Game of Thrones

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
И некој ако ја гледат сабајле во 5 немој овде да дојт и да напишит некој спојлер одма радосен... Причекајте малце на 2ри 90% ќе ја имаат сите изгледано па пишите шо сакате :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Не верувам дека некој би влегол во темава без да ја гледа епизодата, но како што се држевме на правилата уште од времето на Lost - првите 2-3 дена ќе биде во ред ако не постираме спојлери без да ги означиме. Значи, убаво би било за случајно ако некој на своја сметка и поради својата глупост влезе во темава, да ги обележиме барем спојлерите првите неколку дена. За оваа тема важат најстроги правила затоа што многумина ги исчитаа книгите. Во првата сезона еден член напиша дека Едарт Старк ќе умре. Јаде казна исто како тој да го убил.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
И некој ако ја гледат сабајле во 5 немој овде да дојт и да напишит некој спојлер одма радосен... Причекајте малце на 2ри 90% ќе ја имаат сите изгледано па пишите шо сакате :D
+1

Утре сабајле, фино лепо на работа ќе си ја симнам најголемата можна верзија што ќе ја најдам, и утре вечер ќе си гледам со мерак. Немој некој спојлер да улета, фатам-колам.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Абе во право е џимеј не ни требит да влегвиме во темава, ама од навика во известување ко ќе светнит она ќе ја отварам и дан ми се десит помрак сунца :)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ај првиот што ќе се докопа до линк од новата епизода ако може да биде толку добар колку што сум мрза и да ми прати во порака или кај и да е.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Ееееееееее дојде денот. Ај утре со мерак да станам таман и нетот ќе се ресетира :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Страв ми е да отворам. :icon_lol:
Само стрим од епизодата е.

Јас ќе си ја чекам вечер во ниедно време да испадне на HD720/1080. Неможам да се гњавам со стрим, те сецкало, те го скинале на сред епизода итн. :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Абе ако не е мамелешка то за утревечер на Т-Хоме канал 550 без пари за сите, знајт некој дали ќе мојт да се снимат матријалот т.е епизодата?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Ооох ја презакажале епизодата тек за во среда. Кој ќе чека уште 3 дена у курац. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom