Kajgana Song Contest #192 - Mакедонска музичка сцена (2000s)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.030
Поени од реакции
34.653
Горазд направи одлична преработка на Сањам ... мислам дека и Даворин би бил задоволен од ова ... башка шо и Биљана е супер пејачка .
Се согласувам. Башка што во оваа верзија го нема тој најлошиот дел од Сањам: "Само један живот имам...", затоа ми е омилена.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.698
Поени од реакции
905
Се согласувам. Башка што во оваа верзија го нема тој најлошиот дел од Сањам: "Само један живот имам...", затоа ми е омилена.
Точно така . Тој дел ( рефренот) ја огрдува цела песна . Претпоставувам дека тој дел е ставен во песната за да им се допадне на широките народни маси . Звучи малку балканско медитерански шо само по себе не е проблем , ама во контекст на песната не одговара и ја нагрдува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom