HTC Desire или Samsung S5830 Galaxy Ace?

Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Ми треба мала помош..се наоѓам на слатки маки, незнам кој да го земам:) И двата телефони се одлични но дајте помогнете..ако некој има користено некој од двава нека каже какви се неговите импресии :)
 
W

wernstrom

Гостин
Ако мислиш на Desire S, воопшто не се двоуми. Е сега Desire е малце outdated, но има поголем екран и побрз процесор од s5830. Искрено и во двата случаја би го избрал HTC, сепак одлуката е твоја.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Колку и да мразам HTC, подобар е статистички. Али ствар на фкус е. Можеби сепак би го зел самсунгот пошо не е таков џиџан шарен и изгледа по професионално.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Htc Desire без размислување, класа подобар е од Galaxy Ace.
Поголем екран, поголема резолуција на екран, побрз процесор, повеќе рам меморија.
Во се е подобар Desire и многу побрз.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Mногу побрз? Сериозно? Многу?
Погледни што процесори има, Desire има ~30% побрз процесор, 2ипол пати поголема резолуција на екран, што значи сликата на екран е многу подобра, 2пати повеќе рам меморија, што значи телефонот е дупло побрз од Galaxy Ace.
За мене ако нешто е двапати побрзо од другото, тогаш тоа е многу брзо.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Погледни што процесори има, Desire има ~30% побрз процесор, 2ипол пати поголема резолуција на екран, што значи сликата на екран е многу подобра, 2пати повеќе рам меморија, што значи телефонот е дупло побрз од Galaxy Ace.
За мене ако нешто е двапати побрзо од другото, тогаш тоа е многу брзо.
2ипол пати поголема резолуција значи 2ипол пати пооптеретен процесор кој е побрз за само 30%. А меморијата не го прави телефонот брз, само подобар при мултитаскинг.
Толку.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Според сајтови за споредување.

Сајт 1.
Сајт 2.
Сајт 3.

Победник би бил HTC-то поради поголемиот и подобар екран, поголемата резолуција, малку побрзиот процесор, поголемата РАМ меморија и уште нешто ситно.
Самсунгот е победник во дизајн, квалитет и функционалност.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ако е возможно да си го земеш DesireS :D би бил најсреќен... сепак HTC Sens-от не се споредува со ниту еден друг интерфејс.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Не би ти препорачал ниту еден, целава смартфон индустрија се развива екстремно брзо, за една година ќе имаш 2-3 пати побрзо се отколку денес веројатно, јас би почекал малку да забават работиве (процесорите за мобилни итн да достигнат peak) и би земал тогаш нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom