HearthStone

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.350
Какви ствари ми се случуваат кога пробувам да стигнам до леџенд, не е можно. Не ми се верува како може ниту еднаш да немам бар малце среќа и се да си заврши лесно, без маки и нервози.
Си стигнав до ранк 1 со Паладин, добро одеше. После почнав да играм само мирор мечови кои ми се ептен 50-50, па решив да префрлам на Ворлок за да ја завршам работата. Пак се супер си оди, тепам четири паладини по ред, доаѓа партијата за леџенд, и играта ми дава Прист (прва партија против Прист денес) кој беше направен специјално за да го тепа мојот Ворлок. И нормално, изгубив :yid:
Пуштам следна партија, си се враќа се во нормала против Паладин и пак стигам да играм за леџенд и повторно место да ми даде некој од многуте паладини, ми дава Ворлок. После скоро 40 минути мачење во миророт, со изиграни Н'Зот и Гулдан од двете страни, умрев во фатиг, а не успеав да го тепам поради ЕДЕН ДЕМИЏ :mad::mad::mad::mad:
 
R

Redhead

Гостин
Какви ствари ми се случуваат кога пробувам да стигнам до леџенд, не е можно. Не ми се верува како може ниту еднаш да немам бар малце среќа и се да си заврши лесно, без маки и нервози.
Си стигнав до ранк 1 со Паладин, добро одеше. После почнав да играм само мирор мечови кои ми се ептен 50-50, па решив да префрлам на Ворлок за да ја завршам работата. Пак се супер си оди, тепам четири паладини по ред, доаѓа партијата за леџенд, и играта ми дава Прист (прва партија против Прист денес) кој беше направен специјално за да го тепа мојот Ворлок. И нормално, изгубив :yid:
Пуштам следна партија, си се враќа се во нормала против Паладин и пак стигам да играм за леџенд и повторно место да ми даде некој од многуте паладини, ми дава Ворлок. После скоро 40 минути мачење во миророт, со изиграни Н'Зот и Гулдан од двете страни, умрев во фатиг, а не успеав да го тепам поради ЕДЕН ДЕМИЏ :mad::mad::mad::mad:
Ќе биде ;)
 
D

Daedalus

Гостин
Какви ствари ми се случуваат кога пробувам да стигнам до леџенд, не е можно. Не ми се верува како може ниту еднаш да немам бар малце среќа и се да си заврши лесно, без маки и нервози.
Си стигнав до ранк 1 со Паладин, добро одеше. После почнав да играм само мирор мечови кои ми се ептен 50-50, па решив да префрлам на Ворлок за да ја завршам работата. Пак се супер си оди, тепам четири паладини по ред, доаѓа партијата за леџенд, и играта ми дава Прист (прва партија против Прист денес) кој беше направен специјално за да го тепа мојот Ворлок. И нормално, изгубив :yid:
Пуштам следна партија, си се враќа се во нормала против Паладин и пак стигам да играм за леџенд и повторно место да ми даде некој од многуте паладини, ми дава Ворлок. После скоро 40 минути мачење во миророт, со изиграни Н'Зот и Гулдан од двете страни, умрев во фатиг, а не успеав да го тепам поради ЕДЕН ДЕМИЏ :mad::mad::mad::mad:
Оти рејџ квитна бе педер еден? Не го добив квестот и сеа сум квест мањак. :(
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
do koa ke trae wild arena? ke moes da biras pomegu standard i wild ko u rangiranoto igranje?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.350
Денес со ладна глава пак пробав да стигнам до леџенд, откако вчера паднав на ранк 1 со само една ѕвезда. Добро одеше и пак стигнав да играм за леџенд, ми се паѓа противник со мејџ, а скорот против мејџ ми беше 9-0 па си викам готово, конечно ме посака среќата. Ама не, го имав најлошиот старт што можев да го имам и некако успеа да ме победи. Продолжив пак да играм и пак победив за да ја играм по 4ти пат партијата за леџенд, овој пат против прист. За малце и таа ќе ја изгубев, ама на крај добро заврши :D

Hearthstone Screenshot 02-20-18 15.28.39.png
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.350
Најавена новата стандард година.


Ice Block, Coldlight Oracle и Molten Giant одат во ХоФ, има промени во неколку квестови, нов скин за Друид кој ќе го добиеме со 10 победи во Стандард кога ќе излезе новата експанзија, и конечно турнамент моуд кој сите го бараа веќе со години.



Повеќе информации:
https://playhearthstone.com/en-us/blog/21534739/the-year-of-the-raven-soars-ahead
 

Kajgana Shop

На врв Bottom