iPhone 4 на ново во Скопје

Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
ја колку што знам т-мобиле со договор без договор се му е заклучено од страна на Iphone.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
То у фабрика нема, а ти низ Скопје бараш...
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Не произведуват веке Ајфон 4 како што кажа Марик у фабрика нема ти у Скопје ќе бараш.....
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Пушти една порачка до Фокскон,ќе извадат некој дечиња од школо,и ќе ти склопат нов.Фокскон ги сака децата.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
А нели во Skopje City Mall имаше некое вакво специјално за Ајфони или се лажам?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
А нели во Skopje City Mall имаше некое вакво специјално за Ајфони или се лажам?
Има друже, ама само iPhone 4S и iPhone 5 може да купиш :)
Четворката сигурно дека ќе ја најдеш некаде неотпакувана, ама не ми се верува дека тоа ќе биде кај овие премиум реселери :)
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Мене не ми е јасно како може ајфон 4 да го нема во продажба веќе на ново, а некои глупи телефони што беа на мода пред 5 години ги има во продажба :confused:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Мене не ми е јасно како може ајфон 4 да го нема во продажба веќе на ново, а некои глупи телефони што беа на мода пред 5 години ги има во продажба :confused:
- Затоа што за разлика од глупите телефони, iPhone не може да го продава баш секој;
- Затоа што премиум реселерите (како Duna и iStyle) секогаш ги продаваат само најновиот и една серија постариот модел;
- Тоа го прават за да си купиш нов, наводно подобар и секако поскап уред, а не уред со пониска цена кој реално - тебе ќе ти заврши супер работа :)
- Тоа е така затоа што операторите и премиум реселерите фрлаат огромни пари за тие да го имаат ексклузивното право да ги продаваат некои од најбараните уреди на денешницата - и никој друг :)

Зошто авто-салоните го продаваат секогаш најновиот модел на автомобилот и евентуално една серија постариот, а не сите? Исто ти е...
 
Член од
18 октомври 2012
Мислења
12
Поени од реакции
0
Druze imas skros novi 4g neotpakuvani po mobilarite niz sk idi na pazar3 ke vidis cenata im e okolu 420 evra za 16 gb
 

Kajgana Shop

На врв Bottom