HearthStone

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Абе се стига леџенд, дај му на некој про играч со ист дек ко твојот, ќе стигне леџенд. Така е во игриве, како што спомна некој погоре. ако си праиш сам дек ке губиш, ако праиш декови од туторијал и про играчи ќе тепаш.
па дека немам видено некој со сличен на мојот дек да е леџенд... ке губи од другите про играчи со мета декови, може макс 5-6ти ама со поише играње......
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Направив сам некој си Mech Rogue дек и за период од еден час успеав од 17 ранк да стигнам 10(имав 7-8 победи по ред).Кој го нема играно Rogue,ве советувам да го пробате,може да се направи добар дек со карти кој скоро секој ги има.
Btw Го играм и Паладинот со Мурлок дек и е доста интересен за игра ,a како главна карта што треба да се има е Murlock knight која има inspire:summon random murlok.
Да ја живнеме темава малце;)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353


Морам да се пофалам, пошо никој од другариве не е по Хартстон. После 3-4 месеци играње арена, успеав да стигнам до 12ката. Претходно имав стигнато 3 пати до 9 победи, ама никогаш не сум драфтувал ваков дек. Нека е за убо! :D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Играш ти бе? :D
Не, прекинав зошто досадно ми е со такви полу-основни декови, ми се игра со тие јаките што се, а ме мрзи да фармам голд и даст за толку многу карти. Алтернатива, ги следам на Твич јаките стримери и така. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Не, прекинав зошто досадно ми е со такви полу-основни декови, ми се игра со тие јаките што се, а ме мрзи да фармам голд и даст за толку многу карти. Алтернатива, ги следам на Твич јаките стримери и така. :D
Па знам дека не си уклучен долго време, а ги знаеш картиве. Мислев со друг акаунт да не играш :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Се има одржувано некој турнир до сеа ?
Во Македонија не сум слушнал да се одржувало.


Него мислев да си организираме ние тука некое лабаво турнирче. Мислам дека не има доволно за да се собереме и да изиграме. Може немаме којзнае какви карти, ама битно ќе ни биде интересно. Што викате? На пример нареден викенд.

Ај ќе пробам да видам колку сме...
  1. @Донев
  2. @beaverknight
  3. @The Sensible Considerate
  4. @statusQuO
  5. @Smert
  6. @Болиглава
  7. @ice_cube
  8. @zokizoze
  9. @Viksa.LAL
  10. @martin_92
  11. @Ficiani
  12. @ob1
  13. @wot
  14. @isoffProd
  15. @Voice of Jericho
  16. @Beric Dondarrion
  17. @Daedalus
  18. @RectumAnale
  19. @Krk1
  20. @Psycore
 

Kajgana Shop

На врв Bottom