Game of Thrones

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Пророштвото на вештерката од шумата во врска со Cersei: ''Oh yes, you'll be queen, for a time, and then comes another younger, more beautiful!''

Cersei скоро стана кралица, а оваа во пророшството индиректно и вика дека нема многу да и потрае. Очекувам Денерис да е таа помладата, поубавата (Денерис во првата сезона имаше 14 години, сега има накај 22-24, додека Cersei како лик има скоро 40) е сега по која цена, ќе видиме. Малово наркоманче Бран може веќе знае што ќе се случи, само во оваа сезона се надевам дека ќе направи нешто, ќе ги активира тие чавките во поход, цело јато да ги иск'ват овие од Kings Landing, пошто Денерис слабо владее со dracarys-от, дури иритантно е.
Тој дел е за неа и Марџери. Пошто она веќе беше кралица. Последниот дел од пророштвото вели дека ќе ја убие помалиот брат. Она мисли дека тоа е Тирион, а најверојатно ќе биде Џејми освен ако не се решат да го игнорираат пророштвото и со нешто сосем трето да идат. (Ова е повеќе нагласено во книгите отколку во серијата али би бил убав и логичен крај на нејзиниот лик)
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Тој дел е за неа и Марџери. Пошто она веќе беше кралица. Последниот дел од пророштвото вели дека ќе ја убие помалиот брат. Она мисли дека тоа е Тирион, а најверојатно ќе биде Џејми освен ако не се решат да го игнорираат пророштвото и со нешто сосем трето да идат. (Ова е повеќе нагласено во книгите отколку во серијата али би бил убав и логичен крај на нејзиниот лик)
Ама Марџери не дојде до степен да биде официјална кралица и да ја замени. И јас тогаш го сфатив така, меѓутоа сега мислам дека тоа важи за Денерис. Башка и кажа дека ќе има само три деца и сите ќе умрат, а ова дека е бремена или е лага за да ги манипулира Џејми и Ојрон или пак бебето ќе биде комплет убиено со неа дур го носи во стомак. Но, сепак нели ова се само теории којзнае што може да биде.

well now it seems more logical..because now she is an actual queen and not just the kings wife...and here comes another single queen. -коментар на интернет :D
 
Последно уредено:

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Ама Марџери не дојде до степен да биде официјална кралица и да ја замени. И јас тогаш го сфатив така, меѓутоа сега мислам дека тоа важи за Денерис. Башка и кажа дека ќе има само три деца и сите ќе умрат, а ова дека е бремена или е лага за да ги манипулира Џејми и Ојрон или пак бебето ќе биде комплет убиено со неа дур го носи во стомак. Но, сепак нели ова се само теории којзнае што може да биде.

well now it seems more logical..because now she is an actual queen and not just the kings wife...and here comes another single queen. -коментар на интернет :D
Па дојде кога умре Роберт и Џофри/Томен го наследија она веќе не беше кралица али реално може и за едната и за другата да важи пророштвото, а за бебето се согласувам.

Друга варијанта е D&D да го игнорираат пророштово али мислам дека нема да го направат тоа.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Инаку Даенерис многу мастурбира на она i am the rightfull Queen сега испадна дека некој има повеќе право од неа и она вика ќути си не битно кој има право само јас да бидам кралица малку дволично али јебига.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Инаку Даенерис многу мастурбира на она i am the rightfull Queen сега испадна дека некој има повеќе право од неа и она вика ќути си не битно кој има право само јас да бидам кралица малку дволично али јебига.
Според мене најдобро е Џон Сноу да биде крал, ем што е законски ем што е фер и праведен како човек, а тоа нели е многу важно за да има мир во Вестероус, башка нели се зборуваше дека на престолот ќе дојде "ветениот принц" (не принцеза) што ќе успее да ги соедини огнот и мразот (по некоја логика за мене тоа е Џон Сноу кој успеа да се спријатели и со Вајлдлингс и со јужниве и да ги спои меѓусебно, башка и го засакаа ептен).
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
35.137
Дани најголем идиот на сите времиња. Би сакал да ја скинат некако што побрзо.
Изгуби два змеја на најглуп начин, цела серија јаде говна дека е законски наследник на тронот, искача некој што има поголемо право од нејзе, и му вика ај жити се не кажувај на никој за јас да бидам краљица.
Ок позз Дани видимо се у читуљу.
 
B

Beginner

Гостин
Што толку ја хејтите ок не е светица :D ама добра е првиот змеј го изгуби заради тоа што му помогна на Џон и другиве да не умрат. За вториот се согласувам умре глупаво. Ама да го изгореше цел град од почетокот со 3те змеја би разбрал за хејтот. Ама не сакаше да го изгоре невиното население. За жал сега тоа ке се случи заради грдата Серсеи што ја испровоцира максимално. Да малку форсира за да седне на тронот ама па и самиот наслов е "Игра на тронови*

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom