Game of Thrones

Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Конечно некоја серија што ми го привлече вниманието.
Моја препорака да се гледа.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
1.501
За тие што сакаат македонски превод има солиден превод на:

www.Titlovi.com
http://www.podnapisi.net/
http://www.prijevodi-online.org/

Се надевам дека ќе ги задоволи вашите вкусови.
Доколку имате замерки за преводот слободно "плукајте".
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А што демек и за серијава излезе превод ?
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Една од најдобрите серии што ја имам видено, квалитетот на продукцијата е на ниво на Господарот на Прстените иако е телевизиска серија. На врв на тоа има многу добра глума, музика и локациите се многу добро доловени.
п.с. Серијата ДЕФИНИТИВНО не е за под 18 години.
п.п.с. Толку е успешна што веќе е нарачана и втора сезона, а освен ако не се случи нешто неочекувано, најверојатно ќе има пет сезони (по една сезона за една книга)
Мала корекција, треба да има седум сезони бидејќи серијалот треба да има седум книги, петтиот дел треба да излезе ова лето, а останатите понатаму.

Јас досега ги гледав првите две епизоди и доста сум задоволен иако има некои работи што се направени малку поинаку од книгата, освен некои мали замерки мислам дека серијалот е еден од најдобрите во моментов.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
У курац, се воздржував да не почнам со серијава, али неможев... добар старт нема шо, квалитетот се распознава од одма него јас мислам дека не ќе трае више од 3 сезони.

Боромир се внесе у рољата, само за кралот Роберт не требало да вметнат таков карактер.


не памтам дали имало по рекламирана и форсирана серија во МК досеа.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
1.501
А што демек и за серијава излезе превод ?

Јас самоволно ги преведив за моја душа па ако доколку сака некој кој не гледа преку сателитска HBO или преку MAXTV да го гледа со превод
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
У курац, се воздржував да не почнам со серијава, али неможев... добар старт нема шо, квалитетот се распознава од одма него јас мислам дека не ќе трае више од 3 сезони.

Боромир се внесе у рољата, само за кралот Роберт не требало да вметнат таков карактер.


не памтам дали имало по рекламирана и форсирана серија во МК досеа.
Баш е топ ликот на Роберт и актерот е доста добар.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Наредна епизода односно третата епизода од првата сезона треба да излезе на втори мај
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Значи гледање на серија на TV нема шанси, компјутер/монитор многу подобра опција, да можеш да си паузираш на раат и слично.
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Значи гледање на серија на TV нема шанси, компјутер/монитор многу подобра опција, да можеш да си паузираш на раат и слично.
Јас пак си планирав да ја чекам на HBO On Demand, цела сезона на раат да ја изгледам кога ќе завршам со испити и слично, ама гледам сите веќе почнавте да ја гледате па не ќе можам ни самиот да се воздржам:toe:
Најверојатно првата и втората епизода ќе си ги симнам на компјутер а после ќе продолжам да ја следам редовно на HBO :wink:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
EPIC!

Изгледав 2-те епизоди во 720p серијава е одлична, големо освежување, со прекрасно оформени карактери дури после само 2 епизоди, HBO.... :cuc:
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Одлична серија,одлично сценарио,фотографија,ликови,се во пакет!!
Не е воопшто здодевна,секоја сцена е интересна и наговестува се поинтересен развој на настаните! Ми се свиѓа тоа што се разработени голем број на карактери,локации и случувања!
Не се задржуваат на една сцена или дел предолго , него посветено е таман време , не се одвиваат ни бребрзо ни преспоро настаните!
Измислено кралство,витези,кралеви и кралици,племиња,голотија,предавство,епик борби,неверојатни предели,добра музика и што ли уште не чека :vozbud:

Иако се смета дека серијава е убаво прикажана како во книгата,обавезно ќе ги прочитам!

Втори Мај,трета епизода! Едвај чекам!
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Ја има веќе третата епизода на замунда.
Вчера вечерта е била премиерата во Америка.
Даунлоадинг енд вејтинг ....
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Серијава е епска нема шо. Само што ја излгедав трета епизода, сеуште продолжуваат како што почнаа :duel:

Иначе за тие што сакаат да ги прочитаат книгите (првите 4), на амазон има СУПЕР понуда.

Еве линк

Вкупно со поштарина кошта 1150 денари (4 книги, поевтино здравје).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom