Kako da se upoznae novo drustvo?

Член од
20 октомври 2021
Мислења
30
Поени од реакции
17
EXPLORE MACEDONIA TOUR | Facebook

Има и повеќе клубови низ Скопје, но оваа е неформална (немаат членство) и најлесно ќе дојдеш до нив. Ќе пишат пример дека во недела ќе возат до Катланово, збирно место таму и таму во 9 часот и тоа е тоа, секој е поканет. Во текот на вожњата, дали сам, дали некој што не те познава а ги знае останатите, секако ќе ти пристапи. Да не должам, појди на една дружба, па после пиши ми ПП како си поминал :)
Fala ti
Автоматски споено мислење:

Ако продолжиш да се дружиш со нив освен што можеш да го јадеш немиен следен пат можеби ќе го испиеш измиен...
Kao pameten da se naprais neso ama glup si druze jbg
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.050
Поени од реакции
12.936
Најдобрите пријателства и конекции со луѓе во мојот живот не сум ги барал, туку спонтано се случиле кога најмалку сум очекувал. Односно не сум се трудел да запознаам некој или да правам нешто да привлечам нечиво внимание, единствено сум си бил свој. Тоа што сум го направил во животот е што сум можел да дигнам раце од двоцифрен број “пријатели“ кои канцерогено влијаеле на мене на еден или друг начин, односно со кои сум морало да бидам некоја друга личност. Кога си свој, а не личност која се прилагодува од една во друга околина, ќе запознаееш многу поквалитетни луѓе. Батали ова советите таму оди, тоа прави, тоа се стереотипи што во конкретен случај упалиле кај некого, бидејќи и тој самиот има такви интереси. Дистанцирај се од луѓе кои ти ја цицаат енергијата и така ќе имаш многу повеќе време и енергија да налеташ сосема спонтано на луѓе од кои ќе добиваш енергија и ќе те направат да си подобра верзија од себе. Не ти зборам флоскули, се ми е ова преживеано и е веројатно најдобра моја одлука некогаш донесена. Ќе започнеш од 0 само за да сфатиш дека цел живот си бил во минус и дека преминот на 0 е позитивен напредок.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Imate li nekoi soveti kako da se upoznae novo drustvo? Od licnost sto iskacase celo vreme po celi denovi i nokji, stignav do ova nivo da neam so koj da iskocam, bidejki se desia nekoi problemi so drustvoto i prekinav da se druzam so niv poradi postovanje na sebesi. Kako da upoznaam novi drugari i drugarki?
За жал денешно време е тешко да запознаеш нови луѓе а да не биде тоа од интерес.
Како кај тебе што било случај да се дружат со тебе заради финансии а понатаму веројатно ќе барале да им средиш за вработување, така кај мене беше заради мојата професија, за да им завршувам работа за без пари, ајде ќе им помогнеш и после нигде ги нема додека имаат интерес те дружат.
За нови другари да запознаеш само на некои спортски манифестации или ако навиваш за некој фудбалски клуб прати по фб каде се собираат фановите од тој клуб и оди дружи се со нив гледајте заедно утакмици и на пиво, бојље нема од тоа после кафана и така ќе склопиш океј другарства, само мој совет не покажувај ниту кажувај дека имаш пари и да частиш без повод, нека те ценат по твојата личност а не по парите.
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
Одиш во кафана, ја нарачуваш песната од подолу, почнуваш да пееш, играш, се качуваш по столови и маси, околу тебе се собира половина кафана и од нив селектираш 20-30% и имаш друштво за следни забави. Thank me later.

 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Следи го форумов кога ќе има следна собиранка а до тогаш избегавај теми за ковид, политика и фудбал.

Среќно!
сакаш да го лишиш од најдобрите и најчитаните теми на форумов??? :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.077
Поени од реакции
15.891
Купи петка и собери пички, другари, другарки, све по ред, почасти по една две линии ко за почеток и сите ќе ти станат другари и другарки и најмногу ќе те сакаат, а пичките твои ќе бидат.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.685
Поени од реакции
9.523
Купи петка и собери пички, другари, другарки, све по ред, почасти по една две линии ко за почеток и сите ќе ти станат другари и другарки и најмногу ќе те сакаат, а пичките твои ќе бидат.
Кои бљувотини човече...ти нормален ли си..:tapp::facepalm:
 
J

joli1

Гостин
Кои бљувотини човече...ти нормален ли си..:tapp::facepalm:
Има вистина во тоа што го пиша типот. Ако си имала шанса да се движиш у малку поџанки кругови би знаела за куп вакви случаеви.

Нормално, далеку од тоа дека тоа е вистински начин за придобивување на другари или создавање на евентуална романтична врска пошто тие дружења и врски се кратки и базирани само на една работа, дрога.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.685
Поени од реакции
9.523
Има вистина во тоа што го пиша типот. Ако си имала шанса да се движиш у малку поџанки кругови би знаела за куп вакви случаеви.

Нормално, далеку од тоа дека тоа е вистински начин за придобивување на другари или создавање на евентуална романтична врска пошто тие дружења и врски се кратки и базирани само на една работа, дрога.
Оправдуваш пишување на вакви ненормални совети!?
Членот пиша дека еднаш успеал да се извлече од полицијата, незнам точно поради кои причини било тоа, но поред толку нормални и убави места за запознавање на луѓе, он добива вулгарен совет, толку безобразно простачки напишано.
Автоматски споено мислење:

Зашто бљувотини не ти се верува некако? Ни мене, но реалноста е таа
На жалост :(...затоа не треба да седиме со скрстени раце, ниту па да се пишуваат вакви совети.
 
J

joli1

Гостин
Оправдуваш пишување на вакви ненормални совети!?
Членот пиша дека еднаш успеал да се извлече од полицијата, незнам точно поради кои причини било тоа, но поред толку нормални и убави места за запознавање на луѓе, он добива вулгарен совет, толку безобразно простачки напишано.
Зависи на кој начин го интерпретираш тоа што го има пишано авторот на тој пост.

Првенствено тоа што типот го пиша е вистина, постојат голем број на друштва од различни големини кои што се базираат само на една работа, на дрога. Постојат типки кои што ќе се ебат со тебе за пола грам, постојат типки кои што ќе седат у врска со џанак само за да пафкаат за џабе, постојат типци кои што ќе ти глумат другари само за ги финансираш и да им моташ џоинти, итн.

Неговиот пост е саркастичен, но сепак е пост кој што ја покажува суровата реалност на денешницата, каде што луѓе глумат другари и партнери само поради дрога.

И за крај, Кајгана како форум има сигурно десетици илјади ако не и повеќе регистрирани членови со право на постирање. Не секој совет, став, мислење или било што прочитано тука треба да се прифати од читателот. Секој има право да си го искаже сопственото мислење, какво и да е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom