K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
6 јануари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
mirko protiv HMC che bidi MMA borba na 31.12... zasega trenira so kosharkarot Franjo Arapovic za da svikni so goleminata na protivnikot...


alistar che uchestvuva vo K1 borba protiv BADR HARI na 31.12..Dream najposle uspeaja da prezentirat dobar mma event ..golem del od dobro poznatite K1 borci ke uchestvuvat vo MMA borbi ..
vecherva e UFC 92

Forrest Griffin vs. Rashad Evans za LHW titulata
Antonio Rodrigo Nogueira vs. Frank Mir
Wanderlei Silva vs. Quinton Jackson
Cheick Kongo vs. Mustapha al Turk
Yushin Okami vs. Dean Lister
itn.
stiskam palci za WAND , Forest i minotavarot...i se nadevam deka cheik kongo che jadi zdrav chotek poshto se vide deka e zanikade protiv poteshki HW
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Ако некој не ги гледал борбите на K1 WGP 2008. Полуфинале Badr Hari Vs Errol Zimmerman и финале Badr Hari Vs Remy Bonjasky. Психијатарот не си ја завршил добро работата. :)
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
Кик бокс

Дали некој знае некој клуб за трењирање на кик бокс каде има и што мислите вие за овој спорт колку е добар или колку штети.:helou:
 
С

Спенсер

Гостин
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=664&page=22 еве ти слична тема, баш размислувам да се запишам на кик бокс,дознав дека има клуб у дом на арм,ке појдам па ке видам шо како, инале го знам и Чак од Волково,исто и од држеше тренинзи за кик бокс едно време,сега нз,ако го видам ке го прашам.
 

tavCHe

Bonum Kurcum
Член од
1 септември 2008
Мислења
61
Поени од реакции
2
Дали некој знае некој клуб за трењирање на кик бокс каде има и што мислите вие за овој спорт колку е добар или колку штети.:helou:
Иди на винг-чунг, боље е ...

edit: гледај

 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=664&page=22 еве ти слична тема, баш размислувам да се запишам на кик бокс,дознав дека има клуб у дом на арм,ке појдам па ке видам шо како, инале го знам и Чак од Волково,исто и од држеше тренинзи за кик бокс едно време,сега нз,ако го видам ке го прашам.
da znam za toj u arm sto e ama ne mi odgovaraat terminite ima vo vtornik cetvrtok i sabota pa zatoa prasuvam za drug klup kaj ima sto kako.

Иди на винг-чунг, боље е ...

edit: гледај


fala za predlogot a kaj ima za toa treninzi za ving-cung kakvi se cenite ako moze i ako znaes da mi kazas poopsirno.:helou:
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Дали некој знае некој клуб за трењирање на кик бокс каде има и што мислите вие за овој спорт колку е добар или колку штети.:helou:
Jas imam trenirano 2 god kick box ama si gi nabiv raminjata.Vo strumica ima klub za kick box i vo toj klub moze da treniras Jeet Kune Do.Eve edno video na trenerot koj sto me trenirase
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Jas imam trenirano 2 god kick box ama si gi nabiv raminjata.Vo strumica ima klub za kick box i vo toj klub moze da treniras Jeet Kune Do.Eve edno video na trenerot koj sto me trenirase
друже овој баткава не е лиценциран тренер по jeetkunedo така да не го препорачувај за таа вештна за кик бокс да али ова другово не е на место
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
друже овој баткава не е лиценциран тренер по jeetkunedo така да не го препорачувај за таа вештна за кик бокс да али ова другово не е на место
Мислам дека е лиценциран и е многу познат,во весници го имаше.
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
друже овој баткава не е лиценциран тренер по jeetkunedo така да не го препорачувај за таа вештна за кик бокс да али ова другово не е на место
Jas mislam oti ti ne go znaes koj e toj covek bese 3-ti na svetsko nivo vo kick box ima trenirano so tretoto koleno na bruce lee isto taka mislam silva se vikase tretoto koleno doagase vo strumica.Toj covek sto e na videoto ima trenirano 20 godini vestini (kick box, JKD, karate, box........ )
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Jas mislam oti ti ne go znaes koj e toj covek bese 3-ti na svetsko nivo vo kick box ima trenirano so tretoto koleno na bruce lee isto taka mislam silva se vikase tretoto koleno doagase vo strumica.Toj covek sto e na videoto ima trenirano 20 godini vestini (kick box, JKD, karate, box........ )
Да и јас имам слушнато за тоа,во Струмица тој е единствениот ЏКД мајстор.Гледав еден турнир во Струмица организиран од страна на клубот на тој човек.Имаше еден негов ученик растур правеше,така да сигурно е многу добар тренер.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Jas mislam oti ti ne go znaes koj e toj covek bese 3-ti na svetsko nivo vo kick box ima trenirano so tretoto koleno na bruce lee isto taka mislam silva se vikase tretoto koleno doagase vo strumica.Toj covek sto e na videoto ima trenirano 20 godini vestini (kick box, JKD, karate, box........ )
батка ја прашај го дали има доаѓано во скопје на семинар кај сифу роберт пармаковски со уште двајца едно дете беше и уште еден постар дечко молим те пошто и ја бев на тој семинар а за силва да има доаѓано таму и нашиот мајстор ивица има доаѓано на семинари во струмица така да ти види сега колку е саатот

Да и јас имам слушнато за тоа,во Струмица тој е единствениот ЏКД мајстор.Гледав еден турнир во Струмица организиран од страна на клубот на тој човек.Имаше еден негов ученик растур правеше,така да сигурно е многу добар тренер.
тајсон ај посетија страницата www.jkdmk.com па после давај мислење дали е единствен јкд мајстор ок
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
батка ја прашај го дали има доаѓано во скопје на семинар кај сифу роберт пармаковски со уште двајца едно дете беше и уште еден постар дечко молим те пошто и ја бев на тој семинар а за силва да има доаѓано таму и нашиот мајстор ивица има доаѓано на семинари во струмица така да ти види сега колку е саатот

Kako sto gledas bev napisal deka poveke ne treniram trenirav 2 god poveke ne.Trenirav od 14 god do 16 a sega sum 18 od togas nemam odeno i ne znam dali tie 2 god od koga nemam odeno e doagal na seminar i vo vrska za licencata ne znam.No koga imase prvenstvo vo germanija vo kick box vo 2007 mislam bese ne sum siguren od nasiot klub zedoa 2 deca prvo mesto.Jas znam mnogu klubovi i vo veles koga doagavme oti nemat licenca i vo drugi gradovi no se trenira JKD:baeh:.Sepak covekot go vladee JKD.:wink::helou:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
тајсон ај посетија страницата www.jkdmk.com па после давај мислење дали е единствен јкд мајстор ок
Се извинувам грешка напишав во Струмица е единствен, а за во Македонија знам дека има и други тие од Тхе Стронгест.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Jas treniram JKD u kisela voda kaj Ivica i da vikazam bolje od toa nema dzabe vi e kaj da barate.Tipot si ja znae rabotata a i znae kako da komunicira so nas.Koj saka da se zapise neka pise na pp ke mu kazam koga ima termini sto kako pa neka mu e so sreka:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom