iPad Retina 4 Generation

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Значи читајте, iPad со РЕТИНА дисплеј, што значи значајно појасен и поквалитетен дисплеј од постарите верзии. И тоа како ќе осети разлика. Во УСА е 100 долари разликата од тој не-ретината, што за мене вреди да се доплати екстра
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Значи читајте, iPad со РЕТИНА дисплеј, што значи значајно појасен и поквалитетен дисплеј од постарите верзии. И тоа како ќе осети разлика. Во УСА е 100 долари разликата од тој не-ретината, што за мене вреди да се доплати екстра
Декстерче, тројката и четворката имаат ист дисплеј, тоа збориме.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Декстерче, тројката и четворката имаат ист дисплеј, тоа збориме.
Хмм, не сум знаел дека 3ката има ретина. Ондак не вреди да се оди на 4ка само ради процесорот
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Хмм, не сум знаел дека 3ката има ретина. Ондак не вреди да се оди на 4ка само ради процесорот
Ист имаат, да не збориме што лета се на двојката, не пак на 3ката...поентава на 4-ката, вака скришно што го извадија, мислам беше колку да се спремат за тестовите против Win 8 и Nexus таблетите. Само таму тој процесор би вадел поголеми перформанси, во обична работа не верувам да се приметува толку.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Наскоро ке почне имплементација на NFC читачи и картички од една од нашите банки :)
--- надополнето: 29 ноември 2012 во 17:13 ---
Е тоа да,ама за да работи NFC треба да има своја апликација за него и секоја земја има своја апликација како валута на пример за iOS ,банките во Америка има Passbook http://www.quora.com/Passbook-iOS-app/How-will-Apples-new-mobile-wallet-Passbook-impact-other-mobile-wallets ,а во азија за андроид нивните банки има своја апликација CardShake https://play.google.com/store/apps/details?id=Tesla.Android.CardShake ,а во Македонија треба да има своја апликација за нашите банки зашто без еден од друг нема да фунционира е сега прашањето кој ќе направи апликација за Македонија :)
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Е тоа да,ама за да работи NFC треба да има своја апликација за него и секоја земја има своја апликација како валута на пример за iOS ,банките во Америка има Passbook http://www.quora.com/Passbook-iOS-app/How-will-Apples-new-mobile-wallet-Passbook-impact-other-mobile-wallets ,а во азија за андроид нивните банки има своја апликација CardShake https://play.google.com/store/apps/details?id=Tesla.Android.CardShake ,а во Македонија треба да има своја апликација за нашите банки зашто без еден од друг нема да фунционира е сега прашањето кој ќе направи апликација за Македонија :)
Znam deka ke moze da se koristi Google Wallet, a dali ke ima nekoja druga aplikacija ili nesto, toa ne znam.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
ЕДИТ: Изрентав тука нешто, ама го избришав мислењето, споредував двојка со четворка, не приметив дека за тројката и четворката се коментира. Пардон!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
патем ајпад 3-ката веќе не праваат туку 4-ката ќе е наследник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom