JAG

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Не верувам дека некој нема гледано барем една епизода од 10те сезони на ЈАГ - воен истражен судија. Мене најмногу ми се допаѓаат првите неколк сезони поради миксот на акција и судење, последните сезони не току. Зошто баш сега ја отварам темата? Па ги спуштив 3та и 4та сезона да се потсетам и реков има место за муабет..
Сигурно има некои како мене кои пораснале со серијава...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Од серијата имам изгледано скоро 90% со по некоја испуштена епизода, али што конкретно имало во 3 или четврта сезона не ми текнува, одамна ги гледав
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Првата серија (после Касандра :pos:) што ја гледав како мал.. уште на времето фатив некоја епизода додека бев на гости во Битола, па баба ми ме однесе во Тера и таму гледав нови епизоди во режија :)

Интересна ми беше, ама не до толку да ги симнам сите сезони, како за останатите омилени серии.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Ја гледав во времето на Касандра, тогаш ми беше интересна. Сега ја баталив, повеќе сум осврнат на Law and order.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Првпат кога ја даваа, ја изгледав од почеток до крај сосе сите репризи, а потоа ја изрепризираа повеќе пати (и сега гледам некаде ја емитуваат) ама не ми е веќе интересна!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ја гледав ама не сите сезони, абе мене муабетот ми беше да ве прашам дали ќе се ќарат на крај овие двајцава????
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
па нели сите си ги изгледал со сите репризи и незнаеш?????
Не можам да се сетам де (BEACH)
Сакав да кажам дека ја гледав премиерата кога ја даваа, и после 00:00 репризата, и таа другата реприза утредента :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ја глеав на мтв кога даваа. удамна беше тоа. на сител, не. на почетокот мислам имаше една плава женцка пред црнава. Хармон Раб рулз.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
ја гледав ама не сите сезони, абе мене муабетот ми беше да ве прашам дали ќе се ќарат на крај овие двајцава????
Да :)

Ја фатив пред некоја недела на Нова (хрватската) последната епизода.. интересна беше.
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Ја гледав и порано, и сега ко ќе ја начекам на Нова ја гледам. Најмногу заради Дејвид Џејмс Елиот (Хармон Раб) Срцка е!
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
1
Не верувам дека некој нема гледано барем една епизода од 10те сезони на ЈАГ - воен истражен судија. Мене најмногу ми се допаѓаат првите неколк сезони поради миксот на акција и судење, последните сезони не току. Зошто баш сега ја отварам темата? Па ги спуштив 3та и 4та сезона да се потсетам и реков има место за муабет..
Сигурно има некои како мене кои пораснале со серијава...
a od kaj gi simna?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
ја гледав ама не сите сезони, абе мене муабетот ми беше да ве прашам дали ќе се ќарат на крај овие двајцава????
И мене тоа ме интересира (THREE)
Па фала богу и на крај знам дека завршуваше кога Хармон ќе ја фрли паричката во врска беше со работни места кој каде да оди или нешто слично (одамна ја глеав последната епизода имам заборавено)
Инаку стварно калсика од серија пак да јда даваат пак ќе ја гледам. Едноставно многу е заразна едвај чекаш да ја зигледаш следната епизода:)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Една од подобрите серии давани на МТВ, ако не и најдобра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom