Iron Maiden

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Добра.

Нема да кажам омилена ама една од нај слушаните ми е Still Life, воедно Piece of Mind ми е првиот купен албум од Мејден тогаш на касета a претходните на слушање ми ги даваше еден батко што живееше над мене...секако повеќе го памeтат албумот по The Trooper што е една од најслушаните на Мејден.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Познавам многумина кои имаат аверзија спрема хеви металот. Велат дека за вкусовите не треба да се коментира, ама бендов е чиста перфекција за уво. Не случајно спаѓаат во групата на најуспешни бендови во хеви метал.

 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Познавам многумина кои имаат аверзија спрема хеви металот. Велат дека за вкусовите не треба да се коментира, ама бендов е чиста перфекција за уво. Не случајно спаѓаат во групата на најуспешни бендови во хеви метал.

Периодот 2006-2010 ми се чини сите слушаја метал. Тогаш јас како 10 годишно дете бев присутен на неколку свирки, долни сарај ТБЛ фест, пред киноно еден странски метал бенд не можам да се сетам, и други.... Дури и имав колекција од ЦД-а од сите можни метал-панк-рок бендови. :D Оние со нитни на раце се носеа ти теквиТ ?
Без разлика што веќе години не слушам метал, песнава до ден денес си ја поштувам и кога и да ја пуштам ме потсеќа на едно убо време . :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Оние со нитни на раце се носеа ти теквиТ ?
Во комшиските кругови 2006-2010 метал слушаа „дрогираши шо се тресаТ“:pos:
Со оглед на фактот дека е грев металот да се слуша на тивко, го мрднував комшијата со

Аххх тоа беа времиња:love:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Инаку, поради ова ја реактивирав темата, ама изумив да го ставам:


Заспани лепотици и лепотани, има навистина убави, но заборавени теми на овој подфорум, од време на време ставам по некоја песна, но треба повеќе раздвиженост, повеќе енергија, повеќе циркулација, каде ви е младоста!? :icon_mrgr:
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Јас да си се пофалам... Пред некој ден зедов карта за Iron Maiden во Белград на 24 мај. Ги бројам деновите уште од сега :roker:
Мене дури ми стигне платата, се продаде цел партер. :(
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Инаку, поради ова ја реактивирав темата, ама изумив да го ставам:


Заспани лепотици и лепотани, има навистина убави, но заборавени теми на овој подфорум, од време на време ставам по некоја песна, но треба повеќе раздвиженост, повеќе енергија, повеќе циркулација, каде ви е младоста!? :icon_mrgr:
Ама касниш пак
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2008
Мислења
264
Поени од реакции
72
Продавам два билети за Iron Maiden, 24.05 Белград, ми излегоа обврски за денот
Двата за 3000мкд
 

Attachments

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Другар нема да може да оди така што продавам карта за концертот во Белград на 24.05 (вторник), за фан пит, за продажна цена - 3800 денари.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Уште сум под импресии од синоќа. Феноменално беше во Белград. Од оние концерти што ќе ги паметам цел живот.

Која само енергија ја имаат луѓево да прават вакво шоу секоја втора вечер на нивни 70 години. Богови :roker:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom