Heroes

Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Еве еден пропуст што најдов во третата сезона.
Нокс му кажува на Хиро да го убие Андо. Хиро го запира времето, краде меч и вештачка крв и се врака низ времето. Кога се врака низ времето (времето е веке запрено) му кажува на Андо да се преправа дека е мртов. Времето е запрено, а тепачката се одвива во минатото. Како е тоа можно?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.171
Еве еден пропуст што најдов во третата сезона.
Нокс му кажува на Хиро да го убие Андо. Хиро го запира времето, краде меч и вештачка крв и се врака низ времето. Кога се врака низ времето (времето е веке запрено) му кажува на Андо да се преправа дека е мртов. Времето е запрено, а тепачката се одвива во минатото. Како е тоа можно?
За тајм травелинг има еден куп нелогичности. Ама на тоа многу и не му удирам рецка, затоа што ни креаторите неможат да си ги објаснат нелогичностите.
Сепак, Херои е таква серија во која за овие работи и нема некое објаснување.
За пропусти има. И тоа во изобилство некогаш.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Додека тука се дискутира за втората сезона, веќе имаат излезено 13 епизоди од третата сезона. Добра серија но мислам дека е делумно инспирирана од 4400 според мене за нијанса подобра серија
I dvete serii imaat slicnosti. Edna golema razlika e toa sto buzetot na 4400 bese pod 2 miloni dolari , a na Heroes e 4 milioni.
Slicni se po toa sto 4400 ja otkazaa, a Heroes koj izgubi 1/2 od publikata na vtorata sezona i 3/5 od publikata na prvata e vo seriozna opasnost da bide otkazana. Zatoa i gi otpustija site producenti od serijata i go ostavija samo kretorit Tim Kring i mu go donesoa napomos megapopularniot Bryan Fuller na pomos. Novoto volume se ocekuva so negovata pomos da zazivee povtorno ili ke go doceka neslaven kraj. Bryan Fuller inaku e kreator na Dead Like Me i pushing Daisies i zaednos so John Weldon se momentalno najkultnite producenti vo holivud. Isto taka Bryan Fuller ucestvuvase vo kreiranjeto na prvata sezona na Heroi (i voedno i najdobrata). Padot na kvalitetot na serijata se povzuvase so negovoto zaminuvanje.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Еј оваа Ел Бишоп ке ја вратат во серијата?
Па како треба да ја вратат кога Сајлар ја убива на крајот на 3 сезона.
Иначе и јас сакам да се врати актерката оти многу е убава внесува сексипилност во серијата.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Па како треба да ја вратат кога Сајлар ја убива на крајот на 3 сезона.
Иначе и јас сакам да се врати актерката оти многу е убава внесува сексипилност во серијата.
Па и јас за тоа прашувам. Знам дека ја уби Сајлар, ама викам некој да не го смени минатото и пак да се појави Ел.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Еве еден пропуст што најдов во третата сезона.
Нокс му кажува на Хиро да го убие Андо. Хиро го запира времето, краде меч и вештачка крв и се врака низ времето. Кога се врака низ времето (времето е веке запрено) му кажува на Андо да се преправа дека е мртов. Времето е запрено, а тепачката се одвива во минатото. Како е тоа можно?
Не знам дали тоа е пропуст, немам забележано, но имам забележано мнооогу други дупки. Пр: Кога Дафни е без моќ во 10 и 11 епизида, не може да оди, како тогаш одеше во киното во Берлин кога the Haitian им ги блокираше моките на неа и на Хиро?
Изгледа тоа со патериците го измислиле отпосле како би вовеле нешто што објаснува зошто Дафни прифаќа да работи за "Линдерман" и како станала крадец бла бла бла...

А за time travel plot holes изгледа најдоа решение. Таа моќ повеќе не ја поседува никој.
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
49
Поени од реакции
4
добра серија ја гледав од почетокот и ми бесе интересна па малку зафркнаа со втората сезона ама се поправија со третата, сега имаат пауза па продолжуваат на 02.02. мислам, на интернет ги има сите епизоди а на ТВ уште не се стигнати до третата сезона. има нелогичности и се трудат потоа да ги поправат па станува уште повеќе комплицирано некогаш претеруваат.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
добра серија ја гледав од почетокот и ми бесе интересна па малку зафркнаа со втората сезона ама се поправија со третата, сега имаат пауза па продолжуваат на 02.02. мислам, на интернет ги има сите епизоди а на ТВ уште не се стигнати до третата сезона. има нелогичности и се трудат потоа да ги поправат па станува уште повеќе комплицирано некогаш претеруваат.
ne do 3 tuku ni vtorata ja nemaat pusteno..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom