Kajgana Song Contest # 148 Oмилена песна од 80ите

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.575
Поени од реакции
7.250
Ете и јас за прв пат да победам на ksc, моето барање ќе биди по општо за да имаме повеќе избор на песни.

Според мене најдобрата декада на музиката од нејзиното постоење па се до денес, премногу стилови, жанрови, хитови и сл.
Правилата се следни, постираме песна ваша лично омилена која е издадена од 1980г. до 1989г. значи испод 80та и над 89та не мојт.
Песните можат да бидат од било кои жанрови значи нема граница за то, така да знам дека изборот е преголем па ајде да ве видам за која ќе се одлучите.

Еве јас ќе почнам со една песна што никогаш нема да ми се здосади и секогаш ќе ми дава позитивни вајбс.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom