Kуќи опседнати од духови?

Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Оваа тема почнав да ја шитам уште пред месец дена и кога ги прочиав сие мислења и приказни толку ми беше страв од духови што кога се врачав од вград за дома се тресев целиот тоа се случуваче скоро една недела секој ден и после малу се опуштив и не ми е толку страв ама сега оваа последнава приказна кога ја прошитав пак ме фати страв.....ај нека се раздени побрзо
 
Член од
16 април 2009
Мислења
55
Поени од реакции
6
za slucajot koga devojkata ne mozela da mrdne toa te e eden vid na duh. toa go imam slusano od stari luge a posebno od eden turcin, turcite go vikaat agrbas(duh sto java). ako spies nastomak togas toa e najpogoden polozaj za agrbasot. porano povejke napajgal vo kuci kade sto nemalo konj, a kade so imalo konj po cela noc go macel konjot i utredenta konjot ne ke mozel da raboti. a ako nekomu mu se sluci da go "javne" ovoj agrbas edinstveno sto mozelo da ti pomogne e da go svitkas da mrdas golemiot prst od nogata vsusnost toa bil edinstven del od teloto sto mozelo da mrda. ova neznam dali e tocno seto ova go imama slusnato od stari luge koji sto imale takvo iskustvo

za onie sto mislat deka toa se slucuva vo mozokot i deka toa e objasneto da vo kazam eden slucaj od edno selo vo srbija. eden drugar koj sto imas slucaj koga ne mozel da mrda ni so raka ni so noga kako cela planina da bila nad nego ne mozel da vika samo se potel. toa im se slucuvalo na site sto spiele vo taa soba. a podocna baba mu mu kazala deka na mestoto od sobata porano imalo nekoj grob. i samo vo taa soba koj i da spiel. i sega neka objasni nekoj naucno so fizicki ili hemeski reeakcii sto se slucuva so tie luge i nivniot mozok
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Јас имам слушнато за една куќа во Црниче дека е опседната со духови, тие што живеат таму имаат многу верзии на приказната.:)

Јас ко помала имав уплав од таа куќа, од толку што ми ја наполнија главата со глупости страв ми беше да поминам до кај другарка ми (бивша комшика, и идев на гости во Црниче:)).


И јас имам слушнато за куќава, а и сум ја видела во живо... Точно дека е страшна, али глупа е теоријата со духови бе... Што ако е стара и цела таква уништена, мора духови да има а? :tapp:
Така во школо лани мислам дека беше, правевме муабет на еден слободен час баш за вакви работи и јас им кажав за куќава. И не знам дали ќе ви се верува, али се собраа група од едно 10тина деца и отидоа во куќата да ја виделе, а еден дури си земал и онакви ќесички за демек да зима примероци и глупости:pos2: [детето иначе е забегано по CSI така да...] И едвај се наканиле да влезат внатре, па виделе некоја си соба ко затвор била со решетки и внатре имало само еден телевизор и ништо друго. И од тоа направија разни драми и цела недела куќата беше главна тема на муабет:uvo:

И на крај испадна дека во таа куќа порано живеел дедото на еден другар од одделението:nesvest:
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Znaci vaka mn luge veruvaat a mn i ne veruvaat sakate veruvajte mi sakate ne neam pricina da lazam jas veruvam vo magii vo opsednatost sum bila opsednata da pekol mi bea dve godini odev na psiholozi ne znae so mi e piev tableti so gi pijat skleroticni babi i nemozea da me smirat se budev posle dvanaeset od spienje gleav gluposti i vrishtev kako luda nema da kazma poishe i podetalno na temava samo ke kazam deka na posakuvam na nikoj da mu se desi :toe:

i da ne zaboravam da kazam kukata u crnice e tapa vo sporedba so nekoi stvari ne e bitno ke debatirame cekam postovi od vasha strana se registrirav poso morav da se iskazam i za tie so ne veruvaat bolje i nikad da ne poveruvaat
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
Znaci vaka mn luge veruvaat a mn i ne veruvaat sakate veruvajte mi sakate ne neam pricina da lazam jas veruvam vo magii vo opsednatost sum bila opsednata da pekol mi bea dve godini odev na psiholozi ne znae so mi e piev tableti so gi pijat skleroticni babi i nemozea da me smirat se budev posle dvanaeset od spienje gleav gluposti i vrishtev kako luda nema da kazma poishe i podetalno na temava samo ke kazam deka na posakuvam na nikoj da mu se desi :toe:

i da ne zaboravam da kazam kukata u crnice e tapa vo sporedba so nekoi stvari ne e bitno ke debatirame cekam postovi od vasha strana se registrirav poso morav da se iskazam i za tie so ne veruvaat bolje i nikad da ne poveruvaat
A ke mozez li malce poopsirno da ni gi opises tvoite slucki , bas me zainteresiraa.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
I jas sum od Prilep i znam za kukata kaj zgrada tabana.Taja porano bila crkva ama vo nea se slucile mnogu zlodela i sega taa kuka e opsednata od gjavolot.
Porano tuka ziveele lugje,ama se odselile,a imase tuka i ness za avtomobili,prodavnica mislam,a sega se e zatvoreno.
Kaj taa kujka vo Turskoto imalo Crkva .. i zhiveel Pop so 1 dete i Zhena.. i neznam kako se sluchilo seto ali se kazhuva deka si go ubijal semejstvoto i sam se samoubijal... deneshno vreme toa mesto e kupeno od eden choek zaborajv kako go vikaat, ali kazhuvaat deka ednashka sobral hrabrost da sedi navecher, i nejkel da zboruva za toa sho ima vo kujkata.Do den denes chovekot se obiduva da ja praj kujkata ali Fasadata pajgala. A i slushnav deka Ja prodaval kujkata vejke edno 5 godini. (A)
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Znaci vaka mn luge veruvaat a mn i ne veruvaat sakate veruvajte mi sakate ne neam pricina da lazam jas veruvam vo magii vo opsednatost sum bila opsednata da pekol mi bea dve godini odev na psiholozi ne znae so mi e piev tableti so gi pijat skleroticni babi i nemozea da me smirat se budev posle dvanaeset od spienje gleav gluposti i vrishtev kako luda nema da kazma poishe i podetalno na temava samo ke kazam deka na posakuvam na nikoj da mu se desi :toe:

i da ne zaboravam da kazam kukata u crnice e tapa vo sporedba so nekoi stvari ne e bitno ke debatirame cekam postovi od vasha strana se registrirav poso morav da se iskazam i za tie so ne veruvaat bolje i nikad da ne poveruvaat
Чекај, ова некој ти го направил или ............ .?
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Znaci vaka mn luge veruvaat a mn i ne veruvaat sakate veruvajte mi sakate ne neam pricina da lazam jas veruvam vo magii vo opsednatost sum bila opsednata da pekol mi bea dve godini odev na psiholozi ne znae so mi e piev tableti so gi pijat skleroticni babi i nemozea da me smirat se budev posle dvanaeset od spienje gleav gluposti i vrishtev kako luda nema da kazma poishe i podetalno na temava samo ke kazam deka na posakuvam na nikoj da mu se desi :toe:

i da ne zaboravam da kazam kukata u crnice e tapa vo sporedba so nekoi stvari ne e bitno ke debatirame cekam postovi od vasha strana se registrirav poso morav da se iskazam i za tie so ne veruvaat bolje i nikad da ne poveruvaat

Pomarandza iskazi se slobodno. Jas ti veruvam. Pa mozes slobodno da se iskazes i da napises sto sakas.POzz:smir:
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
I jas ne veruvav vo duhovi se doedeka ne mi se desi najgolemoto sranje vo zivotot ke raskazam na kratko...
Bev 6 odd se vrativ od kaj bab i dedo od selo doma i taka izmorena 9 saatot navecer legnuvam da spijam i slusam tropanje nakaj 3 saatot na prozor i se vrtam i gleam senka od covek so sesir na prozorot i onaka vikam aj be so mi se pricinuva i si se vrativ na spienje ( posle citav i doznav deka 3 saatot po polnok e vreme koa demonite go ismejuvaat svetoto trojstvo) Sabajleto stanuvam im kazuvam na moite ne se zamaraa mn mn poso majka mi e psihijatar i ne veruvaat...Posle toa pocnav se poishe i poshe da gleam nekoi stvari so ne postojat toa na pocetokot se deshavashe samo noke ama posle toa pocna i denje na primer si lezam na krevet i gleam kako onaka strashna licnost se doblizuva nakaj mene mrtvecki glavi do pernica do mene i ushte shto ne veruvajte ova dve godini mi se slucuvashe po red majka mi e psiholog nejzini kolegi znaci ogromen tim na psihijatri nemozea da svatat shto mi e mi davaa tableti jaki za smiruvanje nishto nemozeshe da me smiri taman preku den ke zaspiev ke se razbudev posle 12 navecer i vrishtev na 12-13 godini majka mi spieshe so meen dzabe beshe...nemozev ikona da poglednam ako poglednev ikona od sv bogorodica mi se pretvarashe vo krvava takva strashna cela so vampirski zabi... otidov kaj tipot od kumanovo so ima bioenergija poso veke enmashe shto drugo moite od maka moraa i tamu da se obratat i covekot mi akza deka sum opsednata deka mi e ispraten duh zloben duh od strana na nekoja zena shto posle 40 dena ke doznaam koja e deka mi zemala neshto moe i na toa mi imaat napraeno sranja (shto e tocno mi snemalo poishe raboti) posle 40 dena ja sonuvam taa zena voedno moja komsika kaj meen u skolo se razminuvame i na starkava onaka od ocite i se rastekuva crna krv i vrsihti pomognete mi pomognete mi i nikoj ne i pomaga


znaci sum se uverila sum pocustvuvala na svoja koza i veruvajte ne e lesno ne e zaebancija koj saka neka veruva koj saka ne ja znam meen so mi se slucilo i si ostanuvam na svoeto mozete da mislite deka sum luda shto sakate mislete i do den denes se zanimavam so vakvi raboti i iskreno nikogash en vikajte nikogash se registrirav samo za da go spodelam ova so vas onaka anonimno msilam deka e dovolno ova pozz

Чекај, ова некој ти го направил или ............ .?

Inace da mi go napraile..ednostavno mi bil napraden demon moja bluza bila zakopana vo necij grob duhovi demoni i bla bla ne idat kaj sekogo on nishto trebalo da bidat predizvikani a poso nie lugeto sme mn radoznali i uvek cepkame kaj so ne ni e rabota od bes znaeme i sami da si napraime sranje pa da se cudime so ne nasl0
 
N

navivacka

Гостин
I jas ne veruvav vo duhovi se doedeka ne mi se desi najgolemoto sranje vo zivotot ke raskazam na kratko...
Bev 6 odd se vrativ od kaj bab i dedo od selo doma i taka izmorena 9 saatot navecer legnuvam da spijam i slusam tropanje nakaj 3 saatot na prozor i se vrtam i gleam senka od covek so sesir na prozorot i onaka vikam aj be so mi se pricinuva i si se vrativ na spienje ( posle citav i doznav deka 3 saatot po polnok e vreme koa demonite go ismejuvaat svetoto trojstvo) Sabajleto stanuvam im kazuvam na moite ne se zamaraa mn mn poso majka mi e psihijatar i ne veruvaat...Posle toa pocnav se poishe i poshe da gleam nekoi stvari so ne postojat toa na pocetokot se deshavashe samo noke ama posle toa pocna i denje na primer si lezam na krevet i gleam kako onaka strashna licnost se doblizuva nakaj mene mrtvecki glavi do pernica do mene i ushte shto ne veruvajte ova dve godini mi se slucuvashe po red majka mi e psiholog nejzini kolegi znaci ogromen tim na psihijatri nemozea da svatat shto mi e mi davaa tableti jaki za smiruvanje nishto nemozeshe da me smiri taman preku den ke zaspiev ke se razbudev posle 12 navecer i vrishtev na 12-13 godini majka mi spieshe so meen dzabe beshe...nemozev ikona da poglednam ako poglednev ikona od sv bogorodica mi se pretvarashe vo krvava takva strashna cela so vampirski zabi... otidov kaj tipot od kumanovo so ima bioenergija poso veke enmashe shto drugo moite od maka moraa i tamu da se obratat i covekot mi akza deka sum opsednata deka mi e ispraten duh zloben duh od strana na nekoja zena shto posle 40 dena ke doznaam koja e deka mi zemala neshto moe i na toa mi imaat napraeno sranja (shto e tocno mi snemalo poishe raboti) posle 40 dena ja sonuvam taa zena voedno moja komsika kaj meen u skolo se razminuvame i na starkava onaka od ocite i se rastekuva crna krv i vrsihti pomognete mi pomognete mi i nikoj ne i pomaga


znaci sum se uverila sum pocustvuvala na svoja koza i veruvajte ne e lesno ne e zaebancija koj saka neka veruva koj saka ne ja znam meen so mi se slucilo i si ostanuvam na svoeto mozete da mislite deka sum luda shto sakate mislete i do den denes se zanimavam so vakvi raboti i iskreno nikogash en vikajte nikogash se registrirav samo za da go spodelam ova so vas onaka anonimno msilam deka e dovolno ova pozz




Inace da mi go napraile..ednostavno mi bil napraden demon moja bluza bila zakopana vo necij grob duhovi demoni i bla bla ne idat kaj sekogo on nishto trebalo da bidat predizvikani a poso nie lugeto sme mn radoznali i uvek cepkame kaj so ne ni e rabota od bes znaeme i sami da si napraime sranje pa da se cudime so ne nasl0

Можеш слободно да си кажеш се,па секој има свое право на мислење нели,некои можеби ке ти веруваат некои не,нормално е да очекуваш таква реакција од лугето кои се околу тебе,не веруваат бидејки не виделе со свои очи,навистина е страшно тоа што се случило.Не дај боже некому друг да се случи тоа.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Можеш слободно да си кажеш се,па секој има свое право на мислење нели,некои можеби ке ти веруваат некои не,нормално е да очекуваш таква реакција од лугето кои се околу тебе,не веруваат бидејки не виделе со свои очи,навистина е страшно тоа што се случило.Не дај боже некому друг да се случи тоа.

I jas istoto go rekov ne daj bozeee na nekoj da dozivee na nikoj ne mu posakuvam ziva imaat izvadeno od mene zatoa vikam bolje neka ne se cepkaat okolu ovie sranja poso ne e zaebancija kako so mislat site
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Iskreno mene ne mi se slucilo da se uplasam mnogu pri povikuvajne na duhovi no eden moj drrugar lezese na bolnica poradi uplav bidejki navistina se isplasi koga vlegovme vo edna opsednata kuka.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Iskreno mene ne mi se slucilo da se uplasam mnogu pri povikuvajne na duhovi no eden moj drrugar lezese na bolnica poradi uplav bidejki navistina se isplasi koga vlegovme vo edna opsednata kuka.
Veruvam zatoa shto mi se slucile mn raboti i mi se deshavaat do den denes ako sakash ostaj msn vo privatni poraki paa ke muabetime
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Аааааај Помаранџа кај го прочитај твојот пост,од памет се извадив у пм...

Инаку и јас верувам во овие работи и никој не може да ми го каже спротивното,дека не постојат и такви слични срања....

Има филмови правено од вистински настани што се случиле и не се фрлање тие работи.на пример Егзорцизмот на Емили Роуз и Хоророт во Амитивил се правени според вистинска прича......верувам во такви работи,иако како помал за малку ке искусев една ваква слична работа....:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom