Hladno pivo

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
ги запознав преку „битанги и принцези бар“ кј што глумеше пејачов, а ги спуштив пред сат-два и може да кажам дека се добри, супер :smir:
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
ауууууу... и постарите панкерски ствари, а и поновиве. Hladno Pivo се цареви - мојот омилен балкански бенд :party3:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.609
Поени од реакции
1.094
Деновиве ми се пак на плејлиста, пред се ради новата песна „На овим просторима“. Иначе се закон бенд, текстовите им се феноменални, поготово „Пијан“. Врв песниште.

Еве ја новата песна:



na ovim prostorima, na ovim prostorima
baš lijepih stvari ima , na ovim prostorima
imamo pjesme od kojih duša se steže
imamo gluposti dokle pogled ti seže
imamo žitna beskrajna polja
ali i gladnih koliko te volja
imamo dušu ko aerodrom
I dobar osjecaj za loptu
urođen strah od propuha
imamo najsočnije psovke
Imamo nova kola radi dojma
imamo stav i kad nemamo pojma
dovoljno mržnje , dovoljno inata
za bar još dva, tri rata
na ovim prostorima, na ovim prostorima
baš lijepih stvari ima , na ovim prostorima
specijalitet mog kraja
Je sve ono što razdvaja
Ako si rodjen van okvira
Ovdje neces naci mira
crkveno se zvono čuje
priziva nove oluje
na ovim prostorima, na ovim prostorima
baš svega ima, na ovim prostorima
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Бев кога дрнкаа Битола, пред неполна година. Ми се допаѓа тоа што не постапуваат како некои крути професионалци од стилот на Боб Дилан, се качува, дрнка мерено на штоперица до минута, и си заминува, чао пријатно. Исбуфтаа добри 2 часа, без никакво штедење. Е сега нормално е да се има и противници на нивната музика во стилот, абе Хладно Пиво ти се глупа музика, или незрела музика, слушај појма немам некој психоделичен, прогресивен, или панк бенд од тие култните. Но не е финтата секогаш во сериозноста на музиката. Потребна е ваква лесна музика, со забавни текстчиња и мелодичност едноставна која чини некакво задоволство. Ги сакам лично повеќе постарите албуми, тие побрзите, но и еволуцијата која ја следам на бендот ми се допаѓа. Не премногу меко, се држат на одредено ниво и со такво ниво ги порпима меинстрим генерацијата. :)
Оваа така во поомилените.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ме загрижува шо ние моментално скоро и да неаме бенд шо ќе напраи ваква атмосфера ко они. Малу - више или ич не квалитетни, Хрватите сите можни оргазми (шо вселенски, шо воздушни, шо космички) ги доживуваат на нивни лајв настапи.

Тука. Ко шо личи. Масивно.

 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

оти гледам одамна не сте пишале во темава, а баш и после пивофестов се надевам ќе се активирате малце
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Во подфорумов се слуша слабо Балканска музика ^^^^
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Во подфорумов се слуша слабо Балканска музика ^^^^
сигурно мислам и ова е турбо фолк :D оти пола за пола форум србија има само турбо фолкери, не други музичари :unsure:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
сигурно мислам и ова е турбо фолк :D оти пола за пола форум србија има само турбо фолкери, не други музичари :unsure:
Општо е потценето, дали јазикот ги нервира, дали странциве им врзуваат филмој дека се појаки бендој оти ги има на сите страни појма немам :D (мож во право се, ама па и јас во право сум дека губат и пропуштаат многу)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ја барав специјално темава за да пишам дека се најдобриот бенд на овие простори.

И малку да ја раздрмам, со нивното најново парче:

 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Hladno Pivo бе, од кога ги немам слушано, потполно ми се заборавени.. Идеме една тура со нив сеа

Nije sve tako Sivo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom