Google Chrome-табови т.е. букмаркови

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
видов во ЧПП дека има појаснување за зачувување при форматирање на табовите т.е. букмарците ама за мозила... лаптопов ми е спремен за форматирање и ке го носам кај братов да го форматира... нормално немам време да му кажуваш мто и како туку објаснете ми вие како да си ги снимам сите букмарци и ако може тоа да биде со се пасвордите и јузерите... знам дека имаше опција за тоа, некој ми појасни пред некое време ама сум заборавл...


ај ако може помош, ми се брза...

фала однапред
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
десно горе кај „Клучот“ - (Customize and Control Google Chrome), потоа Bookmark Manager, потоа ќе ти се отвори страна каде имаш Organize па Export Bookmarks
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
или втора опција, симни Chrome Backup, и прави компет бекап и на букмаркс и на посетувани страни комплет на све и после само ќе го импортираш истото, како сакаш, можеш и со двете за секој случај :)
 
D

dbt

Гостин
Или уште подобро, да не прашуваш на секое преинсталирање како да ги зачуваш bookmarks, синхронизирај ги со gmail account односно клик на клучот горе десно, 5-та опција од долу-нагоре е Synced..., клик на неа и внеси gmail account и така имаш најсигурен back-up. Кога ќе треба да преинсталираш Windows, направија истата процедура и ќе ги имаш bookmarks.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Или уште подобро, да не прашуваш на секое преинсталирање како да ги зачуваш bookmarks, синхронизирај ги со gmail account односно клик на клучот горе десно, 5-та опција од долу-нагоре е Synced..., клик на неа и внеси gmail account и така имаш најсигурен back-up. Кога ќе треба да преинсталираш Windows, направија истата процедура и ќе ги имаш bookmarks.
Oва е најдобра опција... ем ги имаш букмарзите секаде, ем ги имаш он-лајн. И нема потреба да правиш бекапи и слични работи, само синхронизација и готово :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom