Kолку долго можете без секс?

Колку долго можете без секс?

  • Суша е со години, ама „Десанка“ си работи редовно

    Гласови: 13 12,9%
  • Ти си луд! Како бе без секс?

    Гласови: 32 31,7%
  • Ах, го чекам принцот на бел коњ. Или црвено ферари со црн коњ. Овај, сакам да кажам, дека сум девица

    Гласови: 11 10,9%
  • Можам да апстинирам со месеци, ама си носи свои последици

    Гласови: 38 37,6%
  • Чедо, мене не ми треба секс воопшто

    Гласови: 7 6,9%

  • Вкупно гласачи
    101

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Koлку можете да издржите без секс, без тоа да влијае негативно на вашето здравје? Го познавате својот сексуален часовник? Можете ли да ја објасните својата потреба за секс?

Може ли вашата потреба за секс да биде задоволена со нежен гест на вашиот партнер или ви е потребно цело сексуално шоу за да бидете комплетно задоволни?

Со оглед на тоа дека многумина не си поставуваат вакви или слични прашања, често доаѓа до судир поради разликите во сексуалните потреби меѓу двата партнери.

Кои се вашите приоритети?
Сексот е без двоумење телесна потреба, базирана на репродукцијата и потребата за социјализација. Преживувањето и опстанокот се базирани на можноста луѓето да живеат во групи, а тоа подразбира и раѓање на односи, повеќе или помалку трајни и пријатни. Сексуалниот чин е едно од одбележјата на славењето на човековите односи.

Како вашето тело ви укажува дека треба да имате секс?
Лесно е да се предвидат телесните сигнали кои упатуваат на тоа дека ви треба секс бидејќи многу пати потсетуваат на проблемите со кои се носиме на дневна база.

Кои се знаците кои ни укажуваат дека ни треба секс?
-претерана нервоза
-неоправдана анксиозност, мигрена
-зачестен стрес
-губење на тонусот
-недостаток на потребата за сон
-контрадикторни чувства кои се однесуваат на одредена личност
-зачестени сексуални мечтаења, особено навечер

Практично, недостатокот од секс предизвикува многу реакции, повеќе или помалку објасниви, а во некои случаи може да дојде и до одредени психички и физички реакции: проблеми со кожата, иритација, лутина. Сето ова може да заврши дури и со повредување на луѓето кои се до и со вас, емоционално и психички, бидејќи не сте прочитале некои од знаците кои укажуваат дека ви треба...па да кажеме, помош :)

Еднаш кога потполно ќе ги спознаете знаците ќе ви биде полесно да ги сфатите незгодните симптоми кои се појавуваат од време на време, во интервали кои се разликуваат човек до човек и зависат од неколку фактори меѓу кои се и годините, начинот на живот, бременоста, психичката состојба и менопаузата.

Па еве и анкета: колку долго можете без секс?
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Ако сум во врска и сум навикната на редовен секс, ондак почнувам да чувстувам симптоми на не-секс после една недела. Ако сексот е и онака нередовен ондак еден месец пред да почнат топлини да ме обливаат кога ќе намирисам згодно машко. Сума, месец дена максимум. Женско > 30г.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Три години :icon_lol:.
Или се среќаваат двајца другари па првиот го прашува вториот: Е*аш?
Е*ам, а ти?
Ја лани ич годинава поретко.

Добро сега да се изразам посериозно, има сушни периоди ама има периоди кога има поплава, не сум роб на сопствените навики :icon_lol:. Како ќе ме погоди период.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Се трпи до кај 6 месеци без ... После 6 месеци не гарантирам за сигурнаста на жените кои ке ми се приближат :kesa::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
31 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
3
Еден месец ништо поеке после почнува криза да ме мава...
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Кои се знаците кои ни укажуваат дека ни треба секс?
-контрадикторни чувства кои се однесуваат на одредена личност..
Занимливо..занимливо...:raz:

Он топик.. Зависи некогаш поише ти се сака некогаш имаш колоквиуми.....xaxaxa:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
-претерана нервоза
-неоправдана анксиозност, мигрена
-зачестен стрес
-губење на тонусот
-недостаток на потребата за сон
-зачестени сексуални мечтаења, особено навечер
За сите овие имам чуено, се зборувало... и ми имаат логика до некаде, ама ова

-контрадикторни чувства кои се однесуваат на одредена личност
ми е чудно, не знам ми нема логика... башка и во ПМС кај жените може да им се јави истото, а може и од чиста мира. :icon_lol: Шала на страна, навистина ми е чудна оваа карактеристика, ми нема логика.

Иначе јас со оглед дека гласав за третата опција, значи можам многу да издржам. :icon_lol: :manikir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Breej sve izdrzuvaci!

Nekoi moraat, nekoi ne, a sepak apstiniraat!

Se e vo glavata!

Jas, rekov veke, mozam, no zosto pobogu ako nema potreba?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Знам една јака финта. Го прашувате некого.

- Дали ебеш нешто, и зошто не?

:pos2::pos2:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
aбе какво издржување ... какво апстинирање.. какви црни 6 месеци ауу (тоа само на душмани :pos:) ... јас понекогаш не можам 6 саати да издржам, не па 6 месеци.. изглеа не сум во ред нешоо, или па сум сосем во ред :) значи гласав за втората опција...

Знам една јака финта. Го прашувате некого.

- Дали ебеш нешто, и зошто не?

:pos2::pos2:
брат топ ти е финтава имаш уште некоја ваква?? ај жити сее дај уше некоја.. :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom