Kој ви е омилен алкохолен пијалок?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Kiro Hametovski, 24 декември 2005.

?

каков алкохол највише локате?

 1. ПИВО

  24,0%
 2. ВИНО

  12,9%
 3. ВОДКА

  14,9%
 4. ТЕКИЛА

  3,7%
 5. ЏИН

  3,8%
 6. МАРТИНИ

  5,7%
 7. ВИСКИ

  5,6%
 8. КОЊАК

  10,8%
 9. РАКИЈА

  4,9%
 10. НЕШТО СОСЕМА ТРЕТО

  5,8%
 11. НЕ ПИЈАМ АЛКОХОЛ

  6,2%
 12. Bourbon

  0,8%
 13. Шприцер

  1,1%
 1. БејбиГрл

  БејбиГрл Гостин

  pa vaka...na izleguvanje vodka so red bull(nemozam cista,ne ide):)a onaka za po doma koa sme sobrani nekade so drustvo uzo so mleko:icon_bigg
   
 2. BeBe11

  BeBe11

  Член од:
  3 јануари 2006
  Мислења:
  1.201
  Допаѓања:
  9
  Pa poshto sum od kavadarci, najmnogu se loka bunar i rakija. A po kafici najmnogu lokam sechen konjak i fiz ili jus vodka.
  Ali omilen pijalok mi e dzin tonik i tekila ali retko gi pijam poso ne se kontroliram na nif i lom se praam.
   
 3. Lost Angel

  Lost Angel Машко сум, конечно.

  Член од:
  28 јуни 2007
  Мислења:
  417
  Допаѓања:
  21
  Црвено вино (редко со кока кола) онли :cug:
   
 4. Be-Real

  Be-Real

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Konjak, Votka, Martini i Pivo! Koj casti be??? Ili da vi daam po edna cashka jas a?:)))) mora malku shalaaaaaaaa :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
   
 5. Scream`

  Scream`

  Член од:
  6 август 2007
  Мислења:
  4.063
  Допаѓања:
  175
  Не пијам алкохол :toe:
   
 6. Mainframe

  Mainframe Mr.Goodkat

  Член од:
  14 јануари 2008
  Мислења:
  336
  Допаѓања:
  30
  25% маат пиво овде вклучувајќи ме и мене. Ајмо пиво за сите, јас порачувам, а кој прв се налока плаќа сметка :wink:
   
 7. _Lovefool_

  _Lovefool_

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  3
  Најчесто водка со фанта, поретко коњак со кока кола. :party2:
   
 8. E_L_E_N_A

  E_L_E_N_A Битола,мој роден крај

  Член од:
  27 декември 2007
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  14
  Мартини ... или црвено вино.
   
 9. Britney'85

  Britney'85 I'm sad...love me!!!

  Член од:
  19 декември 2007
  Мислења:
  135
  Допаѓања:
  2
  Glasav deka ne pijam alkohol,no koga bi piela bi odbrala martini
   
 10. Steve Ray

  Steve Ray Texas Huriccane

  Член од:
  24 ноември 2007
  Мислења:
  1.131
  Допаѓања:
  182
  Red Red Wine :salut:
   
 11. Buterfly

  Buterfly *Just Fabulous*

  Член од:
  4 јули 2006
  Мислења:
  4.616
  Допаѓања:
  110
  Обожавам на прво место ми е бејлис :vozbud::vozbud::vozbud: потоа оди незаменливото мартини :vozbud::vozbud: и следи џин со тоник или слично :vozbud:

  :pipi:
  На здравје:pipi:
   
 12. \m/arko

  \m/arko A place where the beer flows like wine...

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  6.352
  Допаѓања:
  785
  пивце си е пивце, највеќе освежува
   
 13. AnaMercury

  AnaMercury Love is only a feeling...

  Член од:
  30 декември 2007
  Мислења:
  1.097
  Допаѓања:
  190
  бело вино + швепс е најдобра комбинација според мене
  а исто и мартини, виски со кока кола и пиво се разбира...:turn:
   
 14. ManowaR

  ManowaR

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  5.612
  Допаѓања:
  3.214
  Највеќе пијам бело вино, помалце црно/црвено/розе.
  А у последно време пијам повеќе коњак.
   
 15. mari4eto

  mari4eto

  Член од:
  17 јануари 2008
  Мислења:
  1.399
  Допаѓања:
  38
  paaa belo/crveno vino aleksandrija...a moze i smederefka :)moze konjak so koka kola... i toa..:)
   

Сподели преку: