Kajgana Song Contest (KSC) #120

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Гледам нема гласање а и слабо пријавени. Дали сакате да се продолжи ова уште неделава или сакате скроз да се се почне ново.

Ако сакате ново јас сум спремен да го препуштам ова на некој друг бидејќи ете ја зезнав јас работата со тоа што малу направив спрецифична музичка тема и бидна што бидна.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Шо знам ама нека остане,само уште некој да стаи песна за да се имаме на број за гласање..
еве јас викам @beaverknight да стаи нешо и @Erich Zann пошто се многу активни низ темите со музика :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Све тоа убо, ама не ги играм овие игри, само ги набљудувам чат-пат :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Гледам тука има и некој кој тотално ја утнаа малку темата која ја зададов. Јас мислев само да се ставаат Cover изведби и дека може да бидат тоа Cover Mash-up изведби т.е во еден ковер да има по две или три песни споено отпеано. Не мислев на Мush- up микс на песна.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
@Sungerot Bob нема гласачи а штом нема пропаѓа натпреваров.
Мислам дека ова се се должи на тоа што темава ја утнав, многумина се на летен одмор а другите повеќе се сега сконцентрирани на поплавиве. Предлагам темава да ја избришат и ако може или ти или некој друг одново да го организира KSC #120 од кога ќе поминат два три дена по ситуацијава со поплавиве .

Вака не бива да стои темава а многу малку пријавени, нема гласачи и ништо со ова.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@Sungerot Bob нема гласачи а штом нема пропаѓа натпреваров.
Мислам дека ова се се должи на тоа што темава ја утнав, многумина се на летен одмор а другите повеќе се сега сконцентрирани на поплавиве. Предлагам темава да ја избришат и ако може или ти или некој друг одново да го организира KSC #120 од кога ќе поминат два три дена по ситуацијава со поплавиве .

Вака не бива да стои темава а многу малку пријавени, нема гласачи и ништо со ова.
@Erich Zann и @.Sky. нека одлучат што ќе биде со натпреварот, т.е. со темава:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас мислам дека би било ок, да се одлижи натпреварувањето барем до септември кога ќе се вратат од одмор повеќето кајганџии...
 
B

beaverknight

Гостин
Ќе почнеме пак со темиве или слабо?
Нека се отвори нова #120, оваа нека се избрише.
Ако никој не покаже интерес јас ќе отворам нова, со нова тема се разбира.
Најверојатно најдобро би било да почнеме од Понеделник, 3-ти, ама нели како ќе изразите желба...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ќе почнеме пак со темиве или слабо?
Нека се отвори нова #120, оваа нека се избрише.
Ако никој не покаже интерес јас ќе отворам нова, со нова тема се разбира.
Најверојатно најдобро би било да почнеме од Понеделник, 3-ти, ама нели како ќе изразите желба...
@Erich Zann @.Sky. натпреварите Кајгана готвач и Кајгана фото - натпреварот се вратија. Кога ќе започне ,,новата" сезона на Kajgana Song Contest?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom