Kуќи опседнати од духови?

Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Еве ме и мене, и јас се заинтересирав за таа куќа во црниче погледнете на горниот кат има превртени крстови одма под тркалевезните прозорци под самиот покрив само така се намонтирани што на крај на памет да можете да замислите сега барам линк за да можам да ја ставам сликата и да ви покажам на што мислам
http://fotografija.com.mk/images/2012/06/22/LABtk.jpg еве на кои крстови мислев толку умешно се ставени ни на крај на памет да ги приметиме колецот кој треба да се забие во земја тој е завртен нагоре
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
19
таа куќа уште одкога се знае за неја на самата снимка водителот и сам кажа дека само невољи се случуваат дојде и Костантин Кајшаров истото го потврди дека е правена со љубов ама не онаа вистинската него со љубов да одзема души тоа е дело на сатаната.И самиот костантин кажа дека тука прекинуваат сите животни потоци прекинување на животни линии-умирање на газдите кои живејат во таа куќа тоа е дело на сатаната а не на бог колку за информација плус видете ги како умешно се поставени превртените крстови дури не се ни приметни но после видеото случајно гио видов и ви ги бележав само да видите.
 
O

onlya

Гостин
Абе каква Сатана какви глупости такви биле даските. Секој објект што нема да се одржува ќе биде дури и во полоша состојба од оваа куќа. Туку да си прашам нешто не дека верувам во духови туку чисто ме интересира дали станува збор за една иста куќа или за две различни. Пред мноогу години бев уште основно, децата збореа за некоја напуштена куќа на водно вајда што наводно се слушале чудни звуци и такви глупости па сакам да знам дали станува збор за куќава погоре или и на водно има некоја таква куќа?
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
Kukjava e vo crnice ko so mislam no ne bi ja povrzuval so satanata ili sl, go gledav i jas videoto so Tino, mozebi e tocno deka se slucuvale jezivi raboti, no sepak coveckata fantazija e nenadminliva!
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Абе каква Сатана какви глупости такви биле даските. Секој објект што нема да се одржува ќе биде дури и во полоша состојба од оваа куќа. Туку да си прашам нешто не дека верувам во духови туку чисто ме интересира дали станува збор за една иста куќа или за две различни. Пред мноогу години бев уште основно, децата збореа за некоја напуштена куќа на водно вајда што наводно се слушале чудни звуци и такви глупости па сакам да знам дали станува збор за куќава погоре или и на водно има некоја таква куќа?
не ме свати што сакав да ти кажам тие бележаните даски зошто се зашилени на горниот дел зошто штрчат нагоре нема потреба да штрчи нагоре тоа се знаците превртени крстови наопаку но за да не бидеат уочливи како што ги ставаат на секој црквен објект-ЦРКВА на самиот кров ако превртениот крст го ставиш на оваа куќа така ке биде ептен апла да се знае дека тука е бележано место на нечистата сила.Па затоа тоа е замоткано и вклопено да едвај се примети.и самиот колец од крстот е зашилен за да се забие во земја а тој овде е завртен нагоре на оваа куќа.Исус вели ке ги препознаете по нивните плодови тука и самиот дечко кој ја води емисијата сам кажува дека секоја фамилија која ке се вселела или завршувала фатално или бегале се преселувале ете ти го тоа КЕ ГИ ПРЕПОЗНАЕТЕ ПО НИВНИТЕ ПЛОДОВИ овдека гледаме плод смрт запирање на благословите на се едноставно тоа не е од бога али ок тоа е твое мислење.после некоја паранормална случка кога човек ке ја преживее нема да размислува така јас имам многу такви случки преживеано така да јас верувам во тие работи дека постојат.поздрав и не мислам ништо лошо секој има право да мисли и слобода да размислува на свој начин.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi
Јас мислам дека оваа тема е само за сериозни форумџии(ги молам сите што не веруваат во духови да не пишуваат овде)Инаку, јас верувам во духови, и имам разбрано од форумов дека имало една таква куќа во битола, кај што излегвало на ѕид крст. И да, еве и уште една:http://www.primetime.mk/najgolemata-skopska-misterija-kukata-na-stravot/
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
19
Јас мислам дека оваа тема е само за сериозни форумџии(ги молам сите што не веруваат во духови да не пишуваат овде)Инаку, јас верувам во духови, и имам разбрано од форумов дека имало една таква куќа во битола, кај што излегвало на ѕид крст. И да, еве и уште една:http://www.primetime.mk/najgolemata-skopska-misterija-kukata-na-stravot/
дада за таа кука јас ставив слика таа уште на сам старт одкога се знае за неја таму се сее страв и смрт тоа е дело на начистата сила плус види малку погоре ставив слики од неја има превртени крстови
http://fotografija.com.mk/images/2012/06/22/LABtk.jpg еве на кои крстови мислев толку умешно се ставени ни на крај на памет да ги приметиме колецот кој треба да се забие во земја тој е завртен нагоре
Поздрав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Еве ме и мене, и јас се заинтересирав за таа куќа во црниче погледнете на горниот кат има превртени крстови одма под тркалевезните прозорци под самиот покрив само така се намонтирани што на крај на памет да можете да замислите сега барам линк за да можам да ја ставам сликата и да ви покажам на што мислам
http://fotografija.com.mk/images/2012/06/22/LABtk.jpg еве на кои крстови мислев толку умешно се ставени ни на крај на памет да ги приметиме колецот кој треба да се забие во земја тој е завртен нагоре
Кои црни крстови не ме заебавајте, ова е типична архитектура за земјите како Полска, Романија, Чешка, куќите во вид на замоци во овие земји имаат исти такви „држачи“ за крововите. Сакате да кажете дека сите тие куќи во овие земји се опседнати? :pos:

Многу сте ми смешни коа ве читам за куќава, значи еве јас ви кажувам, мој близок ја имаше во посед, ништо не се дешава во куќата, муабети само, али ако ви е интересно фантазирајте си :D
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
многу интересно тоа што било во тие луге се демони само ги користеле телата на лугето и сега тоа е собиралиште на демони а не на души на мртвоци
ете сами гледате користат дигитален снимач по нашки диктафон кои го користат новинарите Како ЕВП рекордер кој снима говор кој ние не го слушаме со нашите уши мора да го сними па после да го слушнеме со наши уши бидејки е електромагнетен глас и само микрофон може да го фати тоа е исто како радио приемник кој ја фаќа локалната радио станица.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Оваа куќа е блиску до пруга? Ако е, има муабети и дека после полноќ се слуша плачење/извици на бебе. Колку е точно незнам, нека иде некој да провери и нека каже :)
 
Член од
7 јули 2012
Мислења
42
Поени од реакции
26
Абе за она со гушењето,шо го прочитав имам јас слушнато од другари ама не било со гушење,туку како некој во сонот ногата да му ја тргал на долу како некој да го влечел а никој немало на сонот и слушал некој чудни звуци..... AZAZEL
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Абе за она со гушењето,шо го прочитав имам јас слушнато од другари ама не било со гушење,туку како некој во сонот ногата да му ја тргал на долу како некој да го влечел а никој немало на сонот и слушал некој чудни звуци..... AZAZEL
Да и мене ми се случувале тие работи. Слушам неразбирливо мумлање и притисок врз градите, истотака не можам ниту еден дел од телото да го мрднам додека сето тоа трае. Не можам ни глас да испуштам.
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Да и мене ми се случувале тие работи. Слушам неразбирливо мумлање и притисок врз градите, истотака не можам ниту еден дел од телото да го мрднам додека сето тоа трае. Не можам ни глас да испуштам.
за тоа имам зборувано на форумот тие напади тоа мумлање што мислиш по твое што е?тоа според мене е демонска сила имене истото ми го правеше пред околу 4 години и тоа преку 3-4 дена.Кога и да го спомнев Исус бегаше ме пушташе јас бев со превртена глава во перница и на грбот како бетонска плоча имав не можев воздух да земам да викнам ништо ако земев воздух како клинци ми се забиваа во градите.Тоа е демонска сила
--- надополнето: 10 август 2012 во 22:44 ---
Слушам неразбирливо мумлање и притисок врз градите, истотака не можам ниту еден дел од телото да го мрднам додека сето тоа трае.
тој е тој непознат јазик али батали го опасно е тоа што ти се случува,ако е почесто тогаш ништо подобар не си бил од мене.Во тој момент ако пак ти се случи сети се на моите зборови само собери сила спомниго името Исус одма ке избега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom