haPPy картичка Нептун

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Кечот е што не можеш да ги користиш поените на Happy цена, односно ако имаш 1000 денари во поени и сакаш да купиш кафемат на кој 'редовна цена' му е 7500 а 'Happy цена' на попуст му е 6000 денари и сакаш да ги искористиш твоите заработени 1000 поени, нема да платиш 5000 туку ќе ти кажат: 'не, со поените од картицата производот ќе ти кошта 6500 односно 500 денари плус ќе платиш ако сакаш да користиш поени'.

Така да поени се користат на призводи кои не се на попуст односно немаат хепи цени или на евтини прозиводи на пример до 2000 денари а ти имаш 2000 поени и си го зимаш без пари.
Јас така се подадов за кафемат и виакм ај ке го искористам ваучерот кога тетката вика неможе по цена од попустот туку од редовната цена се одзема ваучерот и така излегува поскапо хахххахах
Ваучерот од Нептун чувајте го за да земете тава на Тефал за 1ден. барем до сега секоја година имааа ваква акција


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Земав куќиште годинава 26000, со happy бесплатно земав тастатура и маус (имав нешто над 1500 денари на картичката). Пред некоја година земав и тостерче + 200-300 денари доплата.

ОК е картичката, ти се наоѓа за некои поефтини производи
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
За 95% од случаевите во право се членовите што коментираат дека со картичката добиваш редовна цена што е кај сите, дури и понапумпана. Е сега има 5% од случаевите што ако пратиш цени секаде во секое време ќе ги убодеш, каде што цената во Нептун со Хепи картичка е нереално ниска и никаде нема таква цена, е тука обично има цака, може да биде лоша цака, а може и добра последен продукт да собереш и да си на бел коњ. Лоша цака е ако секаде каде што го има продуктот тој бил изложен (особено лошо за телевизори,лаптопи) и затоа ти го продаваат толку намален, добра е ако некаде го има и спакуван, може да го нема во твојот град, ама ете ако ти се потрефи да го има тогаш ептен добра цена излга. Јас лаптопот го земав 42к, никаде го немаше тој ниту слични перформанси под 50к, еве уште нема, ама вртев 10 броја по Нептуни прашувајќи каде го има спакуван неизложен тој конкретне модел, испадна само Сарај и Кочани, одма тркнав до Сарај и го зедов. Лошото кај нив е што немаат евиденција во еден салон за друг дали моделот е изложен или не, имаат само дали го има или не. Ако има еден преостанат, не мора да значи дека е изложен, може изложиле ист таков модел само поголем монитор или нешто друго, а твојот го имаш достапен и си го добиваш по добра цена. Јас конкретно од 50к на 42к, а знам другар зема лаптоп од 92к на 74к ако добро памтам, така да има Хепи добри попусти.

Лошото, што и не е толку лошо е што ако сакаш да земеш нешто со тие ваучерите 900 денари што ги даваат за поените, не го зимаш со Хепи цени, туку со нормалните напумпани. И ако случајно немаш точно 900 сметка туку имаш 890, треба батерија или нешто да купиш да си над сумата, не смее да си под сумата, да ги молиш да ти пропаднат 10те денари не ти даваат. :D
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Сакам да прашам дали има некои cons со картичкава, никогаш не сум ја користел, ама гледам дека за 300 ден картичка има попусти од 2000 ден на производи и ми звучи многу добро, без никакви негативни страни. Па ако може да ми каже некој корисник да не имам пропуштено нешто во инфото. Sounds too good to be true :)

освен попуст и што може да собираш ваучери, има и нивоа, незнам кое точно ниво бев знам околу 160 000 промет имав бесплатна достава до внатре со приклучување и да видите дали работи,
иначе се доплака зависи во која населба се наогаш и кој спрат ако си во зграда.

ваучерите најдобро да ги искористиш за ствари што не ги даваат на попусти, продужни кабли, држачи за на ѕид за тв, итн,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom