Kоја е последната претстава што сте ја гледале во театар?

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Извинете малку за оф топик но ја има ли некој гледано Лет во три глави да ми каже што претстава е?:smir::smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.394
Поени од реакции
7.641
Сомнително Лице во МНТ.
Во режија на Синиша Ефтимов со Александар Микиќ како Јеротие Пантиќ.
Претставата е тотално преработена, комплетно осовременета со некои ситни детали кои се во духот на новото време.

Моменти кои се одвојуваат е тоа што Нино Леви глуми латентен хомосексуалец и Сашко Коцев кој глуми епизоден лик, и има брилијантни уфрлања од страна.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ветер низ тополите

Претстава со легендарни глумци
убава но ништо посебно
салата се испразни на пола претстава :/
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Викендов во Белград „Двата мириса на розата“ од Емилио Карбалидо
Супер претстава доста комична и феноменална изведба на актерите/е, секоја чест:wink:
plak.jpg
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Последна беше Сомнително.:smir:
Добра беше али Министерка поише ми се свиѓаше.
Мада Сашко и Оливер растурија посебно.:vozbud::vozbud::vozbud:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Тупаница Полна Љубов!:smir::smir:
Front row seats exeprience! Finally!!! ♥ ♥ ♥ Прекрасна претстава. Гораст Цветковски, Jелена Јованвоа и Сенко Велинов се докажаа не само како актери, туку и како пејачи! Секако поштовање и за музичарите кои ги придружуваа. И Гораст дај бе не лажи толку хахаха! ;) ♥ ♥
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
19
„Покојник“ на моја голема чест, изведена во Битолскиот Народен Театар, автор: Бранислав Нушиќ, режија: Љупчо Ѓоргиевски, во изведба на Петар Горко, Жанета Горко, Борис Чоревски, Петар Мирчевски (Пепи) - елитата на Битола, придружувани од млади надежни актери. Секоја чест! Изведбата и глумата не се опишва со зборови... мора да се почувствува...
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Во НУ Центар за култура "Григор Прличев" - Охрид Национална установа Драмски Театар Скопје, со претставата "Умри Машки" од Алдо Николај во режија на Коле Ангеловски. Главните улоги: Јелена Жугиќ, Драган Спасов - Дац и Бранко Ѓорчев.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Викенд на мртовци во изведба на драмската секција од ОСУ "Св. Климент Охридски" - Охрид, во просториите на НУ Центар за култура "Григор Прличев".
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
"Марш в`кревет" а сега на 19 може и "Ај не ми се шетај гола", аматерски претстави ништо посебно, ама сега во јуни ми се чини дека се театарските па ќе има и нешто поинтересно да се гледа
 
Член од
6 август 2006
Мислења
201
Поени од реакции
29
"Kafkaski krug so kreda" na Breht, N.T. "Vojdan Chernodrinski" - Prilep, rezija Martin Kocovski, istata ekipa od "Tapani vo nokjta".

Genijalno. Onoj shto ja gledal "Tapani" kje me razbere koga kje recam deka takvata proekcija vo "Kafkaski" e udvoena, i celata pretstava e uste pokompleksna. Odlicen Breht, so serija antologiski sceni vo samata pretstava, impresivna igra, i seto toa od mladi nadezni akteri. Pozdrav:cuc:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
„Чернодрински се враќа дома“

Текст на Горан Стефановски, а во режија на Мартин Кочовски.

глумци: Кирил Гравчев, Роберт Ристов, Кети Борисовска, Едмон Сотир, Самоил Стојановски, Слободанка Чичевска,Маја Љутков, Зоран Љутков, Илина Чоревска, Стефанија Зизовска и Александар Степанулески. Сценографијата е на Филип Јовановски, костимите на Маја Кикириткова, а музичката инспирација на "Фолтин"







Во претставата се работи за патот на авантурата, патувањето на мислата, идеата на некој автор и какви траги оставила таа идеа...
Во секој случај одлична комедија која вреди да ја гледате и да издвоите саат ипол од вашето драгоцено време токму за неа:smir:
 
Член од
6 август 2006
Мислења
201
Поени од реакции
29
ej la-loca, aj te molam kazi mi kade se igra pretstavava, i koga, ako znaes? prvpat slusam za nea...
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Суд! Дефинитивно одлична претстава.
Одлична музика, костимографија и сценографија и секако одлични актери кои феноменално си ја завршија работата. И морам да се согласам со неколкуте критики за Суд пред мене дека фалеше дефинитивно ваква претстава. Тоа што се случувало пред 100 години, се случува и сега. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom