Game of Thrones

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.487
Ги разгледав коментарите и импресиите за последната епизода мислам дека никаде не беше споменато, али добар беше и моментот, односно сцената каде малиот Старк говореше за готвачот и причината зашто бил претворен во голем Стаорец кој ги јадел сопствените деца и никгоаш не се заситувал, како казна од боговите не зашто убил дете и со неговите остатоци го хранел неговиот татко, туку зашто убил гостин, па одма наредна сцена се појавува Волдер ..
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ги разгледав коментарите и импресиите за последната епизода мислам дека никаде не беше споменато, али добар беше и моментот, односно сцената каде малиот Старк говореше за готвачот и причината зашто бил претворен во голем Стаорец кој ги јадел сопствените деца и никгоаш не се заситувал, како казна од боговите не зашто убил дете и со неговите остатоци го хранел неговиот татко, туку зашто убил гостин, па одма наредна сцена се појавува Волдер ..

10 pati se spomna :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Драма?
Дојдов на форум некако да се разубедам, ама тешко. Blame it on the spoilers.

ou ne...zasto??ne pravi go toa!!bidi del od game of thrones manijata,bidi kul!!!postni na facebook deka ja obozavas kalisi!i se ke ti bide prosteno...nemoras da ja gledas poveke
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Моментот кога Арја кажа Valar Morghulis... СЕ НАЕЖИВ. Моќно, ептен. :love:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.338
Ја гледав серијата и ми беше многу интересна. Слушнав коментари за Red Wedding и не сакав да ја гледам таа епизода, немав желба да гледам толкаво насилство и крвопролевање. Како што минува времето изгубив желба и мислам дека нема да продолжам да ја гледам серијата. Доволно ми беше убиството на Нед Старк.
Баш ме интересира како реагираш кога уклучуваш вести или телевизорот одамна го фрли од дома?:)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
затварај темата да отиде на втора страна да заборавам на got
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Мислев ќе ме разочара последната епизода од сезоната, ама за среќа не беше така. Во еден час ги опфатија сите главни линии во приказната и на сите им дадоа делумно „closure“, а сепак оставија и малку неизвесност за да не држи до следната сезона. Пред се ми се допадна што масакрот го направија во претпоследната епизода, за да имаме време малку да се соземеме, а последната ни ја направија малку полежерна, без стресови и трауми (со исклучок на "pork sausage"-от на Теон) :) Малку забегаа на крај со Mother Khaleesi,ама со оглед на тоа што се останато во епизодата си беше на ниво, тоа може да се изостави :) Едвај чекам наредна сезона, за да го следам развојот на карактерот на Арја - тоа е нешто што ветува. И имам претчуство дека во следната сезона ќе скинат некој Ланистер (не само рака од Ланистер), само они и после се,се уште се комплетна екипа (Ако сум во право, искрено се надевам дека тоа нема да е џуџето) :)
10/10 од мене за сезоната како целина, се гледаме догодина :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Абе, а нели требаше Арја да му ја даде паричката на кој било човек од Бравос и да го рече тоа или јас сум грешка нешто ?

- If the day comes when you must find me again, just give that coin to any man from Braavos and say these word to him ''Valar Morghulis''
- Valar Morghulis
- please don't go Jaquen
- Jaquen is death.
Say it again.. Valar Morghulis
- Valar Morghulis
- good. Farewell. Arya Stark
 

Kajgana Shop

На врв Bottom