K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.646
Лудило:) Него, имам прашање до @kano.. Кажи ми дали имаш некое инфо со оглед на тоа дека живееш во Австралија, дали Алекс има некоја спонзорска помош од некој бизнисмен Македонец од Австралија, или па некоја Македонска фирма?
Од официјални спонзорства он досега и нема земено некоја пара. Дури и за појасот мислам дека доби 250К награда и 30К од спонзорства.

Не му ги знам баш спонзорите, али главен подржувач на Алекс е Марк Бурос (овој има 400-500 милјона), газда на Визард и Јелоу брик роуд.... Типот е австралец со грчка/ирска позадина али е растен со македонци. Е сега неговиот главен партер е македонец (нема да го спомнам името) кој е еден од главните перачи на пари на балканците во Сиднеј и роднина на главниот на мак мафијата во АУС. Веке спомнав многу прљави пари има во овој спорт во Австралија и мислам дека Бурос го користат само како име кое секој го знае овде за никој да не сумња од каде идат парите.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Не биди наивен бе друшкане:)
Нашиов го скина ко прдеж гаќи.Они до наредна година да плачат можат ако сакаат.Само штета нема да го пуштат со Хабиб,да го напупи и него,да им ја извадам душата послем на Русиве.
Јер,Хабиб,послем поразот од Геџи,у пензија ќе иде.Или у Белатор евентуално.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Нашиов го скина ко прдеж гаќи.Они до наредна година да плачат можат ако сакаат.Само штета нема да го пуштат со Хабиб,да го напупи и него,да им ја извадам душата послем на Русиве.
Јер,Хабиб,послем поразот од Геџи,у пензија ќе иде.Или у Белатор евентуално.
Го победи и тоа е доволно. Ова со форсирањево на грабежот има друга позадина и само наивко може да се пали на изјавиве. Кај беше баткава и фајтериве по борбата Џонс-Рејес да кењаат? Имаше нешто ситно ама далеку далеку од ова пошо Џонс е златна кока и добар со голем дел од фајтериве исто како и Холовеј. За напалениве фанови нема ни да коментирам:)) Се организирале и сите копи пејст на УФЦ и на Алекс социјалните мрежи. Фајтериве си се држат, и нормално 90% ги верглаат истиве говна као Грабеж и остала боранија што нема веза со вистината.Класично упикување на Холовеј. За прогнозав, и евентуална борба со Хабиб не би имал храброст да се упуштам. Може се да биде, не викам не, ама пеливанот е многу добар во неговата игра, и ако се најде муж да го спречи во тоа и да го држи горе секако ќе го победи. Ама до сеа не се нашол таков. Затоа и е тешко да се совлада Хабиб. Не знам какви планови има по смртта на татко му. Мислам дека ќе одмара некое време, а после може да се врати и баш во спомен на татко му да продолжи и со уште поголем мотив да се бори. Ќе видиме. Геџи имаше топ настап против Тони, нема дилеми. Е сеа ти викам, ако успее да го држи горе, и тоа како може го сјебе, не сум превише убеден во неговите боречки вештини. Ќе биде интересено да видиме што ќе биде следно.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Се смеам бе па вие... останете си слободно ;)
Само вицеви не ме терајте да ви кажувам, ќе ме банираат. Си има тема таму долу во чек дис аут Шефе, ќе си отвориш, па смеј си се во теков на денов. Има многу, ќе ти останат и за утре. :)
Автоматски споено мислење:

Само штета нема да го пуштат со Хабиб,да го напупи и него,да им ја извадам душата послем на Русиве.
:pos:

До каде бе со вакви коментари шефче, до каде?

Сами си се дискредитирате со вакви коментари и после друг ви е крив :cool:

А и јас ги паметам моите први моменти на темава да, кај што замарав со Кимбо Слајс само нејсе :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Кимбо Слајс
Озбилно?на Кимбо си дивел?
Еј не ти требаше ова..))))
За мртвите се знае,или ништо или се најдобро.
Секој малце,по спремен,самбоист ќе го здрвеше него...
остај ти по улици шо се млатеше он.
.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Озбилно?на Кимбо си дивел?
Еј не ти требаше ова..))))
За мртвите се знае,или ништо или се најдобро.
Секој малце,по спремен,самбоист ќе го здрвеше него...
остај ти по улици шо се млатеше он.
.
Затоа ти велам, ќе се опраиш и ти, има надеж.
Ќе потресиш глупости вака некое време али не е страшно. :LOL:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Затоа ти велам, ќе се опраиш и ти, има надеж.
Ќе потресиш глупости вака некое време али не е страшно. :LOL:
тоа шо имам различно мислење од тебе,е тресење на глупости?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
тоа шо имам различно мислење од тебе,е тресење на глупости?
Не бе друже, тоа што го дрвиш на Волка и го ставаш во иста реченица со Хабиб. И вели ќе му ја вадел душата на русите послеМ :ROFLMAO:
Значи од кај ти дојде да го мечуваш со Хабиб човече, тоа не ми е јасно? Се гледа дека само поради Волкановски (дека македонец) си присутен, али не мора па до крајности. :)

А иначе океј сум со тоа што си имаш мислење. Само ти реков... цел ММА свет, буквално цел смета дека борбава требаше да му се даде на Холовеј (башка и реваншот ќе имаше голема логика), а вие сте запнале со тоа "отворање на паштети" ко партизани на Сремски фронт... :ROFLMAO:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Не бе друже, тоа што го дрвиш на Волка и го ставаш во иста реченица со Хабиб. И вели ќе му ја вадел душата на русите послеМ :ROFLMAO:
Значи од кај ти дојде да го мечуваш со Хабиб човече, тоа не ми е јасно? Се гледа дека само поради Волкановски (дека македонец) си присутен, али не мора па до крајности. :)

А иначе океј сум со тоа што си имаш мислење. Само ти реков... цел ММА свет, буквално цел смета дека борбава требаше да му се даде на Холовеј (башка и реваншот ќе имаше голема логика), а вие сте запнале со тоа "отворање на паштети" ко партизани на Сремски фронт... :ROFLMAO:
Па нормално, и да е така ко шо вика цел ММА свет,пак ќе бидам на страната на Алекс,пошто е македонец.И реално,многу мали нијанси одлучуваа.
Тоа што сум од неодамна на пејџов,не значи дела од неодамна пратам борби.
А зашто да неможе да се тепа со Хабиб?Лесно може,да смени категорија,само гзот Дејна дали ќе дозволи!?
Јасно дека не го отвори ко паштета,али ете да се пошалиме))))
Јас сум за Фергусон,иначе
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.878
За Хабиб има колона кандидати а Александар е далеку од таа колона. Му се понудил Сехудо од пензија, тоа му е добра опција, освен ако не се запнати да го спарат пак со Халовеј и да не им ја гледа никој таа борба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom