Game of Thrones

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
уф, одамна не сум се чувствувал овака...
баш на Хурин му кажував прошлиот викенд дека општонародно весеље ќе има за недела дена на темава :D ќе почекам да искочи торентот, не можам на стрим али добро е што продолжиле по идеите на ГРРМ, се пишуваше прошлата пролет дека можно е да го сменат делов и Џофри да живее. Purple wedding rocks :)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
За колку време ке има торент, да не знае некој?[DOUBLEPOST=1397441556][/DOUBLEPOST]Purple Wedding!
Ке го дочекам торентот до 5 часот ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За колку време ке има торент, да не знае некој?[DOUBLEPOST=1397441556][/DOUBLEPOST]Purple Wedding!
Ке го дочекам торентот до 5 часот ?
за саат време негде :)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Има торенти на замунда и piretebay :P На piratebay имаат по 0 сидери и личери ,нз колку се legit :D
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Ах, ја изгледав првата епизода уште еднаш, и додека се слегнува оваа и некој превод да излезе, налетав на сликата од Џофри :mad:. Се заборавив читајќи, јбг...

He did it! Take him! Take him!

Чума.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
So, about that "the Lannister's always pay their debts" part...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Арно го отепаа...
 
M

Mario Gómez

Гостин
MIslam jasno beshe, skoro site go znaevme ovoj spojler, ubava gletka sekako. :D

Sega Tywin li ke go vodi kralstvoto? :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Знаев за овој настан, но пак еден идиот сабајле на ФБ издаде како ќе се случи па ми уништи и исчекување. Сеедно - умре кралот, да живее кралот!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.860
Поени од реакции
11.482
Кога ја видов питата јасно ми беше. Претходно изумив дека го добив спојлерот, негде на крајот од 3тата сезона. Останува да видиме понатаму, who made the pie? :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Oсомничен? Оберин, шутот, Шае па дури и тој стариот мајстер што отиде во кујната да каже да ја фрлат храната. Ќе видиме. :)

Сеа ќе се избацат тие со книгите со некои подбивни емотикони како знаат повеќе од нас. СФАТИВМЕ ВЕЌЕ, ОСТАЈТЕ ДА ШПЕКУЛИРАМЕ!
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Pa ne e of age Tommen. Inaku koi se osomniceni? Oberyn? Toj dvorskiot shut so prashe muabet so Sansa?

U sredniot vek sekoj kraj imal lugje shto ja probuvale hranata pred nego za da ne go otrujat, a vaka sekoj sekogo moze da otrue, posebno cvnt kako Joffrey. :D
Не беше очигледно од последнава сцена кој е осомничен? :)

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Серсеи посебно во оваа епизода покажува од каде Џофри ја влече лудата жичка.Мислам дека она ќе биде новиот главен негативец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom