Kajgana Song Contest #132 Инструментални кавери

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.617
Поени од реакции
17.897
Навистина е тешко да се одбере тема после 131 музички натпревар.

После долго размислување и двоумење дали да биде „Чеченска народна музика, Перуански фолк или традиционална музика од Занзибар, сепак се одлучив изборот да биде ИНСТРУМЕНТАЛНИ КАВЕРИ.
Вашата омилена песна, преработена во инструментален кавер, без вокал, само музика. Автентичноста на традиционалните инструменти споена со музиката денес во различни правци

 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.747
Поени од реакции
9.708
Sweet child o`mine е таква песна да можеш да и напраиш кавер на милион начини и со милион инстурменти и пак да грми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom