Illuminati -The card game

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Дали вакви карти се продаваат некаде во МКД и каде и за колку ..... ?? o_O
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
во првиот пост намерно не ја ставив и картата што најмногу ме вознемири :
Прегледај го приврзокот 44646
на оваа карта гледаме некаква саат кула што премногу личи на Биг Бен во Лондон,и луѓе кои панично бегаат највероватно од некаква војна или терористички напад. Ама на прв поглед нема да го забележите она што е најинтригантно: Петте луѓе што се ужаснати на сликата,носат маици во боите на олимписките кругови. Дали авторот сака да не асоцира на нешто,пресудете сами
Навистина изгледа како кулата во Токио, бидејќи Биг бен изгледа поинаку,

освен ако авторот не бил сигурен за која кула станува збор или намерно не е прецизирано само да изгинат што повеќе...

Инаку картата вели можеш да бираш помеѓу две големи катастрофи од кои едната ќе биде главна и ќе води кон другата, значи се работи за две катастрофи кои треба да се случат... o_O


Aхааа тука сме и ние :)



Исторја на светот во канта! :eek: Создавање на нова :eek:!
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Колку што јас знам сеуште постои големата библиотека во Александриа, ако не сум пропуштила уште една катастрофа, но според картава би требало да не постои или е на мета.





Знаеме дека големата библиотека во Александира е позната по чување на историски документи, сведоштва за цивилизациите кои постоеле пред Кирста а тука спаѓа и нашата историја, ако ја уништат, никогаш нема да можеме да докажеме кои сме, само Библијата ни останува.

Најдов уште нешто исто така интересно.



Типчево што ја кити оваа, ми личи на Елтон Џон.


 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Наредната ренесансна војна ке биде помеѓу супер-богатите со изопачен ум и богатите интелектуалци кои сфаќаат дека ваквата игра е опасна за играње ...
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
А за овие што ќе кажите???






А во најлош случај ова

 
O

< O >

Гостин
Колку што јас знам сеуште постои големата библиотека во Александриа, ако не сум пропуштила уште една катастрофа, но според картава би требало да не постои или е на мета.





Знаеме дека големата библиотека во Александира е позната по чување на историски документи, сведоштва за цивилизациите кои постоеле пред Кирста а тука спаѓа и нашата историја, ако ја уништат, никогаш нема да можеме да докажеме кои сме, само Библијата ни останува.
Александриската или Кралската библиотека на Александрија била античка најголема библиотека некогаш забележана, со тоа што секој посетител во Египет морал да ги остави сите свои книги таму. Се претпоставува дека е запалена од Цезар. Инаку денешната модерна библиотека во Александрија е завршена со изгрдба во 2002 и нема корист мнгоу од нејзино рушење, пола е изградена под вештачко езерце и не ми се верува во 21век туку така да се оставаат документите таму, најверојатно се дислоцирани.

Дечкото од картата ме потсеќа на Стив Џобс...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.814
Оваа е една од најстарите TCG-а (заедно со Меџик и уше една). Иам купено еден бустер многу одамна у Солун. Кој знае кај ми е. Ако го најдам ќе постувам слика. Помнам само дека Садам ми се падна.
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Зошто картиве не излегоа во медиумите после туркањето на зградите, туку почнаа да читаат “нострадамусови пророштва“. Или пак се водат според картите што да рокнат понатаму?Ептен се тапа овие теорииве на заговори, жолт печат или како сакаш наречи го.
Sekoja cest na maubetot druze .Idol si mi :)),sala na strana go otupea so ovie teoriite na zagovor
 
Член од
10 ноември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
7
Не е Биг Бен, го поврзуваат со катастрофата со нуклерната централа (едната несреќа) и ураганот што ги погоди како втора несреќа. Не знам каде прочитав дека часовникот на кулата и она време кое е покажано на сликата нешто се совпаѓаат. Ако најдам ќе го постирам во темата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.814
Што е исто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom