Game of Thrones

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Конечно секторот на Роб да добие малку на динамика.
Џон Сноу не го оправа ниту гола Игрид.
Колку работи се случуваат во една епизода, нормално дека нема да приметам како лета времето. Дури и на картата не ги прикажуваат сите места што ќе ги има во епизодата од што има многу приказни.

Многу ми е мило кога ќе ја видам Калиси во придружба на некој рандом Дотрак.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Сериозно, колку Дотраки има моментално со неа? Десетина?

Одлична епизода, не со толку многу акција како минатата ама со исто ниво на возбуда. И конечно дознавме повеќе за Џејми, и дискусијата сеа ќе продолжи уште повеќе, сигурно. Роб не е баш стабилен човек. Jon Snow know...something. Brotherhood-от ми станува се поомилени, зашто имаат многу интересна приказна.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А сето тоа што го кажа Џејми, нас ни беше кажано овде...
За истото дојдов овде. Кој ги читал книгите, еден превентивен бан од тема. Нека се активира џимеј или Io Sono Interista, нема смисла веќе ова.

Стварно не ме интересира подетално за ликовите досега од книгите, да сакав ќе си ги читав книгите. Си има тема за книгите како што знам, така да нема потреба некој што ги читал да дискутира овде.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Толку го величеа овај Станис а паднат е под влијание на жена барем начино на кој го манипулира да го направеле покомплициран, тие, " there is only one God and he is in you, bla bla " Станис - м*де голо.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
делот со burn them all, burn them all
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
делот со burn them all, burn them all
Burn them all во ред, овде ја пишаа целата приказна од аголот на Џејми. Јас не сум ја слушнал досега целата приказна од негов агол, а чим така внимание му посветија, не верувам дека ја имало. Тоа со главата го немаше, еве може грешам - па поправете ме.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.716
Поени од реакции
52.651
делот со burn them all, burn them all
Не е работата за burn them all. Ни беше раскажано точно што се случило, баш секој збор кој го кажа Џејми во сцената од денешната епизода.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Станис говедо, фамилијата негова како живее само... :rolleyes:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
ок еве јас во името на сите што ја имаме читано книгата се извинувам овде, само ме интересира што мислевте дека се случило тогаш ??
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.716
Поени од реакции
52.651
ок еве јас во името на сите што ја имаме читано книгата се извинувам овде, само ме интересира што мислевте дека се случило тогаш ??
Добро, не е ова некој спојлер. Се работи за нешто што веќе се има случено, па сега ете кажаа како се случило. Ама сепак, нема потреба да се раскажуваат тука настани кои се објаснети во книгата. Доколку треба да дознаеме, ете ќе дојде време во серијата кога ќе ни кажат.
Овде треба да се дискутира само за тоа што е прикажано во серијата, за се друго си има тема за книгите, или ако некој е желен да дознае по порака може да му се објасни историјата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Се сложувам дека не треба да се дискутира тука за она што не е кажано во серијата. Околу, Rob Stark... изгубен, појма нема што прави, не знае кај тера, ист е како мајка му, ветува нешто и не го исполнува, двајцата се за нигде ликови. Jon Snow :pos: Мислам дека околу него ќе се врти приказната во иднина, ама актеров бар засега им е целосно промашување, убаво му викаа оваа, you know nothing. Му викаат ќе те убијам - истата фаца. Оваа му се соблече - тој пак истата збунета фаца. Можда па збунето се чувствува... а и голема е можноста да не е син на Ned Stark, интересна беше теоријата на Srcee. Сепак во карактерот личи Stark, за разлика од Rob и Sansa, плукнати лузери на мајка им.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom