haPPy картичка Нептун

Член од
13 јули 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
Сакам да прашам дали има некои cons со картичкава, никогаш не сум ја користел, ама гледам дека за 300 ден картичка има попусти од 2000 ден на производи и ми звучи многу добро, без никакви негативни страни. Па ако може да ми каже некој корисник да не имам пропуштено нешто во инфото. Sounds too good to be true :)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Сакам да прашам дали има некои cons со картичкава, никогаш не сум ја користел, ама гледам дека за 300 ден картичка има попусти од 2000 ден на производи и ми звучи многу добро, без никакви негативни страни. Па ако може да ми каже некој корисник да не имам пропуштено нешто во инфото. Sounds too good to be true :)
Нема catch, fine print, негативни страни или нешто слично. На почетокот ги делеа бесплатно дури. Си ја купуваш и си ги добиваш после „попустите“, толку. Плус имаш ваучер од 900 денари за секои потрошени 30 или 40 илјадарки, со тоа што не си временски ограничен, можеш 4 години да ги собираш тие 30 илјади.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Сакам да прашам дали има некои cons со картичкава, никогаш не сум ја користел, ама гледам дека за 300 ден картичка има попусти од 2000 ден на производи и ми звучи многу добро, без никакви негативни страни. Па ако може да ми каже некој корисник да не имам пропуштено нешто во инфото. Sounds too good to be true :)
Неам лично али најверојатно те внесуваат во база поради маркетинг така да освен чат-пат некој емаил за нови производи или попусти нема што друго да ти прават.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Неам лично али најверојатно те внесуваат во база поради маркетинг така да освен чат-пат некој емаил за нови производи или попусти нема што друго да ти прават.
И смс во 9 сабајле :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Јас ја имам 5 и нешто години може и више. Ништо особено, имаш попусти со неа, некни си ќарив 900 денари пошто им фукнав 33000за ТВ.
Автоматски споено мислење:

И смс во 9 сабајле :D
Мене не ми доаѓаат смс ки.
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
НЕПТУН ТИ СЕ КАТАСТРОФА ПРОИЗВОДИТЕ НЕ ИМ ГИ БИВА ОД ИСКУСТВО ЗБОРАМ
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Ја имам една година, единствено што ми стигаат маркетинг пораки на Вибер (или смс), во просек еднаш неделно.
(На Вибер има и опција да ги исклучиш).
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Јас ја имам 5 и нешто години може и више. Ништо особено, имаш попусти со неа, некни си ќарив 900 денари пошто им фукнав 33000за ТВ.
Автоматски споено мислење:


Мене не ми доаѓаат смс ки.
Епа добро си читал кога си се зачленувал, па не си заокружил се :D
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Какви попусти? Тие Happy цени се стандард незнам зошто постои оваа програма
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.421
Цените во Нептун (а и Сет така прават) се напумпани и со таа картица, ти ја даваат редовната цена, што исто така е напумпана...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Јас ја имам 5 и нешто години може и више. Ништо особено, имаш попусти со неа, некни си ќарив 900 денари пошто им фукнав 33000за ТВ.
Автоматски споено мислење:


Мене не ми доаѓаат смс ки.
Битно ти да си задоволен со цената :D

Минатата година одам во Нептун, производот демек на акција, од 17999 на16 000 денари со хепи картица.

Преминувам преку улица во мало дуќанче за бела техника, редовна цена 16000, тргнувам кон вратата, газдата ми вика ако си за земање ајмо за 15 000, купувам без мислење.

По 2 недели, во Нептун истиот производ со редовна цена 15999, на акција 13999.

Битно во моментот кога купив, се осетив дека го заебав Нептун, ама уствари сум бил како Енвер во War Dogs.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.309
Поени од реакции
7.442
Кечот е што не можеш да ги користиш поените на Happy цена, односно ако имаш 1000 денари во поени и сакаш да купиш кафемат на кој 'редовна цена' му е 7500 а 'Happy цена' на попуст му е 6000 денари и сакаш да ги искористиш твоите заработени 1000 поени, нема да платиш 5000 туку ќе ти кажат: 'не, со поените од картицата производот ќе ти кошта 6500 односно 500 денари плус ќе платиш ако сакаш да користиш поени'.

Така да поени се користат на призводи кои не се на попуст односно немаат хепи цени или на евтини прозиводи на пример до 2000 денари а ти имаш 2000 поени и си го зимаш без пари.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
915
Поени од реакции
3.585
НЕПТУН ТИ СЕ КАТАСТРОФА ПРОИЗВОДИТЕ НЕ ИМ ГИ БИВА ОД ИСКУСТВО ЗБОРАМ
Точно така, они се шиптаpска компанија кои тука носат чкљ сумливи производи наменети за пакистански, арапски и турски пазар нешто слично на ледиком. Не би препорачал да се купува од таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom