Kajgana Song Contest #142 - Песна со 'љубов' во насловот

Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.365
Поени од реакции
5.772
Кратко и јасно, песна со зборот 'љубов' во насловот.
Значи без разликата на јазикот песната во насловот да го содржи зборчето љубов од соодветниот јазик.

Јас идам со ретро наслов:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Здраво, драг читачу на форумов.

Дали го виде постот на Шон Спенсер и си рече "Ej, tainted love, dobro pesniche,ok e onaka basic spotov, sigurno nema spot sto od prva koga ke go vidis ke ti dade pedofilija vajb, a voedno ima i crnec rob sto pafta nesto i ladi belci, sto ustvari e originalen spot za pesnava, ama poradi prethodno spomenatatite "wtf" elementi e smenet so drug spot" ?

Е па..имам лоши вести за тебе:


А иначе...... може да го прекинете контестов, ја имам перфектната песна.
Песна со љубов:

на романски
на англиски
на француски
на италијански
на руски
на шпански

 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.902
Поени од реакции
16.360
Здраво, драг читачу на форумов.

Дали го виде постот на Шон Спенсер и си рече "Ej, tainted love, dobro pesniche,ok e onaka basic spotov, sigurno nema spot sto od prva koga ke go vidis ke ti dade pedofilija vajb, a voedno ima i crnec rob sto pafta nesto i ladi belci, sto ustvari e originalen spot za pesnava, ama poradi prethodno spomenatatite "wtf" elementi e smenet so drug spot" ?

Е па..имам лоши вести за тебе:


А иначе...... може да го прекинете контестов, ја имам перфектната песна.
Песна со љубов:

на романски
на англиски
на француски
на италијански
на руски
на шпански

А мислиш сите корона имаме и немаме вкус :coffee:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
А мислиш сите корона имаме и немаме вкус :coffee:
Хаха, ова за романскава песна или? :D
Не бе, сериозен сум, баш добро песниче е, штом уште ја памтам уште од тогаш..башка баш одговара за изборов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom