Jordan Peterson

Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.365
:pos:
Вели дека хиерархијата не е социјален конструкт, тврдење врз основа на; негови факти (намерно извртени) околу серетонин (само еден од многуте неуротрансмитери, кој го има и кај видови кои немаат хиерархија), не се тестрирани/демонстрирани, огромни грешки (или пак извртување на факти) во полето на еволуционата биологија (околу заедничкиот предок меѓу нас и лобстери мобстери му се јадело изгледа), башка споредува два, посебни вида, тотално ги занемарува соцјалните динамики кај луѓето/цивилизацијата (деца што учеле социологија у 2ра средно нема да пишуваат вакви глупости).

Целата "теорија", т.е. изјава вриска псевдо наука.

Ти сега кажи ми; ова е доказ дека нашите предци (дедовци и лобстери) знаеле дека постои и како изгледа ДНК ?

Море и полот и патријархијата, се е тоа социјален конструкт. Фуцк социетѕ :mad::mad::mad:, анархо-комунизмот е одговорот. Да, ако веруваш во еволуција и бигбенг и милијарди години заеднички предок имаме и со риби и со диносауруси и со кокошки, нели од ништо настанало нешто, сите ние сме биле тоа ништо.

Дали Џордан тврди дека навистина било така или само презентира негово гледиште/мислење/верување, налик на предавањата за библијата? Прати линкче нешто, видео, не вака само да шлапнеш делче.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.724
Море и полот и патријархијата, се е тоа социјален конструкт. Фуцк социетѕ :mad::mad::mad:, анархо-комунизмот е одговорот.
Wat?[DOUBLEPOST=1528826490][/DOUBLEPOST]
Да, ако веруваш во еволуција и бигбенг и милијарди години заеднички предок имаме и со риби и со диносауруси и со кокошки, нели од ништо настанало нешто, сите ние сме биле тоа ништо.
i dont even[DOUBLEPOST=1528826550][/DOUBLEPOST]
Дали Џордан тврди дека навистина било така или само презентира негово гледиште/мислење/верување, налик на предавањата за библијата? Прати линкче нешто, видео, не вака само да шлапнеш делче.
За кој дел?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.365
Wat?[DOUBLEPOST=1528826490][/DOUBLEPOST]

i dont even[DOUBLEPOST=1528826550][/DOUBLEPOST]

За кој дел?
Хиерархијата е социјален конструкт? Не сме програмирани ние да бидеме/бараме лидери и да си го знаеме местото?

За тие сликите за ДНК.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.724
Хиерархијата е социјален конструкт? Не сме програмирани ние да бидеме/бараме лидери и да си го знаеме местото?

За тие сликите за ДНК.

1:45:35 - 1:46:06

Има еден тон делови така, уште по интересни не планирам да навлегувам; не вреди.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.365

1:45:35 - 1:46:06

Има еден тон делови така, уште по интересни не планирам да навлегувам; не вреди.
"I BELIEVE this is a REPRESENTATION".

Како што и очекував, никаде не тврди дека е така, ниту дава докази дека тоа било така.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.724
"I BELIEVE this is a REPRESENTATION".

Како што и очекував, никаде не тврди дека е така, ниту дава докази дека тоа било така.
wow

Ако си го гледал целото, и другите делови ќе видиш што сака да објасни.
btw никој сериозен научник нема да го каже тоа макар било и i belive.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.180
Поени од реакции
27.393
Jordan Peterson e hit tema, ama premina vo normie icon.
Naednas preku nok, lugeto sto do vcera bea najlevicari sega go idoliziraat, bez da sfatat ili da priznaat deka toa sho drugar niven im go zboruval odamna e istoto sho i Jordan go zboruva vo negovite youtube videa.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.724
:pos::pos::pos::pos: Знаеш што значи зборот believe, така?

Роднини да не сте нешто со Катево?
Прегледај го приврзокот 192128
Имаш ти гледано предавања или читано научна литература за да ни објасниш што значи фразата i believe ?

После ќе се чудам зошто скоро никој не го знае Јан Ходер а Вон Дајнекен има бестселери.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.365
Имаш ти гледано предавања или читано научна литература за да ни објасниш што значи фразата i believe ?

После ќе се чудам зошто скоро никој не го знае Јан Ходер а Вон Дајнекен има бестселери.
Не, те молам објасни ми што значи I believe.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
42.856
Поени од реакции
77.412
Арно велиш, научниците користат научни методи а шарлатаните извртуваат информации и презентираат теории на заговор.

Тоа со лобстерот му е ептен јако :pos:
Науката е оверрејтед, ботко и шабаз ти се најдобри примери за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom