Kој ви е омилен алкохолен пијалок?

каков алкохол највише локате?


  • Вкупно гласачи
    1.218
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Votka + red bul

а ко дечиште мораше поевтино

вино ( најефтиното ) + степ ( онје за растварање шо се )
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
во последно време коњак ми е омилен+чоколаден прелив, а инаку обожавам мартини, џин мешан со боровница....
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
FIREROT напиша:
Pa Spricer vo anketata ne ste stavile nitu pak bunar!!!
Ете ти шприцер во анкетата.

Иначе, не знам што сум пишала на почетокот на темава, ама си пијам амстел, џинче и камикази (во висока чаша).
И црвено вино, ама една чаша и толку.
Добро, може да падне и по некоја текила, зошто да не?

(И секако дека сево ова не го пијам заедно:icon_lol:)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Омилената амброзија на дневното мени зависи од расположење -

Покрај пивото, кое е неопходно во СЕКОЈ момент, изузетно поштувам водка. Некад ја користам и за гргара од сабајле. А со Ред Бул го будат Тасманискиот Ѓавол во мене :)

Бунарче е права ствар. Си џускаш, си џускаш така едно 4-5 литри и пак си на нозе.

Текилаааа - па, интересното кај неа е ГрОм ефектот. Ако правилно ја искомбинираш, после конзумација ти останува само да чекаш кога ќе мавне. А кога ќе мавнеее.... Такви се сите мексички ствари- 3,4,екс и преку глава. Па после, барај се под маса.

Црно вино - Т'га за Југ - во поетско расположење, и носталгична атмосфера. Мевлем...

----------
Мојот микс - ТРИНИТИ - во една чаша се става розе, скоро до горе. Се остава малку место за 3 капки Кока Кола. Првата има за цел да дејствува на центарот за гравитација, втората на центарот за меморија и третата на центарот за говор. 2 литри од оваа комбинација, и ефектот ќе биде потполн.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
najcesto pivo i konjak, no ne e loso i viski so Red Bull od vreme na vreme :icon_roll
 

XENIA

IHS
Член од
26 јануари 2007
Мислења
100
Поени од реакции
4
никој, може некад мааааааалку пивце
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Гласав за винце, иако немаше подкатегорија црвено :icon_lol:
ама секако си локам а и си ги сакам и пожестоките алкохолни, само зависи во која комбинација... на пр. сакам коњак со чоколатце, рум со коњак (тука ти е работата double strike, хаха), текила со добро друштво, одвреме навреме џин-тоник, ама вотка-боровница секогаш и секаде!:party2::party3::party1:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Jin-tonik e mnogu ubavo ama i mnogu mava u glava!!! A i isto so e mnogu dobro uzo mesano so coca.c probajte ubavo e!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom