава започва брзото развитие на 168 часа, после 24 часа... и т.н. ;-), докато не ги продаде на швабите.
 
N

n/a

Гостин
Докато една вечер вратата на редакцијата се отворила и влезнал Илиjа Павлов облjан сус светлина :)
Тогава започва брзото развитие на 168 часа, после 24 часа... и т.н. ;-), докато не ги продаде на швабите.
Ilija Zub4eto???
Kakov igrac bese i toj...pa..pa..pa....
I imase oset za medium...da...
I znaese da flertuva so masite....
Lesna mu zemja....uste ne svativ koj mu zema delot na nego...rusite (opshto prifatenata teza) ili Vasil Boshkov-4erepa...
Kako i da e...nego i Vasko...(Iliev) sekogas sum sakal licno da gi zapoznaam...Oni se del od moite...detski idoli!
I kardashi...posle poslednive postovi...ke se samobaniram na neodredeno vreme...:toe:
Mnogu sum se razneznil i razligavil i jas...
Poise kazuvam od sto treba...ako prodolzam vaka...hehehe...ke go izedam stapot i ke platam uste i nekoja tugja smetka.
Ostanete mi pozdraveni!:vozbud:
Se najdobro vi pozeluvam!

mojata pesna...za mojot (i vasiot grad)

Sanjao sam moj grad...
kao brod...velik i star...
ja sam mornar duso...
eh da nas ima vise bar.

Mi plutamo bez cilja i sna...
nema kopna na vidiku...
negde izmedju vrha i dna...
svako nosi svoju sliku!

A ja lazem godine...
jos uvek sam ziv...
ostacu sam na brodu...
i sam cu biti kriv!

A ja lazem godine...
jos uvek sam mlad...
ja sam mornar dusho...
moj brod je moj grad!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Еве што пишува во денешно Време:
Време 23.07.2007 напиша:
СПОРЕД ИВАН КОСТОВ
Кодошкото досие на Прванов било чистено? Поранешниот премиер на Бугарија Ива Костов изјави дека тајните служби го чистеле досието на претседателот Георги Прванов, за кого минатата недела беше објавено дека бил кодош на бугарската комунистичка Служба за државна сигурност. Костов тврди дека во март 2007 година од досието на Прванов биле извадени 36 страници материјал. И без овие материјали, Прванов (50) беше посоче од страна на државниот комитет за отворање на архивите, дека како историчар работел под псевдонимот Гоце за потребите на Службата за политизирање на македонскиот идентитет. Движење за силна Бугарија и Сојузот на демократски сили, две десничарски партии во бугарското собрание, побараа од Прванов да поднесе оставка поради скандалот. Пред да биде избра за претседател во 2002 година Прванов беше лидер на Бугарската социјалистичка партија, наследничка на некогашните комунисти на Тодор Живков, која и денес е владејачка партија. Осве Прванов, уште 23 помошници на поранешните претседатели Жељу Жељев и Петар Стојанов, како и на Прванов, биле соработници на Службата. Меѓу нив има амбасадори и судии.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Citav temava do negde,site si se pametni koj e kako nas...

Bitno e deka Vmro na Mihajlov raspolagalo i seuste raspolaga so mn.pari.Ne 500mil.,ama sekako mnooogu.Zato se bori i onaj KArakacanov.Da imaat malku pamet mozat cuda da storat so tie pari..

Nego za nasive,ne bile site kodosi nitu sit sto bile ce go jadat stapot,ali bas zato e bitna lustracija.
Mislam ce nema posledici za biznisot,oti ionaka direktorite se vo faza koga mora da go ostavat kapitalot na decata...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom