Kate Moss

С

Сатори

Гостин
Неверојатна е!

Без разлика што има да се рече за неа, и се восхитувам на силата...иако понекогаш и она знае да потклекне, мојата омилена:
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Абе не дека е лоша, убава е поинаква е од останатите, ама мене ми има поубави. Тајра е поубава!
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Кејт си е икона и покрај тоа со анорексијата и дрогата...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што знам.
Не ми е баш НајНај.
Знае да се среди и да изгледа пристојно,убаво,ама сепак...Премногу е слаба..
Не знам,не ми е баш нешто посебно.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Не,не знам.
Скептична сум за неа отсекогаш како фигура и како личност.

А инаку, направи одлична работа за Топ Шоп.


 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Не е лоша,ама според мене има многу поубави манекенки од неа.На пр. Хајди Клум и Жизел ми се сто пати поубај од неа.Плус премногу е слаба,ама премногу сите коски и се бројат.Мислам разбирам манекенка ама шо е многу многу е.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не е лоша, ама па никогаш не ми била омилена или посебно интересна. Плус имаше големи испади со дрога, алкохол, анорексија. Се на се лошо влијание...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Моето скудно познавање на модниот свет ми налага да поставам едно глупо прашање: Од толку слаби, плави, помалку или повеќе зависни од дрога, релативно убави манакенки зошто баш Кејт Мос?:)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па не ја почитувам нешто посебно а и не ми е некоја лепотица, просечна убавина и плус е многу слаба, а и нема манекенска висина, и најбитно наркоман број 1 во модниот свет! и не гледам причина да и се восхитувам на неа покрај толку други одлични топ модели.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Кејт Мос никогаш не ми била убава. Се случува да се среди, па oд време на време да изгледа колку - толку пристојателно... :pipi: И тоа е се`.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
licno mene mi e ubava i smetam deka e edna od najubavite manikenki vo istorijata na modata zaedno so Heidi Clum, Eva Herzigova, Mila Jovovich...




 

Kajgana Shop

На врв Bottom