iPOD kade i kolku :( ?

Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Itno sakam da kupam iPOD MP3 (bez mobilen) za podarok na vnuk mi

Kade i kolku pari se?
Ako znae nekoj neka mi kaze?
bagodaram
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Јасне немораше цела тема да отвараш...сепак се движат некаде околу 300евра (чичо во Авганистан толку го зема..:salut:) ќе ти каже некој поискусен сепак..во Скопје во продавниците на Т-shit мисла дека има
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
Вака сеа.... Имаш iPod touch кој е сличен на iPhone (во дизајн) и отприлике цената во зависност од тоа колку бајтажа сакаш е од 200 евра наготре
Имаш iPod nano кој е класа подолу од touch но доста солиден и тој е некаде 10 000ки па нагоре (пак зависност од бајтажа)
Имаш iPod Classic кој е класа подоле од nano и тој ти е слична цена како наното но затоа со поголема бајтажа а помали перформанси.
И за крај имаш iPod Shuffle кој ти е 3-4000 и е со најниски перформанси и капацитет од 1GB. Со него можеш само песни да слушаш. И да... големината му е колку две поштенски марки - едина предност.
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Blagodaram na site, mi pomognavte mnogu. Temata zavrsi rabota. Moze vo kanta :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Ne tolku skap IPOD Mp3 ne so mobilen , blagodaram
Мобилен со мп3 има, ама да си купиш мп3 без мобилен потешко малце:)))))


Иначе земи му еден квалитетен мп3 плеер, тоа I pod ми е најглупо нешто, само шо е скапо, џабе на тач скрин е не можиш да мениш песна коа трчаш на пример мораш враце да го извајш, абе драпај си јајцата, мп3 плеер земи му со neodymium magnet headphones има басот парче да праи, од 2000 денари на далје се.

Jaс од овде го зедов мојот и е ептен добар:

http://www.kupi.com.mk/store/listItems.asp?idCategory=7
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
ja iam da ti prodadma i pod mal shuffle so kabel so sve bel so 1gb memorija za bon i pesto (1500) :p
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
Мобилен со мп3 има, ама да си купиш мп3 без мобилен потешко малце:)))))


Иначе земи му еден квалитетен мп3 плеер, тоа I pod ми е најглупо нешто, само шо е скапо, џабе на тач скрин е не можиш да мениш песна коа трчаш на пример мораш враце да го извајш, абе драпај си јајцата, мп3 плеер земи му со neodymium magnet headphones има басот парче да праи, од 2000 денари на далје се.

Jaс од овде го зедов мојот и е ептен добар:

http://www.kupi.com.mk/store/listItems.asp?idCategory=7
Напротив постојат слушалки со remote со кои можеш да контролираш глас, скокаш песни, враќаш наназад. И ако имаш iPod touch со инсталирана skype апликација (бесплатна е) можеш да ги користиш како микрофон. Е сеа зезнато е што оригиналките се тро поскапи - 1800-1900.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom