HDR (High Dynamic Range Photography)

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
599
Поени од реакции
19
Еве нешто најново од мене...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Дефинитивно ти се погодило небото бравос:)...сега ти фали мал финиш со noise-от и ќе фуче:)
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
599
Поени од реакции
19
Дефинитивно ти се погодило небото бравос:)...сега ти фали мал финиш со noise-от и ќе фуче:)
Ми се погоди небото, ама и програмчето ми се погоди исто :) Ај да не бидам п***р, ќе го споделам и со вас

Не Смее тоа:nesum:може ама само ако некој ти го побара по ПП и по истиот пат да му вратиш-ТОЧКЕСТ:smir:
Едит: Упс, мислев дека програмата е бесплатна... :kesa:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Супер се двете зајдисонца ноисот не е ништо комплицирано одма се средват во фотошоп. Супер ефети се добиени особено на првото зајдисонце прекрасен контраст.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Едит: Упс, мислев дека програмата е бесплатна... :kesa:
Да бесплатна е аплоудирана на рапидшер:wink: со кракови и ствари....така :nenene:
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
599
Поени од реакции
19
Еве едно сличе од мене, така поново... Има сликата некои мани, пример количката не е фатена во кадар цела, и во десниот дел на сликата има како бел зрак од сонцето што ми ја уништува сликата, арно ама реков ќе ја ставам овде пошто количето ми беше многу јако :) Сликата е само тонски обработена.
 

DzULA

Nikonian
Член од
31 мај 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Najdobra programa za HDR spojuvanje vi e Photomatix Pro, a potoa malku obrabotka vo Photoshop i dobivate super rezultat (se razbira ako znaete kako da go napravite toa).
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Еј мирни и двајцата да не има маање:wink: Flix друже шо ти стана па на тебе сега? Ајде помалце расправии со лоши зборови....не ми е денот ставајте слики со помалце оф топик ОК:smir:СИТЕ ВЕ САКАМ
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
DzULA ај ако не ти е тешко закачи HI RES од фотката доле што е и прати ми ја :) одлична е
 

DzULA

Nikonian
Член од
31 мај 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Aj ostavi mi mail na PP i kje ti ja pratam koga kje si otidam doma (sega sum na rabota)

P.S. Ja sakas so "voden zig" ili bez??? :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom