Kолку долго можете без секс?

Колку долго можете без секс?

  • Суша е со години, ама „Десанка“ си работи редовно

    Гласови: 13 12,9%
  • Ти си луд! Како бе без секс?

    Гласови: 32 31,7%
  • Ах, го чекам принцот на бел коњ. Или црвено ферари со црн коњ. Овај, сакам да кажам, дека сум девица

    Гласови: 11 10,9%
  • Можам да апстинирам со месеци, ама си носи свои последици

    Гласови: 38 37,6%
  • Чедо, мене не ми треба секс воопшто

    Гласови: 7 6,9%

  • Вкупно гласачи
    101

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
дали пушењето се рачуна како секс?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Код:
Кои се знаците кои ни укажуваат дека ни треба секс? 
-претерана нервоза
-неоправдана анксиозност, мигрена
-зачестен стрес
-губење на тонусот
-недостаток на потребата за сон
-контрадикторни чувства кои се однесуваат на одредена личност
-зачестени сексуални мечтаења, особено навечер
Е сега се прашувам што ли се случува со сите свештеници, монаси, архиепископи, бискупи и што ли уште не на кои религијата им забранува секаква сексуална активност со цел да бидат слика на пречесниот. Инаку џабе и тие што се уздржуваат кога Ден Браун ги заеба кога докажа дека Исус не бил девица:wink: Уствари он и дете си имал со Марија Магдалена.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Не ми е потребен секс, владата ме ебе секој ден !:pos2: [мала шала]

Koга сум во врска, ко на пример сега 3-4 дена и ме фаќа нервоза, лесно избувнувам:toe:
А кога не сум во врска пак исто 4-5 дена, ама ќе отвориме првин имеников, ако нема ни таму нешто на лагер пуштаме нешто од типот (youyizz.com , tube8.com , redtube.com) и (лева - десна) наизменично:drk:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не можам да гласам, бидејќи ја нема мојата опција. Ако нема во моја близина некој кој ме привлекува и го сакам, не ни мислам на секс. Значи прашањето е колку долго можам без некој таков, а одговорот е се` додека не ми се појави.:toe:
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
се пронаоѓам ама баш во секој од горенаведените симптоми еј ... морам да работам на случаов побрзо ова више почна да ми влијае и на здравјето :)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Секосот е релативна работа.Кога има партнер има и секс,кога нема тоа е.Мора да се почека малце.Сепак мислам дека не е толку страшно ако некој период се нема секс.
Ја 4 месеци како раскинав со женска ми и немам секс од тогаш.Не викам дека е сеедно,баш напротив навикат секој ден и сеа наеднаш пресечено мале подруго е,ама тоа е.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Секосот е релативна работа.Кога има партнер има и секс,кога нема тоа е.Мора да се почека малце.Сепак мислам дека не е толку страшно ако некој период се нема секс.
Ја 4 месеци како раскинав со женска ми и немам секс од тогаш.Не викам дека е сеедно,баш напротив навикат секој ден и сеа наеднаш пресечено мале подруго е,ама тоа е.
немора да значи дека кога се има партнер има и секс,можеби партнерот долго време нема да сака да има секс оти не го гледаат сите сексот како морална работа во една врска..лично јас сексот не го гледам како потреба туку како спонтан настан шо сакам да се случи неочекувано...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Гласав за последната опција.
Не зошто сум асексуална, али можам мнооогу долго да нема секс, и да ми биде сасвим ок. (значи не гризам луѓе, не завивам и сл.).
Уствари, да не ми ни текнуе на секс.
 
S

smart ass

Гостин
4-та опција,паузирам месеци ама после ехаа...доживувам просветлување.

сепак на крај краеви зависи и од околности,некогаш премногу секс,па некогаш сушни периоди...јбг таа е.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Гласав за третата опција несакана последица од тоа е првата опција
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
pa zavisi najmogu do 2 meseci; a ako sum u vrska zavisi ako ni se pocesti odnosite mozam da pauziram 2nedeli>))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom