Game of Thrones

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Првите 2 само може да ти ги одговорам:

1. Because fuck it. Не. Оди во потрага по гавранот со 3 очи.
2. Болтон не се сакаат со Старк низ историјата баш. Всушност неколку пати се степале. Низ замокот на Болтон, се верува дека се уште има одрани кожи на Старкови.
Интересно. Затоа се зачудив, глеј овде што вика.

Roose is the head of House Bolton, a vassal family to House Stark of Winterfell. He is the Lord of the Dreadfort.. Although torture is outlawed in the North his family are famous for flaying the skin from their enemies as a means of torture. Roose fought for Lord Eddard Stark in the civil war known as Robert's Rebellion and proved his worth as a soldier in the Battle of the Trident.[1]
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Интересно. Затоа се зачудив, глеј овде што вика.

Roose is the head of House Bolton, a vassal family to House Stark of Winterfell. He is the Lord of the Dreadfort.. Although torture is outlawed in the North his family are famous for flaying the skin from their enemies as a means of torture. Roose fought for Lord Eddard Stark in the civil war known as Robert's Rebellion and proved his worth as a soldier in the Battle of the Trident.[1]

Тоа е само 15 години историја.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Некој пиша неколку страни поназад дека ги имало книгите во некоја книжара се утепав од барање и листање по темава неможам да го најдам мислењето , ако би можело било кој да ми одговори каде и колку пари се . Фала .
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Некој пиша неколку страни поназад дека ги имало книгите во некоја книжара се утепав од барање и листање по темава неможам да го најдам мислењето , ако би можело било кој да ми одговори каде и колку пари се . Фала .
700 поединечно, 3300 сите заедно (1 гратис доаѓа) во ИКОНА во сити мол
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
se na se ke si cekame sega 10 meseci do novata sezona a do togas prijatno od temava , samo zabeleska site pred da pocni epizodava prasuvaa dali blak fish s se spasil ete bolton mu kaza na frej deka se spasil ,i osvem nekoj sto gi ima procitano knigite ni eden od nas drugite ne mozeme da predvidime sto ke se desi ponataka osobeno ne posle red weding ma da vo poslednava epizoda se dadoja nekoj pravci koj nakade ke odi
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Знаев!!!!!!!!!!!!!!

BURNNNNNNNNNNNNNNN THEMMMMMMMMMMM ALLLLLLLLLLLLLLL!!! :vozbud::mad:

Немаше некоја посебна фора со ова така? Само валар моргулис коа кажа - значи "all men must die"? Зашо некој збореше нешто со менување на лицата?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Немаше некоја посебна фора со ова така? Само валар моргулис коа кажа - значи "all men must die"? Зашо некој збореше нешто со менување на лицата?

Jggar i ja dade parickata vo slucaj ako saka da go najde...za da ja trenira
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
34
Поени од реакции
27
Ја гледав серијата и ми беше многу интересна. Слушнав коментари за Red Wedding и не сакав да ја гледам таа епизода, немав желба да гледам толкаво насилство и крвопролевање. Како што минува времето изгубив желба и мислам дека нема да продолжам да ја гледам серијата. Доволно ми беше убиството на Нед Старк.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.635
Ја гледав серијата и ми беше многу интересна. Слушнав коментари за Red Wedding и не сакав да ја гледам таа епизода, немав желба да гледам толкаво насилство и крвопролевање. Како што минува времето изгубив желба и мислам дека нема да продолжам да ја гледам серијата. Доволно ми беше убиството на Нед Старк.
you're doing it wrong.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ја гледав серијата и ми беше многу интересна. Слушнав коментари за Red Wedding и не сакав да ја гледам таа епизода, немав желба да гледам толкаво насилство и крвопролевање. Како што минува времето изгубив желба и мислам дека нема да продолжам да ја гледам серијата. Доволно ми беше убиството на Нед Старк.

http://www.dramabutton.com/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom