Kajgana Song Contest #177 - Оливер Драгојевиќ

Член од
12 мај 2014
Мислења
1.054
Поени од реакции
2.172
Доцна ја видов темава, ама цела среќа, никој не ја постирал мојата омилена: Brod u boci. Песнава ми има толку многу значења и на толку многу убави работи ме потсеќа, што секое ново слушање = ново ежење.



Јас сакав да ја ставам оваа песна во најавата ама сепак се решив за другата :rolleyes:
Автоматски споено мислење:

10 минути листам и се мислам која песна да ја одберам и скролајќи низ јутуб ја видов Опрости ми папе која не е моја омилена песна од Оливер ама ми текна на еден настап од хрватски ја иам таленат што кога првпат го гледав солзи ми течеа ко водопади.
Дојдов да се пријавам со истата песна, гледам дека е зафатена, ама секако ќе го пуштам видеото за тие што го немаат изгледано да одвојат 10 минути и да го испоштуваат.

Се е објаснето во видеото, да не должам и да пишувам.

__________________________________
Јас се пријавувам со:
Брее ме утепа видеово. Дефинитивно не го очекував ова и дур го пишувам ова бришам солзи:place:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.062
Поени од реакции
12.954
Ептен ми е драго што можев да присуствувам на неговиот последен концерт во Скопје. Има толку прекрасни песни човекот што стварно не знам како би гласал тука, еве со оваа ќе се пријавам, мислам е единствена од моите топ5 што не е ставена од некој.
Ispod ovog neba samo ti, dušu znaš mi taknuti :love:

П.с. Нека се пријави некој и со Pismo moja, Zuto lisce ljubavi или Svirajte nocas za moju dusu :)

 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.788
Поени од реакции
9.561
10 минути листам и се мислам која песна да ја одберам и скролајќи низ јутуб ја видов Опрости ми папе која не е моја омилена песна од Оливер ама ми текна на еден настап од хрватски ја иам таленат што кога првпат го гледав солзи ми течеа ко водопади.
Дојдов да се пријавам со истата песна, гледам дека е зафатена, ама секако ќе го пуштам видеото за тие што го немаат изгледано да одвојат 10 минути и да го испоштуваат.

Се е објаснето во видеото, да не должам и да пишувам.

__________________________________
Јас се пријавувам со:
Да си ги јадеш ушите :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.054
Поени од реакции
2.172
Во тесна битка овонеделен победник на Kajgana Song Contest #176 - Оливер Драгојевиќ е - @Corvus со победничката песна Цесарица со освоени 11 гласа и само 1 глас повеќе од второпласираниот @парва.

Честитки :love:
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Во тесна битка овонеделен победник на Kajgana Song Contest #176 - Оливер Драгојевиќ е - @Corvus со победничката песна Цесарица со освоени 11 гласа и само 1 глас повеќе од второпласираниот @парва.

Честитки :love:
Фала Монте, ќе отворам тема во текот на денов :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom