Kajgana F1 Fantasy - 2023

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.891
Очигледно има заинтересираност за Фантази како и последниве 2-3 години. Отварам посебна тема каде што се надевам ќе дискутираме малку и околу тимовите, очекувањата, зошто Х возач и тим и слично.
Можете да се приклучите на следниов линк. Дозволено е 1 тим по натпреварувач. Буџетот е ист, а правилата се малку изменети. Бујрум кој е заинтересиран.

@Zlatikevichius @nE0n1nja @JB00F @Ron Burgundy @VardarVoSrceto @The Accountant @Black Knight @Syn @Spiegel @JagodicaBobica @bobianakonda @Adidya..Fanox on Faja :D @AceCaleb @Morbio Inferiore @Mojso
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
До 10 души, задњите 2ца дужат кафана.

Или да не е малце, 3ца? Да не ги крпиме многу. :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Ако ја има некој Ф1 22 за на PC/PS/XBOX можеме и таму лига да направиме да се зезаме, има кросплеј таман
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
6 Chips ова им е ново и различно сега, по 1 само еднаш може да се искористи. Лани беше 2 пати мега само (1 во прва и уште 1 во втора половина).

И башка турбо драјвер сега им е ДРС Буст, нема ограничување цена.

2 конструктори наместо 1.

Се на се генерално тоа се примените поголеми.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.891
6 Chips ова им е ново и различно сега, по 1 само еднаш може да се искористи. Лани беше 2 пати мега само (1 во прва и уште 1 во втора половина).

И башка турбо драјвер сега им е ДРС Буст, нема ограничување цена.

2 конструктори наместо 1.

Се на се генерално тоа се примените поголеми.
Супер се промениве освен 2 конструктори. Не ја разбирам потребата искрено. Океј наместо од 1 тим да зимаш поени ќе зимаш од 2, ама тоа мора да се 2 просечни или 1 јак со еден утепан, на сметка на тоа да земеш послаби возачи. Ги земав јас Ферари и Астон Мартин, ќе видиме дали е правилна одлуката :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Супер се промениве освен 2 конструктори. Не ја разбирам потребата искрено. Океј наместо од 1 тим да зимаш поени ќе зимаш од 2, ама тоа мора да се 2 просечни или 1 јак со еден утепан, на сметка на тоа да земеш послаби возачи. Ги земав јас Ферари и Астон Мартин, ќе видиме дали е правилна одлуката :D
Мислам дека голем дел од нас отидоа со Ферари АМ постава
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.604
Јас ставив 5 возачи од 5 различни тима и плус едниот конструктор е конструктор од кој немам ставено возач. Баш експериментално годинава, па ќе видиме. Се надевам само ќе пингате во темава, зашто по втората трка секоја година заборавам на чудово.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.604
Нема ли некој бот да се стави со потсетник секој петок?
Ова е всушност добра идеја. Може да си направам event во календар на телефон, и ќе ми ѕвони аларм. (y) Thanks
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Ова гомцево Строл ме нервира иначе ќе го земев Астон како главен конструктор, Ферариво пата-пата на тренинзи делува :cautious:
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Леклер го мењам за Макс следна. Со ова глупостиве уште не почнати само може да не ебе.

Глуп што на почетокот не го ставив, терам некој инат сам на себе.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Леклер и Окон што ми направија свака част.

Од 2 после квалификација, сеа последен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom