iPod помош

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Sea za sea gi koristam originalnite, no planiram ponatamu da si kupam nekoi dodatoci kako novi slusalki i fm radio, i uste nekoi dr. sitnici. :)
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
Имам еден проблем со Ipod Nano Classic ми се блокираше се, не можам ни да го исклучам ни ништо, па помош од вас ако знаете што е проблемот..
:uvo::uvo::uvo::uvo:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Имам еден проблем со Ipod Nano Classic ми се блокираше се, не можам ни да го исклучам ни ништо, па помош од вас ако знаете што е проблемот..
:uvo::uvo::uvo::uvo:
Приклучи го на компјутер или остави го да му се испразнат батериите. После нема да има проблем, мене еднаш така ми се случи и така го средив.
Инаку iPod е ненормално прецента "играчка", ај за nano, за shuffle и ако има уште некој што е на flash меморија ок, али тие што се на hdd не ги сметам за mp3 пејери, оргомни се. Јас го добив мојот на поклон (iPod nano 2gb) само што излезе од Америка и кошташе околу 200 долари, а кај нас неколку месеци подоцна кога излезе беше 18 000 - 20 000 истиот. Колку и да патуваш и да слушаш музика, МАКСИМУМ во 10 дена ќе ислушаш 300 песни (преку сила), а за да чуваш бекап (музика, филмови, битни работи) на портабилна единица не би препорачал.
Совет до сите ако сакате долго време да ви траат и да ви вадат солиден звук слушалките, не пуштајте погласно од 85-90%.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ресетирај го ако има таква опција
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
Go srediv dobro e :) no sepak fala no me interesira zosto videata sto gi prefrlam ne mi gi dava vo ipodot ne go cita toj format ili ?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
можи да не го чита а можи и да не се правилно кодирани
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ако ти е iPod nano како правоаголник тогаш чита само музика и слики, ако е како квадрат тогаш чита и видео и значи дека не си го погодил форматот на видеата :)
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
Kvadrat e a samo mp4 mi gi prima kako so gledam :nesum:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
ќе пробаш да енкодираш видеа со некоја програма во mp4 формат, има многу програми кои рипуваат цели дивидија во iPod формат (читај mp4) па после преку iTunes ќе ги синхронизираш со iPod-от.
Иначе јас имам iPod Nano 3rd gen 4 Gb и сум презадоволен засега, освен некои мали проблеми што ги имам:
-неможам да гледам видеа на телевизор, пробав да го поврзам со кабел од излезот за слушалки во влезот за аудио и видео во ТВ ама немаше ништо...
-пробав да го поврзам со стерео кабел од излезот за слушалки во AUX влезот на радиото в'кола ама наместо на 4 звучници имаше звук само на 2...

ако некој има решение за овие проблеми нека пиши :helou:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Imam iPod Classic 160 GB i mi se blokira, mi se pojavuva crveno X znakche :nesum:Chekav da se isprazni baterijata mislev deka kje bide ok ama nisho... Sho da praam?? :raz:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Imam iPod Classic 160 GB i mi se blokira, mi se pojavuva crveno X znakche :nesum:Chekav da se isprazni baterijata mislev deka kje bide ok ama nisho... Sho da praam?? :raz:
Притисни ги Мени и средното копче во исто време и чекај некоја секунда дур не ти се рестартира... тоа би требало да го среди проблемот.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Ваќе ... Ipod nano , проблем за кој досега можеби читаф едно добри 5 саати на интернет и се истото па истото , ресет , ресет , ресет ..... океј ресет направив мал миљон пати ... :jaj:

Проблемот е го приклучувам на усб , или на адаптер свеедно , се пуни , ми дава фулл чарџет батери , кога ке го исклучам или сакам да пуштам песна ми се празни батеријата во рок од 29секуди , т.е. ми вика лов батери и се гаси . Опет рестарт , и рестарт .. и пак ништо .
Пробувам на усб , исти курац , кога ке ја укључам да се пуни ми вика фул батери , послем од кога ке ја исклучам пак се троши одма .. чаре некое :nesum: . однапред и одназад благодарам. :smir:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
I Pod Nano,ми се заеба екранот,се прави ли и колку кошта отприлика,не е дека ми падна или нешто!!!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
I Pod Nano,ми се заеба екранот,се прави ли и колку кошта отприлика,не е дека ми падна или нешто!!!
Прашај во Duna, мислам дека се единствени што сервисираат Аpple, ама очекувај да дадеш рака, нога и бубрег.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
I Pod Nano,ми се заеба екранот,се прави ли и колку кошта отприлика,не е дека ми падна или нешто!!!
Сликај го и прати слика тука, да ја утврдиме штетата.

Најверојатно повеќе ти се исплати нов да купиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom