Game of Thrones

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Тоа во серијава одлично го прикажаа со сцената во која робот побара пак да работи за својот господар.

Тоа го немаше во книгите и беше одличен додаток, бар за мене. Значи дека ако вампирот пцојса пред да го заврши серијалот (што е многу возможно), работата ќе ја продолжат луѓе што го имаат истиот поглед за тоа како дејството треба да се одвива.
Хмм како бе го нема. Дефинитивно го има. Е сега не знам дали беше робот лично кај Дани или ни беше прераскажано преку посредник.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.201
Поени од реакции
25.911
Хмм како бе го нема. Дефинитивно го има. Е сега не знам дали беше робот лично кај Дани или ни беше прераскажано преку посредник.
И беше кажувано дека „слободните“ се несреќни, ама ова беше многу поефективно. Којзнае колку се има нервирано вампирот што не му текнало нему. :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Штом на денот на епизодата почнавте со вакви дискусии можам да замислам како ќе биде кога ќе почнe withdrawal фазата. :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
И беше кажувано дека „слободните“ се несреќни, ама ова беше многу поефективно. Којзнае колку се има нервирано вампирот што не му текнало нему. :D
Грешка си, имаше спомнато дека робовите почнале доброволно да се продаваат. Не се дешава само во серијата.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.883
Поени од реакции
17.714
Незнам што ги палеа толку дивјациве,ко којзнае што да доаѓа и ете ги ислеска Станис.Тек да пројдеа надоле и да видеа со што човек треба да се борат(Тајвин) позади ѕидот и нема да им е толку лошо.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Штом на денот на епизодата почнавте со вакви дискусии можам да замислам како ќе биде кога ќе почнe withdrawal фазата. :D
За 1 недела ќе се затвори темава, како што беше лани. Најбоље.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Толку музика колку што имаше во оваа епизода немам слушнато цела сезона вкупно, and it was awesome.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Прееска несакајќи шетав по Wiki и се спојлнав кој ќе го наследи Тајвин. У право беше некој погоре, претежно се wiki-спојлачи тука
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Е сега можам да кажам дека двата спојлера за оваа епизода ми беа баш од HBO. На трејлерот за четврта сезона го видовме кадарот со Тирион и Џејми низ тунелите. После осмата епизода, сите знаеја отприлика што ќе се случи. Вториот беше насловот на епизодата - The Children. Секој втор што ги изгледал History & Lore видеата можеше да претпостави дека ќе се појават Децата од шумата. Ама ајде ова второто и не е толку страшно.

...море се` им е простено, после една ваква епизода. :D

Патем, требаше да прочитам по темава за да ми текне дека и Варис му ја здувна. Јас помислив дека само седна до сандукот со Тирион да си поправат муабет за што се случило. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom