Game of Thrones

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.028
Сериозно, колку Дотраки има моментално со неа? Десетина?
У книгата - два-триесетина јавачи воини и фамилиите со нив. А овде, не знам, ваљда исто. Не верувам дека ќе кажат.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Сите го жалат Џејми а јас Роб Старк, некако премногу со емоции влезе во војната. Се заљуби, мајка му му забоде нож во грб, овие постарите не го ебаваат баш. Мислам дека носи погрешни одлуки едни ги носи со срце други со памет и така сам си направи голема каша.

Барем муабетот од претходно се разјасни дали цвекето е педер, колку јака местенка беше тоа имаше повеќе пресврти во 10мин одколку во цел филм со Дензел Вашингтон.

Се надевам после 15-20 епизоди ќе видиме конечно нешто од Сноу ептен го отупеа ликот, на почетокот на серијата беше одличен сега е претерано досаден сепак имам уште надеж дека ќе се оправи ете изгледа наредната епизода ке стигне до ѕидот.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Санса дури и во светот на фантазијата ти е чист пример дека колку си поглуп толку подобро ќе си го изживееш животот.Не ја бива за ништо али сите нешто се вртат околу неа и пробуваат да и помогнат.Сестра и и браќата гледаат некако глава да спасат она си ја лади покрај море и си чека принц да дојде да ја направи краљица.Место да планира како да го одмазди татко и,и да помогне на фамилијата она си се шетка по градини и си се радува на Педеракис да ја земе за жена.Комплетно неспособен карактер.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Е шо напраи бе Роб за да го мразите толку ?
Код:
[spoiler] Забегал незнам шо напрајл, е шо, да го остај и онај да живееше и да остави пример за другите кој кога сака шо сака да прај зад грб од кралот ? Појде ги убија децата ради одмазда, во ред, али ги кршиш наредбите од Кралот, Кралот шо ти го одбра ! Мораше да го егзекутира за да му дај пример на другите макар и со пола војска да остани.[/spoiler]
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Аман бе, нели немаше барем првиот ден од прикажување да има спојлери од епизодата....
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Аман бе, нели немаше барем првиот ден од прикажување да има спојлери од епизодата....
Не влагај во тема за серија, ако не си ја гледал најновата. Всушност, зашто би влагал во темата тогаш?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Не влагај во тема за серија, ако не си ја гледал најновата. Всушност, зашто би влагал во темата тогаш?
Може ме интересирало дали е добра како претходната, али да, нема да влегувам додека заврши сезоната. Не дека и тогаш си сигурен за спојлери од следната.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Може ме интересирало дали е добра како претходната, али да, нема да влегувам додека заврши сезоната. Не дека и тогаш си сигурен за спојлери од следната.
Глупости, зашто би те интересирало дали е добра како претходната?

Па и тоа се спојлери, ако ја гледаш и се спрема сцената за јак настан, а си прочитала тука дека не била добра епизодава, знаеш дека настанот или нема да го бива или нема да се случи во таа епизода.
Стварно не ми е јасно што очекувате на ден на епизода на темава. :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Глупости, зашто би те интересирало дали е добра како претходната?

Па и тоа се спојлери, ако ја гледаш и се спрема сцената за јак настан, а си прочитала тука дека не била добра епизодава, знаеш дека настанот или нема да го бива или нема да се случи во таа епизода.
Стварно не ми е јасно што очекувате на ден на епизода на темава. :)
Ете ме интересирало. :) И немаше да влезам да не беше специфично кажано дека на денот нема да има спојлери, пошто имаат луѓе обврски и не можат сите сабајле да ја гледаат. Како и да е, решен ми е проблемот.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Од епизодава ќе издвојам само - дали се знае мистеријата позади Берик и господарот на светлината? Мислам дали е откриено во книгите?
Во кој смисол? Тоа што мислиш дека се случи тоа е тоа, после е објаснето со дијалогот во сцената која следи кога седат Beric, Arya и Thoros покрај огнот. Стварно добра сцена и доста емотивно одглуми девојчето, поготово кога го праша за татко и. Солзи :(

Уште една одлична епизода во глобала, воопшто не заостанува во квалитет од предходната без разлика што немаше толку WTF моменти. Каде што недостасуваше изненадувања надокнади со квалитетен дијалог и глума. Jaime <3 Arya <3 Dany <3 Tywin <3
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Многу ми се допадна оваа епизода, посебно дуелот меѓу Beric и Sandor. Најдобра акциона сцена досега. Кореографијата беше одлична. :cuc:

Сцената со Tyrion и Cersei исто така беше супер. Cersei цело време му се потсмеваше на Tyrion, ама кога Tywin и го кажа планот за неа...priceless. :D

Од епизодава ќе издвојам само - дали се знае мистеријата позади Берик и господарот на светлината? Мислам дали е откриено во книгите?
Thoros, исто како Melisandre, е свештеник на R'hllor АKA The Red God. Како што видовме минатата сезона и сега во новата епизода, тие имаат моќ која неможе да ја стекне кој било. Се ќе биде објаснето со тек на времето.

That's all I'm saying, да не се жалите после пак.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Добро според инсертот на почетокот на епизодата што беше од прва сезона со Нед Старт испаѓа дека Џора е шпион на Варис. Ако некој знае поточно нека објасни тука.

Добра е Shadow Song што оди на крајот на епизодата заедно со credits
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Добро според инсертот на почетокот на епизодата што беше од прва сезона со Нед Старт испаѓа дека Џора е шпион на Варис. Ако некој знае поточно нека објасни тука.
Тоа е сцена од првата сезона, веројатно не памтиш. Сам си одговори - Џора е еден од „птиците“ на Варис, што ги има низ целиот свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom